škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

frene basınca gelen ses ??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedat77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba aranıza yeti greenline elegance modeli ile katılmış durumdayım,öncelikle sunu belirtmek isterim ki yeti almakla isabetli bir karar vermişim insanın arabayı bırakası gelmiyor.Konuya dönecek olursam şu son 1 haftadıt araç ile geri viteste ortalama 10 mt gidip frene bastığımda gurt diye bir ses geliyor her zaman da yapmıyor  henüz servis ile görüşmedim bu neden olabilir

Çevrimdışı turkayenez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynen ses, benim aracımda da var. Sol önden geliyor. İleri giderken frene basıp durduk ses yok. Geri vitese alıp biraz geri gidip frene basınca sol önden tık diye ses geliyor. Ben de yarın sabah servise gidince (1500 km konttol için) soracağım...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı musti612

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar mrb sesin gelmesinin sebebi yokuş kalkış desteği olan bi sistem frene bastıgınızda araba geri kaçmasın diye 3 sn liyine otomatik frene basan bi sistem özellikle egimli arazide aracın kaçmasını önlemek amacıyla yapılmış

Çevrimdışı turgutktu

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim de böyle bir sorunum var frene basınça ilginç bir ses geliyor garç diye ustalar normal dedi ama ben inanmadım özel servise göstericem...sanayide ramazan usta varmış kısmetse yakın zamanda onun yanına gidicem...

Çevrimdışı turkayenez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: musti612;425477
arkadaşlar mrb sesin gelmesinin sebebi yokuş kalkış desteği olan bi sistem frene bastıgınızda araba geri kaçmasın diye 3 sn liyine otomatik frene basan bi sistem özellikle egimli arazide aracın kaçmasını önlemek amacıyla yapılmış
Yokuş kalkış desteğinden olacağını zannetmiyorum. Kalkış desteğini devreye sokmak için frene sağlam basmak lazım. Oysa ki geri giderken frene çok az dokunduğumda da aynı ses geliyor. Şöyle bir durum da var. Diyelim ki düz bir yolda ilerlerken frene basıp durduk. Geri vitese takıp geri gitmeye başladık. Belli bir mesafe gittik. Frene ilk basışta tık diye ses var. Sonra geri gitmeye devam ediyoruz. Tekrar frene basışta ses yok. Tekrar geri gidiyoruz frene basıyoruz ses yok. Bu ses sadece geri giderken ilk frenlemede geliyor. Devamında aracı ileri hareket ettirip fren yapıyoruz, ses yok. Freni bırakıp geri gidiyoruz, ilk frene basıyoruz ses var. Sonraki frenlerde yok...

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim aracımda yokuş kalkış desteği yok. (Greenline Active)
Ama tık sesi bende de var.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben o sesin şundan kaynaklandığını düşünüyorum ama doğru mudur, bilmem. sürekli ileri giderken kullandığımız için kaliper pabuçları o yönde ilk aşınmaya maruz kalıyor arkalara göre aşınma fazla oluyor. bu seferde ters yönde kullandığımızda belkide üstündeki çapaklar ters yöne ilerlediğinde bu sesi çıkarıyor olabilir.

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turkayenez;425485
Yokuş kalkış desteğinden olacağını zannetmiyorum. Kalkış desteğini devreye sokmak için frene sağlam basmak lazım. Oysa ki geri giderken frene çok az dokunduğumda da aynı ses geliyor. Şöyle bir durum da var. Diyelim ki düz bir yolda ilerlerken frene basıp durduk. Geri vitese takıp geri gitmeye başladık. Belli bir mesafe gittik. Frene ilk basışta tık diye ses var. Sonra geri gitmeye devam ediyoruz. Tekrar frene basışta ses yok. Tekrar geri gidiyoruz frene basıyoruz ses yok. Bu ses sadece geri giderken ilk frenlemede geliyor. Devamında aracı ileri hareket ettirip fren yapıyoruz, ses yok. Freni bırakıp geri gidiyoruz, ilk frene basıyoruz ses var. Sonraki frenlerde yok...
Tespitiniz harfiyen bendekine uyuyor. Konuyu Ankara'da servise (And) sordum. Normal dediler ancak mantıklı bir açıklama da yapamadılar. Bu arada başka birçok konuyu daha sordum onalrın da hepsine istisnasız normal dediler. Herhalde garanti kapsamında bir şey yapacaklar diye korkuyorlar.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: vedat77;425453
Arkadaşlar merhaba aranıza yeti greenline elegance modeli ile katılmış durumdayım,öncelikle sunu belirtmek isterim ki yeti almakla isabetli bir karar vermişim insanın arabayı bırakası gelmiyor.Konuya dönecek olursam şu son 1 haftadıt araç ile geri viteste ortalama 10 mt gidip frene bastığımda gurt diye bir ses geliyor her zaman da yapmıyor  henüz servis ile görüşmedim bu neden olabilir
Arka frenler kampana mı?

Çevrimdışı vedat77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;425910
Arka frenler kampana mı?

Kampana değil disk..

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Belki alakasız bulucaksınız ama benzer sesler yokuş yukarı geri geri daha fazla çıkıyor özellikle bunu servise sorduğumda durumun bağımsız süspansiyon sisteminden kaynaklandığını söylediler bu süspansiyon sistemi farklı model ve markalarda bulunmadığından bize pek normal gelmiyor ama zararlıda olan bir şey değil özellikle ses takıntısı olan kişilere araba bile bıraktırır sanırım