škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Nazar mı ? Hayır mı ? Şer mi??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle hepinizin geçmiş kurban bayramını kutluyorum....

Ne güzel hatasız kusursuz kullanıyorum dediğim 2008 model octavyama nazar değdi herhal..

Kurban bayramı için memlekete gittik 5 gün kadar önce aracım sabahları tek seferde marş almıyor ancak üçüncü denememde çalıştırıyordum... yani tam marş alacakkken stop ediyor  bu birincisi

İkincisi Sol arka kapı çalışmıyor kilitlenmiyor bu ikinccisiiii

Ücüncüsü aracın ekranında direksiyon sistem arızası veriyor bu üçüncüsü.... (sadece simge aracı çalıştırmadan beliriyor, çalıştırınca kayboluyor))

Neyse cumartesi sanayiye gittim zar zor üç saat uğraşarak sol kapı arızasını bulduk sviçlerden bir tanesi sumu almış ne onu değşitirdik 100 tl (bana bayağı bi kazık geldi )

Aküsü iyi değil dedi aküyü değiştirdik eve geldik

Pazar günü arabayı çalıştırdım yani aynı şekilde üç marşta ancak aldı yani aküden değil ve hala direksiyon sistem arıza uyarınısın veriyor...

Ben şunu anladım ki sanayiden iş çıkmıyor, aracın marşı ve direksiyon sistem arızası hususunda yardımlarınızı önerilerinizi tavsiyelerini bekliyorum özellikle bu forma önemli katkıları olan üstadlardan teşekküler...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geçmiş olsun, akü değişmesine rağmen devam ediyorsa serviste arıza kaydı-hata taratmak geliyor aklıma

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk akü akla geliyor, akü olmadığına göre yakıttan olabilir diye düşünüyorum..

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aküyü cumartesi değiştirdim. sorun yine devam ediyor. ekrandaki direksiyon sistem arızasını zaten anlamış değilim..

Yani araç marş alıyor tamam çalıştı diyorum anahtarı bırakıyorum stop ediyor... inanın son bir haftadır aracın yanına bile yaklaşmak istemiyorum

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakıtı bitirip, bildiğiniz bir yerden yakıt alıp deneyin..

Çevrimdışı oreca83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jodgin;447770
Arkadaşlar öncelikle hepinizin geçmiş kurban bayramını kutluyorum....

Ne güzel hatasız kusursuz kullanıyorum dediğim 2008 model octavyama nazar değdi herhal..

Kurban bayramı için memlekete gittik 5 gün kadar önce aracım sabahları tek seferde marş almıyor ancak üçüncü denememde çalıştırıyordum... yani tam marş alacakkken stop ediyor  bu birincisi

İkincisi Sol arka kapı çalışmıyor kilitlenmiyor bu ikinccisiiii

Ücüncüsü aracın ekranında direksiyon sistem arızası veriyor bu üçüncüsü.... (sadece simge aracı çalıştırmadan beliriyor, çalıştırınca kayboluyor))

Neyse cumartesi sanayiye gittim zar zor üç saat uğraşarak sol kapı arızasını bulduk sviçlerden bir tanesi sumu almış ne onu değşitirdik 100 tl (bana bayağı bi kazık geldi )

Aküsü iyi değil dedi aküyü değiştirdik eve geldik

Pazar günü arabayı çalıştırdım yani aynı şekilde üç marşta ancak aldı yani aküden değil ve hala direksiyon sistem arıza uyarınısın veriyor...

Ben şunu anladım ki sanayiden iş çıkmıyor, aracın marşı ve direksiyon sistem arızası hususunda yardımlarınızı önerilerinizi tavsiyelerini bekliyorum özellikle bu forma önemli katkıları olan üstadlardan teşekküler...

direksiyon arızası neden bilmem ama benim daha önce meganım vardı yakıt içinde kalıyorsa oktanı düşüyor ve yanması güçleştiğinden dolayı marş almasıda çalışmasıda zor oluyordu. arkadaşlarda yakıt demişler bnde aynı seyi düşünüyorum içindeki yakıtı tamamen bitirip temiz bir yerden yakıt almanı öneririm

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hani değme ustalar elinize su dökemez hepinize teşekkür ediyorum. İki gün kadar önce arabayı başka bir ustaya götürdüm ustanın bana dediği aynen sizin söylediğiniz gibi yakıtı bitir. iki üç gün arabayı sürekli benzinle kullan sonra yeni yakıt al ve lpg nin beynini yeniden bilgisayara sok dedi.
İki gündür araç sorunsuz çalışıyor, direksiyon arızası bitmiş  değil onuda inşallah hafkta sonu götüreceğim...

Bu arada eğer yeni yakıt aldığımda sorun düzelir ise LUKOİL denen müsveddenin benden çekeceği var....

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acaba bayii, firmanin yakitini mi kullaniyor??? Baba bayram sebebiyle yanimdaydi, dun s..ll zannedip sorunlu oldugunu bildigim bir istasyondan gaz almis, aman dedim baba ne yaptin ama is isten gecmisti, dun bilgisayar yanlis atesleme hatasi verip motor ikaz isigini yakmis. Adamlar s..ll gazi satmiyor ki, memleket Turkiye olunca denetleme de hak getire. Simdi servise gidip arizayi kaldirtmam gerekecek, astari yuzunden pahali.

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kardeş ankaranın göbeğinde istanbul yolunda carrfursanın ilerisindeki (bilenler için söylüyorum) LUKOİLDEN kampanya var diye benzin aldım. almaz olaydım... yani burada da denetim yoksa vay halimize... sabahları tek marşta çalışmıyor diye ustalar bana aküyü  değiştirtti yok yere 140 lira para verdim yazık günah değil mi. kaç gündürde moralimizi bozdu inşallah daha ağır sorunlar çıkartmaz...

Ya kaç kere bu formdaki arkadaşlar söyledi hep bildiğiniz yerden benzin alın diye bende bir sene aynı yerden alışverişmii yaptım sorun çıkmadı. öylesine geçerken kampanya ayağına LUKOİLE girdim girmez olaydım.... yani arabalar bu kadar mı hassas arkadaş

Çevrimdışı oreca83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jodgin;448044
kardeş ankaranın göbeğinde istanbul yolunda carrfursanın ilerisindeki (bilenler için söylüyorum) LUKOİLDEN kampanya var diye benzin aldım. almaz olaydım... yani burada da denetim yoksa vay halimize... sabahları tek marşta çalışmıyor diye ustalar bana aküyü  değiştirtti yok yere 140 lira para verdim yazık günah değil mi. kaç gündürde moralimizi bozdu inşallah daha ağır sorunlar çıkartmaz...

Ya kaç kere bu formdaki arkadaşlar söyledi hep bildiğiniz yerden benzin alın diye bende bir sene aynı yerden alışverişmii yaptım sorun çıkmadı. öylesine geçerken kampanya ayağına LUKOİLE girdim girmez olaydım.... yani arabalar bu kadar mı hassas arkadaş

arkadaşlar benim arabam benzinli şimdilik daha 8000 km de aldığımdan beri ilk defa 100 tl lik bpden aldım bnde aynı sekilde mağdur oldum dizel gibi çalıştı ışıkta stop etti, marş aldı stop etti tam bitirdim benzini yine opete döndüm şimdilik problem yok benim tavsiyem daha öncede mpi golf kullandım lpgli ve sonuç olarak lpg de aygaz benzinde opet

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eskisehir yolu uzerinde, merkezden ODTU kavsagina kadar olan hicbir benzinciye guvenmem. Zamaninda bu istasyonlari denetleyen adamlarla konusmustum, neler anlattilar neler. Benzin kalitesi tartisilir, farklidir, olabilir ama, biz Ankara da Istanbul yolu uzeri Batikent kavsagindaki JAVDES in benzin istasyonu disinda hicbir yerden almiyoruz, gerekirse oraya kadar gidip dolduruyoruz. JAVDES hem PO hem OPET bayiiligini yapar, ancak %100 firmanin yakitini kullanir. Yillardir tek bir sorun yasamadim. Izmir de de Shell den aliyorum.Firma olarak kendisinin sattigi 3-4 yer var, hic usenmem oradan gider alirim. Hatta Bodrum tarafina gideceksem sehir merkezinden almam gazi, benzine gecirir, Selcuk kavsagindaki Shell e ugrar, alir devam ederim gazda.Sehir icinden almak zorunda kalirsam o zaman OPET.
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2013, 11:15:37 Gönderen: LeChiffre »

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ankarada istanbul yolunda total var diğerleri 2,55'den gazı satarken orası 2,35'den gazın satışını yapıyor

Total'in gazi guzu, benzini nasıl acaba..

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Shell derim başkasını da tanımam :D 18 000 km yi devirdim tek istasyondan butun yakıtlarım 4850 tl yakıt almısım 9ayda :)

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben tek istasyondan 25 000 devirdim ama hala beni tanımazlar yıkamacı hariç...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar yakıt konusu gerçekten çok önemli,araçlarımıza deli gibi yığınla para veriyoruz sonra sözüm ona gözünü para hırsı bürümüş mendeburlar adam gibi akaryakıt satmıyorlar olan araçlarımıza oluyor.yollar berbat akaryakıtlar berbat ama araçlarımız full fonksiyon olsa ne yazar ki.kalbura dönüyor sanayilerde adam gibi usta bulamıyoruz.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ