škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ampül içinde ünlem işareti..??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birkaç gün önce ekranda ampül içinde lamba işareti uyarısı gedi (sarı). Bütün lambaları kontrol ettim yanmayan ampül yok. başka bir sebebi olabilir mi.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gözden kaçırdığınız bir lamba vardır kesin...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı murat08

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kontaği ilk açtiğinizda ariza lambasiyla birlikte bilgi ekraninda ingilizce hangi lambanin yanmadiği ni yazar kolaylikla anlayabilirsiniz mesela benm park lambalari zenon olduğu için bazen bahsettiniz ariza lambasi yaniyo ekranda left park light lamp defective yaziyor sol park lambasi çalişmiyo die sizinkinde de arizali lambayi demesi lazim   Eger sizdede zenon far var ise sensor hatası ile birlikte bağzen boyle hatalar verebilir

Çevrimdışı ykumanda

• Yeni, yenilikçi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İÇ lambalara da bakın , bir de frene basıp fren lambalarına bakın , son zamanda değiştirdiğiniz led vs. varsa düşün güç tüketen onlar da yakabilir. Plaka lambasına bakın bagaj kapağında. Hiç bir şey yoksa servise ya da anlayan bir oto elektrikçiye gidip uyarıyı sildirin :)

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
lamba bir hafta yanı sonra kendiliğinden söndü. yorumlarınız için ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı zeusmk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
slm arkadaşlar.
arabam, 2011 mpı octavia classic. 3 yıl önce brc m11 modeli lpg taktırdım. 3 yıl boyunca hiçbir sorun yaşamadım. ancak son haftalarda ekranımda sarı renkte "ünlem işareti" ampül lambası yanmaya başladı. bir iki çalıştırmadan sonra SÖNDÜ. ara sıra tekrar YANDI tekrar SÖNDÜ. arka lambaları tek tek kontrol ettim hepsi sağlam. yuvaları tozlanmıştır diyerek temizledim, SÖNDÜ. bu şekilde bir süre yanıp söndü. öyle ki kontağı aç kapat sönüyor veya yanıyor. arabamda yol bilgisayarı yok. dolayısıyla ekranda yazı çıkmıyor. dün ise yine yandı. sönmedi. lambaları kontrol ettim hepsi sağlam. ama sinyaller yanmıyor. dörtlüler yanıyor. kısa farların biri yanmıyor uzunlar yanıyor. parkların ikisi çapraz şekilde yanmıyor. fren lambalarının ikisi yanıyor. tüm lambalar fiziksel olarak sağlam olmasına rağmen düzensiz yanıyor tüm lambalar. bunların hepsi aynı anda yaşanıyor. debriyajın hemen yanında bir beyin varmış usta ondan kaynaklanıyor dedi. hemen söktürmedim. artık arabaya binemiyorum. ne yapmam lazım. benzer sorunları yaşayan var mı  lütfen yardım edin. hatta benimle görüşün teşekkür ederim. 505 278 31 37 arayın

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önceleri de bu tarz problemleri yazan arkadaşlar olmuştu ve sorunun zayıflayan akü olduğu ortaya çıkmıştı.
Naçizane tavsiyem akünüzü ölçtürmeniz olacaktır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Geçenlerde benim ekranda da aynı işaret çıktı,yaptığım kontrollerde plaka lambasının biri yanmıyordu,değiştirdim uyarı kayboldu.