škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araçlarımızdan gelen tıkırtılar, gıcırtılar, takırtılar ve tukurtular

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten içim el vermedi ama napıyım. O kadar yoğundum ki, arabayı bırak kendimle ilgilenecek vaktim bile yoktu. Yoksa bende en geç 2 hafta da bir yıkarım.

Çevrimdışı exclusivethr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
octavianız varsa yay takmayın arka koltuktan bile gıcırtı gelmeye başlıo 5 ay sonra ön konsolu saymıyorum =)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hem bu başlıkta hem de http://skodaturkey.com/showthread.php?t=16444 linkindeki konuda verdiğim videodaki gibi kasislerden geçerken ön takımlardan garç-gurç gıcırtı-gacırtı sesi gelmesi problemi tekrar başladı arkadaşlar.

Bu soruna kesin çözüm bulabilen var mı?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;416919
Hem bu başlıkta hem de http://skodaturkey.com/showthread.php?t=16444 linkindeki konuda verdiğim videodaki gibi kasislerden geçerken ön takımlardan garç-gurç gıcırtı-gacırtı sesi gelmesi problemi tekrar başladı arkadaşlar.

Bu soruna kesin çözüm bulabilen var mı?

bu sorunun çözümü yok maalesef kış aylarında bu sesi duymaya ve önemsememeye alışacaz artık. ben geçen kış ankarada servis müdürüyle görüştüm bu konuda çok şikayet aldıklarını bunuda fabrikaya bildirdiklerini söyledi, fabrikada bizim için önemli olan güvenlik orda kullanılan parça soğuktan dolayı ses yapıyo ama güvenlik içinde o parçanın o şekilde kullanılması lazım demiş. o parçanın temizlenip yağlanması bir nebze olsun sesi kesiyo fakat kalıcı olmuyo kısa bir süre sonra yeniden başlıyo ses.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
artık ben kışın geldiğini aracımdaki gacur gucur seslerinden anlıyorum.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msidestructive;417035
bu sorunun çözümü yok maalesef kış aylarında bu sesi duymaya ve önemsememeye alışacaz artık. ben geçen kış ankarada servis müdürüyle görüştüm bu konuda çok şikayet aldıklarını bunuda fabrikaya bildirdiklerini söyledi, fabrikada bizim için önemli olan güvenlik orda kullanılan parça soğuktan dolayı ses yapıyo ama güvenlik içinde o parçanın o şekilde kullanılması lazım demiş. o parçanın temizlenip yağlanması bir nebze olsun sesi kesiyo fakat kalıcı olmuyo kısa bir süre sonra yeniden başlıyo ses.

Madem bu kadar şikayet var, madem Skoda Global'in de bundan haberi var bu açıkçası "kronik bir sorun"dur; adını koymak lazım.. Böyle bir durumda da firmanın ar-ge yoluyla bu işi çözmesi beklenir, ancak ne yazık ki "soğukta yapar, normaldir" gibi abuk bir durum var.. Sözün bittiği yer sanırım burası artık..
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı cenktunc07

• Octavia 1.6 FSI
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar , benim octide biraz hızlanınca sol taraftan içeriye resmen rüzgar giriyor. Hem ses hemde hafif esintiyi hissedebiliyorum. Aracım 2006 model 130.000 km'de . Bunu nasıl çözebiliriz?

Ayrıca yaz aylarında hava sıcakken , ya da araç güneşin altında kaldıysa , 4 camdanda açılıp kapanırken inanılmaz rahatsız edici boyutta ses geliyor. Hele cam direk güneş ışığına maruz kaldıysa camı açmaya utanıyorum o derece yani... Bir kaportacıya götürmüştüm çok uğraştı , bu sesi kesen bir sprey varmış nerdeyse tüm şişeyi sıktı ama hiç bir şey değişmedi. Sonra dikkatimizi çekti camın bazı bölümleri fitile değmiyor , spreyin yarısı hiç bozulmadan cam inip kalkıyor. Bu olayı nasıl çözebiliriz ? Yaz geliyor yine o sesler başlayacak...

Birde son olarak arka sileceği çalıştırdığımda cam eğer aşırı ıslak sulu değilse , içeriye bile çok net gıcık bir ses geliyor. Ön camlar kuruyken bile silecekten ses yok ama arka cam çok fena...

Bu 3 sorunum hakkında değerli yanıtlarınızı bekliyorum ... Teşekkürler...

Octavia Elegance 1.6 FSI 115 hp (2006)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sol kelebek camını serviste silikonla adam ediyorlar ve ses kesiliyor.

Arka silecek lastiğin ölmüş muhtemelen.

Çevrimdışı octaviaman

• Skystar SSS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı döşemeleri sökülüp cam mekanizmaları kontrol edilip spreylenmeli .Arka silecek lastiği de değişmeli.

Çevrimdışı cenktunc07

• Octavia 1.6 FSI
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar, ön kemerlerin takılı olduğu kemer askılarının olduğu yerden ses geliyor. kemer makarasından geliyor diye düşünüyorum. bu konuda sorun yaşayan başka bir arkadaş var mı acaba ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: archaeologist;441070
arkadaşlar, ön kemerlerin takılı olduğu kemer askılarının olduğu yerden ses geliyor. kemer makarasından geliyor diye düşünüyorum. bu konuda sorun yaşayan başka bir arkadaş var mı acaba ?

Kemer makaraları o sütunun zemine en yakın noktasında diye biliyorum

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;441070

kemer makarasından değilde kilit parçasının orta direğe salınım esnasında vurmasından geliyor o ses tak tak diye vuruyor özellikle dönüşlerde.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;441086
kemer makarasından değilde kilit parçasının orta direğe salınım esnasında vurmasından geliyor o ses tak tak diye vuruyor özellikle dönüşlerde.
bahsettiğiniz sesin kaynağını ilk haftalarda keşfettim ancak bu farklı çünkü kemer takılıyken de geliyor. özellikle pürüzlü asfaltta kendini iyice belli ediyor. Servise gidip o bölümü söktürsemmi diyorum ama öyle duruyor bakalım.