škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uzun yol yakıt tüketimi (şaşırtıcı)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;579268
Kocaeli-İstanbul 80km de 3,6lt/100km
Ben motorumu buldum arkadaşlar 1.2 TSI
yeri geliyor 1.6 TDI passat,jetta gibi araçlara toz yutturuyor.
yeri geliyor çok az yakıyor.
Bu motoru Superb'e koymadıkları sürece Superb almam.

1.4 TSI 150 ps var süperb de güzel bir motor az yakar çok kaçar :)

şuanda bende aynı motorun octaviası var  90 kmye hız sabitledikmi az yakıyor(4.8-5.5 civarı henüz motorum yeni 5000 kmyi geçeyim o zaman tam anlamıyla bakacam)  . bastınmıda en fazla 10 litreleri görüyorsun

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cagatayozkan;585713
1.4 TSI 150 ps var süperb de güzel bir motor az yakar çok kaçar :)

şuanda bende aynı motorun octaviası var  90 kmye hız sabitledikmi az yakıyor(4.8-5.5 civarı henüz motorum yeni 5000 kmyi geçeyim o zaman tam anlamıyla bakacam)  . bastınmıda en fazla 10 litreleri görüyorsun

bugün ankara-çankırı gidiş dönüş yaptım, 120'ye sabitledim, yokuşlarda falan gaz kesmeden çıktım;

ortalama: 5.3lt (19kr) bedava bence.

Çevrimdışı muryin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
http:// https://hizliresim.com/kv22Xy.  Gölbaşı sereflikochisar arası yakıt tüketimi klima hep açıktı  ..tsı motor ıcın nasıl sızce
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2016, 19:00:55 Gönderen: muryin »

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muryin;586010
http:// https://hizliresim.com/kv22Xy.  Gölbaşı sereflikochisar arası yakıt tüketimi klima hep açıktı  ..tsı motor ıcın nasıl sızce

koklamış resmen :)

Çevrimdışı chngnsss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar birşey kafama takıldı. Şimdi herkes burada yakit tüketimini felan yazmiş. Ben hiç dediginiz degerleri goremedim. Ben ayda bir sakarya luleburgaz yapiyorum 330 km. En iyi yaktigim 5.6 lt. Arabam 1.2 tsi 110 hp. Simdi herkes demis 4.8 lt, 3.6lt, felan yakiyor diye. Aceba benim arabada mi sorun var. 2015 eylulde sifir aldim araci 16000 km de.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chngnsss;587082
Arkadaşlar birşey kafama takıldı. Şimdi herkes burada yakit tüketimini felan yazmiş. Ben hiç dediginiz degerleri goremedim. Ben ayda bir sakarya luleburgaz yapiyorum 330 km. En iyi yaktigim 5.6 lt. Arabam 1.2 tsi 110 hp. Simdi herkes demis 4.8 lt, 3.6lt, felan yakiyor diye. Aceba benim arabada mi sorun var. 2015 eylulde sifir aldim araci 16000 km de.
Kullanım tarzı, -yüklü, ani gazlamalı, bol rampalı güzergâh, ...vs- çok etkilidir tüketimde.

Cep telefonundan yazdım. Yazım hataları affola.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
3.6 yakar fakat 90km sabit hız düz yolda, 110 km ile 4.6 yakıyor, 130-140 km ile de 5.6 - 6lt sakin kullanımda...

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sen de sorun yok dostum. Ben düz yolda 90 la 3.0 lt de gördüm, ama çekilecek çile değil o. Şehir içi 5.5-6 şehirlararası 4.5-5 görüyorum sakin de kullanmıyorum yeri geldimi basıyorum. Hız sabitleyici yok yalnız bende olsa daha da düşer diye tahmin ediyorum.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
şehir içi trafiğinde ruhunu teslim etmişçesine yolda kıvranan gitmeyen bir araç görürsen bilki ekonomi kasıyordur :) adam neredeyse 2 km sonra duracaksa ayağını gazdan 2 km önce çekip son noktada araç kendi kendini bırakıyor oraya :)
her sürücünün kendi sürüş karakteri, sürdüğü mekanın özel fiziki durumları, hava koşulları ve trafik durumu vardır, bu da ister istemez yakıt tüketimini etkiler.
sahip olduğumuz arabalar ile 90 ile uzun yol yapmak derviş, evliya sabrı gerektiriyor bence :)

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslara katiliyorum evliya sabri varsa 3.5-4lt gorursun yoksa aldigin arabanin ve paranin hakkini verirsen 5-6 lt arasi yakarsin. Zaten 100binlik araba alipta yarim litrenin hesabini yapan insanlarida anlamiyorum yapacagin e  fazla 500km yol yarim litre az yakarsan 10lira yapar cok gulunc bence kardesim on lirayi kar olarak goreceksen araba binme. 140-150 ile gidiyorum 5.5-6lt yakiyor ve yolculugum cok keyifli ve havali geciyo :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi