škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Yeti sahipleri ve sevenleri kulübü

dartgke · 536 · 377625

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yucel6153

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xRayJR;427586
teşekkür ederim. geçmiş olsun size de

Kusura bakma, unuttum. Bu sabah aklıma geldi ve servis müdürü arkadaşımı aradım. Skoda Yeti 1.6 Greenline serisini sordum. Bu serilerde herhangi  bir sorun bulunmadığını, ayrıca zaten yeti bir seri olduğu için yeni bir yazılımı olmadığını belirtti. Ancak, periyodik bakımlarda bigisayar ile merkeze bağladındıklarını, 1 saat dolayında süren bu bağlantı sırasında aracın o güne kadar kullanımı ile ilgili bilgiler merkeze geçildiğini bu arada da yazılım yenilemesi ya da tazelemesi yapıldığını ifade etti.

Zira ben de aracımın 30 binlik yapılmamış bakımını 33 bin km'de yaptırdım. Benimki ikinci el ve eski yani 2010 1.2 tsi dsg olduğundan yazılımı da yenilendi.

Bilgilerine. İyi akşamlar.

Çevrimdışı xRayJR

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yucel6153;427963
Kusura bakma, unuttum. Bu sabah aklıma geldi ve servis müdürü arkadaşımı aradım. Skoda Yeti 1.6 Greenline serisini sordum. Bu serilerde herhangi  bir sorun bulunmadığını, ayrıca zaten yeti bir seri olduğu için yeni bir yazılımı olmadığını belirtti. Ancak, periyodik bakımlarda bigisayar ile merkeze bağladındıklarını, 1 saat dolayında süren bu bağlantı sırasında aracın o güne kadar kullanımı ile ilgili bilgiler merkeze geçildiğini bu arada da yazılım yenilemesi ya da tazelemesi yapıldığını ifade etti.

Zira ben de aracımın 30 binlik yapılmamış bakımını 33 bin km'de yaptırdım. Benimki ikinci el ve eski yani 2010 1.2 tsi dsg olduğundan yazılımı da yenilendi.

Bilgilerine. İyi akşamlar.

hocam teşekkür ederim ilgin için...

Çevrimdışı Oğuz Dönmez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba , bende yeti 1.6 alma arafesindeyim, istanbulda oturuyorum..

Epey  bilgi topladım yeti ile ilgili, ben görsel açıdan çok beğeniyorum,  yumuşak yuvarlak hatlardansa keskin düz izgileri daha çok beğeniyorum  suv araçlarda.

Skoda ise marka açısından vw group olması sebebiyle güven veriyor.

Sanırım  ortak sorunlardan biri, skoda türkiye'nin tam anlamıyla  kurumsallaşamadığı için örneğin bir nissan kadar bilinirliği yok, bu  sebeple satış sonrası aksaklıkların veya şikayetlerin olmasını  yadırgamıyorum ben. Ki sikayetvar gibi sitelere baktığımda yoğun bir  şikayet de görmedim.

Umarm herkes keyifle kullanıyordur  Yeti'sini, lütfen sağdan soldan gelen güzel değil eleştirilerine kulak  tıkayın gayet güzel bir araç, eleştirenlere de 'Allah size daha iyisini  nasip etsin' deyin geçin.

Selamlar, saygılar.

Çevrimdışı musti612

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
çirkin diyen olmadıda greeenlie elegansa 60 bin diyince   biraz kınadılar akıllarına hemen pasat geldi :D

Çevrimdışı aydemir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, siz Yeti hakkında bilgili olduğunuz için size sormak istediğim bir soru var. Aşağıda bilgilerini verdiğim aracın ikinci el piyasa rayiç değer aralığı nedir sizce;

2010 Model 80.000 Km
Skoda Yeti Ambition 2.0 TDI 4X4

Kafamda bir fikir oluşması adına yardımlarınızı rica ediyorum.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Engines

There is a selection of four diesel and three petrol engines for the all-new ŠKODA Yeti - all turbocharged and with direct injection. The performance spectrum ranges from the 1.2 TSI with 77 kW and 105 hp to the 2.0 TDI with 125 kW/170 hp. The fifth generation front or all-wheel drive with Haldex coupling is fitted depending on the engine specs. With an automatic transmission, the ŠKODA Yeti exclusively uses the modern six or seven-speed dual clutch transmission (DSG).

The GreenLine  version 1.6 TDI/77kW, with front wheel drive and a manual gearbox,  produces CO2 emissions of just 119 g/km. That corresponds to a  consumption of 4.6 litres of diesel per 100 km (61 MPG). Additionally,  there are three Green tec engine variants: the 1.4  TSI/90 kW, 2.0 TDI/103 kW with manual six-speed gearbox, and 1.6 TDI/77  kW with seven-speed DSG. The Green tec package includes the Start-Stop  System, brake energy recovery (recuperation) and low rolling resistance  tyres.

Haydi Yetilere'de hayırlı uğurlu olsun, 1.6 TDI DSG onlara da gelmiş. :)

Çevrimdışı ZafB

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yucel6153;427553
Bu sabah 1.2 TSİ TSG 2010 model 2. el Yeti'mi servise bıraktım. Ve akşam 17.00'de de aldım. Titreme yok oldu, gidişi de iyi. Normalde KDV'li fiyatı 2.505,- Tl olan kavrama seti ve 400 lira işçilik hem servis, hem İstanbul Skoda ve hem de Çekoslovakya Skoda Skoda ile yaptığım yzışma ve görüşmeler sonucunda iyi niyet kapsamında işçilik ve malzeme toplam da 900 lira olarak kredi kartıyla 6 taksit de ödendi. Trabzon Yetkili Satıcısı ve Servisi C.K.R Otomotiv'e teşekkür ederim. Tabi bu arada garantisi 1 yıl geçmiş olan aracımı iyi niyet kapsamında uygun bir fiyatla gerekli değişimin yapılmasını sağlayan Trabzon, İstanbul ve Çekoslovakya Skoda ilgililerine de teşekkürü bir borç bilirim. Hizmetten son derece memnun kaldım.
Ancak, ben aracımı Ankara'dan 2. el olarak aldım. Garantisi bitmişti. Aracım son derece temiz ve hatasız olmasına rağmen kavrama sorunu yaşadım. Eğer aracınız sıfır ise ve imkanınız var ise garanti süresini uzatınız. İkinci el araç alacak arkadaşlar ise kavrama sorununa özellikle dikkat etsinler. Zira normalde 3.000,- TL'yi buluyor. Küçümsenecek bir rakam değil. Ama bu benim başıma geldi diye sizin de başınıza gelecek demek değildir.
Zira aracımdan da , servisten de memnunum.
Ama telefonla arayıp yarın soracağım.

Kavrama sorununa gerçekten sıkça rastlıyoruz. Benimde 2012 model Yetim var. VDF'den +2 yıl garanti uzatmak için Full Life teklifi istedim ve kapsamları detaylı görebilmek için klozları içeren poliçeyi istedim. Yalnız bazı yerler kafamı karıştırdı. Madde 5.1 'i aynen aktarıyorum.

5.1 Aşağıda tanımlanan aksamlar, teminat kapsamı dışındadır.
· Egzos sistemi, (Katalitik konvertör , egzoz manifoldu hariç)
· Kromajlı parçalar, süs çıtaları, iç donanım, koltuk kaplamaları
· Frenler :Fren balataları, diskleri ve kampanaları
· Kavrama : Debriyaj seti
· Camlar (ısıtma ve anten elemanlarının arızası halinde camlar hariç)
· Yabancı aksam : Üretici tarafından kabul görmeyen parça ve performans arttırıcı programlar,
...... liste devam ediyor.

Burada dikkatinizi Kavrama: Debriyaj seti kısmına çekmek istiyorum. Bu maddeden ne anlıyorsunuz. Sanki bana DSG kavrama arızaları +2 yıl garantide kapsam dışı gibi geldi. Eğer öyleyse ne anlamı var +2  full life yaptırmanın.

Çevrimdışı Taner s

• Karadeniz Bölgeler Müdürü
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba aranıza yeni katıldım; 2010 model 2. el 68.000 km'de temiz 1,2 yeti DSG Exprence Sanrofflu model aldım, Bu aracın 2013 sıfırı 1,4 Elegans ile arasında Sanroff dahil benzer özellikler olsun dediğimde 20.000 tl avantaj söz konusuydu yani 2013 model 67.000 bulmaktaydı, araçtan çok memnunun bakımlarını her ihtimala karşın yaptırıp tatile çıktım, Ankara Antalya Alanya üzerinden dönüş, uzun yolda yakıt tüketimi hız sabitleme düz yolda kullandım 250 tl ile 750 km yaptı, aracı aldığım arkadaş şehir içinde 600 km yapmaktaymış... Bu araca Ankara içinde ilave aksesuar önerebilecek site adı yada firma olarak, arkadaşların yorumlarını rica ederim, saygılarımla...
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2013, 11:12:00 Gönderen: Taner s »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:wlc:

Kazasız, belasız günlerde kullanmanız dileğiyle hayırlı olsun.
Ben de yeti düşünüyorum.

Çevrimdışı Taner s

• Karadeniz Bölgeler Müdürü
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeti 1.2 tsi dsg experience ANKARA
Aracı 2. el 2010 model 68.000 km'de aldık çok memnunum, Dolu paket (2012-2013 te Elegans adı ile satılmakta ) 17 jant Panoramik Sanrooflu model olduğu içinde ayrıca kullanımı çok hoşumuza gidiyor... Bu araca binmeden kulanmadan eleştirenler, Başka modellerle dıştan karşılaştırma yapanlar, boşuna haksızlık yapıyorlar...

Çevrimdışı honamlı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar sıfır yeti ambition almayı düşünüyorum ama benzin mi dizel mi karar veremedim. sadece yakıttan tasarruf olsun diye 10 bin lira falz vermek makul mü acaba bide vergi ve kasgo masrafları daha fazla oluyomuş sanırım.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakup kardeş, öncelikle hoşgeldin. Benzinli/dizel tercihi tamamen sana ait. Bilenler, bir yılda fazla yol yapmıyorsanız(10-15 bin km'nin üstünde) benzinli alın derler. Ama kimisi vardır; "Ben yılda 30-40.000 km yol yaparım ama yine de benzinli arabadan şaşmam arkadaş" der... Kasko için sigorta acentelerinden fiyat almalısın. Vergi için ise buraya bir göz atmanı öneririm: https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

Çevrimdışı honamlı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;443256
Yakup kardeş, öncelikle hoşgeldin. Benzinli/dizel tercihi tamamen sana ait. Bilenler, bir yılda fazla yol yapmıyorsanız(10-15 bin km'nin üstünde) benzinli alın derler. Ama kimisi vardır; "Ben yılda 30-40.000 km yol yaparım ama yine de benzinli arabadan şaşmam arkadaş" der... Kasko için sigorta acentelerinden fiyat almalısın. Vergi için ise buraya bir göz atmanı öneririm: https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp
teşekkür ederim benim için benzinli daha mantıklı ama bi türlü kendimi ikna edemiyorum yav

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: honamlı;443284
teşekkür ederim benim için benzinli daha mantıklı ama bi türlü kendimi ikna edemiyorum yav

Rica ederim. Müstakbel bir yeti sahibi olarak benim de tereddütlerim var zaten:hmm: