škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Turbo arızası ve başıma gelenler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nrllhylmz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar

Yaklaşık 2 yıldır superb kullanıcısıyım.Daha önce de ufak tefek şeyler başıma gelmişti (start stop butonu bozulması, kapı kilidi bozulması) ama bu olay bu aracı ciddi şekilde sorgulamama neden oldu. Dün tatil için kütahya da iken birden araç gaz kesti hemen sağa çektim bekleyip tekrar çalıştırdım araçtan ıslık sesi gibi bir ses geldi çok anlamam bu işlerden baktım internetten turbo arızası sesi gibiydi. Yol yardımı aradım aracı en yakın Afyon daki yetkili servise çekileceği söylendi. Bugün aradı servis turbo sorunu olduğu aracın kalması gerektiği söylendi bende kütahya da kaldım ikame araç istedim vermediler. Baştan size verirsek gelen müşterilere ne yapacağız dediler sonra da elimizde yok dışarıda dediler. Araba kiralayın dediler.

Turbo muhtemelen iyi niyet den değişecek tüm bakımları aksatmadan yetkili servisteydi.

Daha önce başıma gelmediği için soruyorum ikame araç vermeleri gerekmez mi?
Birde turbo sorunu olması normal mi?
Yıllarca B7 B8 passat a bindim bir kere B7 de kavrama değişti başka hiçbir sorun olmadı

Bu araçtan korkmaya başladım başıma başka neler gelir diye

Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
öncelikle geçmiş olsun
servisler genellikle bir günden fazla araçların serviste kalması durumunda ellerinde araç varsa ikame araç verirler. benim daha önce devirdaim pompam değişmişti o süreçte ikame araç vermişlerdi.
ancak personelin de konuda etkisi oluyor, daha önce kaskonun yedek aracı aynı gün vereceğini söyleyen sigorta yetkilisi beni işi tamamlaması için birine yönlendirdi. o da iki üç güne araç gelir gibi bir şey zırvaladı. bende yetkiliyi tekrar aradım ve akşam olmadan araç gelmişti.
turbo arızası forumda çok rastladığım bir şey değil, genellikle olursa kavrama ve mekatronik oluyordu.

Çevrimdışı Nrllhylmz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhaba
Şimdi yine aradılar turbo vs değişecekmiş 25 bin tutmuş benim 9.5  bin tl ödemem gerekiyormuş araç tamamen servis bakımlı iyi niyet garantisi var yani acil yardımlarınızı yönlendirmelerinizi bekliyorum arkadaşlar

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. 9,500 Tl nin detayını öğrenin. Dışarıda özel servislerde fiyat araştırın. İlla servis derseniz iyi niyetten daha uyguna yapılması için pazarlık, demagoji, ajitasyon, gerekirse çirkeflik yapın...

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Nrllhylmz;657120
Merhabalar

Yaklaşık 2 yıldır superb kullanıcısıyım.Daha önce de ufak tefek şeyler başıma gelmişti (start stop butonu bozulması, kapı kilidi bozulması) ama bu olay bu aracı ciddi şekilde sorgulamama neden oldu. Dün tatil için kütahya da iken birden araç gaz kesti hemen sağa çektim bekleyip tekrar çalıştırdım araçtan ıslık sesi gibi bir ses geldi çok anlamam bu işlerden baktım internetten turbo arızası sesi gibiydi. Yol yardımı aradım aracı en yakın Afyon daki yetkili servise çekileceği söylendi. Bugün aradı servis turbo sorunu olduğu aracın kalması gerektiği söylendi bende kütahya da kaldım ikame araç istedim vermediler. Baştan size verirsek gelen müşterilere ne yapacağız dediler sonra da elimizde yok dışarıda dediler. Araba kiralayın dediler.

Turbo muhtemelen iyi niyet den değişecek tüm bakımları aksatmadan yetkili servisteydi.

Daha önce başıma gelmediği için soruyorum ikame araç vermeleri gerekmez mi?
Birde turbo sorunu olması normal mi?
Yıllarca B7 B8 passat a bindim bir kere B7 de kavrama değişti başka hiçbir sorun olmadı

Bu araçtan korkmaya başladım başıma başka neler gelir diye

Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Öncelikle geçmiş olsun. Iyi niyet garantisi aslında koca bir yalan, müşteri çok cazgır değilse parçanın piyasadaki değeri kadar para aliyorlar zaten. Sizin aracınızın da turbosu piyasada 6000 tl, hortumu, isciligide ekleseniz daha ucuza yapılır. Bu arada iyi bir turbocu bulursanız, tamir kiti ile çok ucuza halledebilirsiniz.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle geçmiş olsun. yüce otuyla da görüşün isterseniz. belki yetkili servis üzerinde bir baskı oluşturabilirsiniz.