škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid için Yağmur ve Far sensörü...

khalil · 283 · 95679

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;619862
Herkese tekrar merhaba,

tatil bitti Ankara'ya döndüm, ilk işim 8U0 955 559 B sensörünü orijinal sensör olan 5Q0 955 547 A/B ile değiştirmek oldu.

Sonuç mükemmel.

sensörler arasında dağlar kadar fark var, orijinal sensör en ufak su damlasını bile algılıyor.

8U0 955 559 B sensörü ise suyu cama dökmeyince algılamıyor.

video da çektim.

Linkten ulaşabilirsiniz. https://youtu.be/dxLk_RVHwkw

Diğeri bu kadar randımanlı çalılmıyor gerçekten. Videodakine bakılacak olursa gerçekten dağlar kadar fark var. Sensörü takınca hemen çalışıyor mu? Yoksa tekrar kodlama gerekiyor mu? Yani sensörü temin etsek sök tak yapınca far ve yağmur sensörü hemen çalışacak mı yoksa tekrar kodlamak icap eder mi?
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2017, 23:37:25 Gönderen: cancan7024 »

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
RLHS de sadece skoda rapid seçeneğini aktif etmek yeterli oluyor.
Elimdeki fazla sensöre talip olan varsa ST üyelerine maliyetine 300 tl ye bırakabilirim.
Sensörün resimlerine linkten bakabilirsiniz.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-5q0-955-547-a-rlhs-sensor-skoda-rapid-yagmur-isik-nem-sensor-463431482/detay
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2017, 00:28:22 Gönderen: mert-erdem »

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;619925
Diğeri bu kadar randımanlı çalılmıyor gerçekten. Videodakine bakılacak olursa gerçekten dağlar kadar fark var. Sensörü takınca hemen çalışıyor mu? Yoksa tekrar kodlama gerekiyor mu? Yani sensörü temin etsek sök tak yapınca far ve yağmur sensörü hemen çalışacak mı yoksa tekrar kodlamak icap eder mi?

videoyu izlediyseniz ikinci püskürtmede sensörün aşağısına püskürtünce bile algılıyor.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;619995
videoyu izlediyseniz ikinci püskürtmede sensörün aşağısına püskürtünce bile algılıyor.

Evet. Gerçekten mükemmel çalışıyor. Konunun en başından beri savunuyordum bu sensörü almamız gerekiyor diye. Zaten üretici parça kataloglarında da Rapidlere uygun sensörler net olarak belliydi. Orjinal parça gibisi yok demişler.:) Aliexpress'teki sensörlerle boşuna uğraşmışız. Macera aradık boşuna.:wax::) Benim de elimdeki  8U0 955 559 B sensörü de fazladan kalacak gibi bu gidişle. :confused: Almak isteyen olursa ST üyelerine özel 100TL ye bırakabilirim.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kodlama yapabilsem ben de yapacagim bu sensor isini de ben de ne kablo var ne de biyle bir kodlama isine girdim daha once nasil yaptiririz bunu acaba ama sizleri gördükçe bayağı ozeniyorum.Gule gule kullanin.

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;619995

İzledim tabi. Üstelik sonradında 5-6 defa da boş çalışıyor şu anda benimki. Ama bunda öyle bir şey görmedim. Çok hoş olmuş gerçekten çok beğendim.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;620048
İzledim tabi. Üstelik sonradında 5-6 defa da boş çalışıyor şu anda benimki. Ama bunda öyle bir şey görmedim. Çok hoş olmuş gerçekten çok beğendim.

Çok fazla sensöre hızlı hızlı belli bir sürenin üstünde püskürtünce çok şiddetli yağmur algılıyor olabilir. O nedenle fazladan silme işlemi yapıyor gibi

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhaba, sensörden sonra bolero ekrana gelen seçenekler için yeni bir video çektim.
Umarım faydalı olur.

https://www.youtube.com/watch?v=Z-DNPuOTrgE&feature=share

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;620240
Tekrar merhaba, sensörden sonra bolero ekrana gelen seçenekler için yeni bir video çektim.
Umarım faydalı olur.

https://www.youtube.com/watch?v=Z-DNPuOTrgE&feature=share

Elinize sağlık. Güzel video olmuş.:gut:
Fabrika çıkışlı ışık sensörü ve Auto far anahtarı olduğu için ışık menüsündeki ayarlar bende de aynı. Sadece "yağmurda otomatik sürüş farı" seçeneği çıkmıyor bende. Onu da yağmur sensörü takınca gelecek herhalde.:D
Ancak benim aracın kodlaması farklı olacak sanırım. Öncelikle bu halihazırda mevcut olan ışık sensörünü sistemden iptal etmem gerekir mi? Yoksa far anahtarım direkt rlhs sensörü algılayınca oradan mı komut alarak çalışır? Biraz karışık bir durum. :confused:

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;619928
RLHS de sadece skoda rapid seçeneğini aktif etmek yeterli oluyor.
Elimdeki fazla sensöre talip olan varsa ST üyelerine maliyetine 300 tl ye bırakabilirim.
Sensörün resimlerine linkten bakabilirsiniz.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-5q0-955-547-a-rlhs-sensor-skoda-rapid-yagmur-isik-nem-sensor-463431482/detay[/QUOTE [MENTION=8743]mert-erdem[/MENTION] kardeş, fabia 2016 ya uygunmudur? Birde kime taktırıp, kşme kodlatırız alırsak?

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı gokcak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar konuyu tekrar açmak niyettinde değilim ama yorumları okudukça iyice boğuldum ve kafam karıştı. 2013 rapid elegans aracım var far sensörü için almam gereken parçaları ve parça numaralarını yazabilirmisiniz. teşekkür ederim herkese

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcak;626452
selamlar konuyu tekrar açmak niyettinde değilim ama yorumları okudukça iyice boğuldum ve kafam karıştı. 2013 rapid elegans aracım var far sensörü için almam gereken parçaları ve parça numaralarını yazabilirmisiniz. teşekkür ederim herkese

Merhaba,

Far, nem, yağmur sensörü için : 5Q0 955 547 A yada B
Far anahtarı için orijinal: 5E0 941 431 M
Far anahtarı çinden : 5ED 941 431 C
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2017, 15:37:22 Gönderen: mert-erdem »

Çevrimdışı gokcak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mert-erdem;626664
Merhaba,

Far, ışık, yağmur sensörü için : 5Q0 955 547 A yada B
 Far anahtarı için orijinal: 5E0 941 431 M
 Far anahtarı çinden : 5ED 941 431 C

çinden almak için arattığımda karşıma çıkan ürünler ile benim aracımdaki soket uyumsuz oluyor bendeki 17 pin li olan  ... bu sorunu nasıl giderebilirim?

Çevrimdışı d3berkii

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konuya en baştan beri ilgi gösteren, tecrübelerini ve yaptıklarını paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Sayenizde yağmur far sensörü montajını ve kodlamasını yaptım. Özellikle [MENTION=14434]khalil[/MENTION] beye yardımları için ayrıca teşekkür ederim.

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: d3berkii;626995
Konuya en baştan beri ilgi gösteren, tecrübelerini ve yaptıklarını paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Sayenizde yağmur far sensörü montajını ve kodlamasını yaptım. Özellikle [MENTION=14434]khalil[/MENTION] beye yardımları için ayrıca teşekkür ederim.

Merhaba sensörü nerden temin ettiniz ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi