škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2017 ÖTV düzenlemesi onaylandı!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Devletin yapması gereken alabildiği vergileri arttırmak değil, alamadığı (KAÇIRDIĞI) vergileri almaya çalışmak. Emlakçılık gibi, galericilik gibi neredeyse ülkeye 0 TL katkısı olan insanlardan alması gereken vergiyi almanın yolunu bulmak. Bir adam sadece emekli maaşı alıyorsa ve mal varlığı anasının   d****mı kadar olduğunda nooluyor birader demek. Bir kamu görevlisi, resmi bir geliri olmadığı halde onlarca daire alıyorsa uyanmak. Bir yazılım uzmanına 2 gün süre ve Vergi Dairesi veritabanına erişim verin tüm bu kaçırılan vergileri döksün sizin önünüze.

Her yolun doğrusunu seçen vatandaşının tepesine binmekle olmaz bu işler

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyatlar üzerinden vergilendirme çok adil görünmüyor, ki zaten yüksek fiyatlı aracın ötv'si yüzdelik hesaba göre yine yüksek olmaktaydı. Ayrıca madem öyle kamuda da 200 bin TL'nin üzerindeki fiyatlardaki araçlar makam arabası olmasın. Buradaki sözüm siyasi olarak değerlendirilmesin. "Passat mı çekeydim yanlarına" diyorlardı. Bizim paramızla keyif de sürülmesin.

http://www.milliyet.com.tr/audi-lerin-yanina-passat-mi-gundem-2203278/

Çevrimdışı Nurullah55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;595927
''Bu yapılan vergi almak değil'' derken?? Vergi mevzuatı belli, alabildiklerine göre olabiliyor demek...Başka ülkeler başka, burası başka...devamlı başka ükleri örnek vererek uygulamayı değiştirebilme durumu da yok.
Ülkemizde hali hazırda ağır sanayi, üretim girdisi gibi şeyler yoksa, devlet, gelirleri arttıracak her konuyu ön plana alır,  hoşuna gitmese de buna uymak durumundasın.

Fakirin arabayla işi ne?
adı üstünde, fakir...Çocuğuna alacağını almayıp, karısına alacağını almayıp, araba sevdasına evinie giren parayı arabaya yatırıyorsa yere batsın daha iyi...
Haa, durumu olan da bu arabayı alabiliyorsa, ceremesi de bu tabii...
Çok şükür mesleğim, işim, maaşım iyi, 100 binlik araba alabilecek durumum da var ama 25 binlik 2008 fabia kullanıyorum,
oturduğum apartmanın 3 çocuklu kapıcısının çocuklarının ne PC si, ne akıllı telefonu, ne de PS leri var...Çocuğumun bu gibi eşyalarını görmesinler de nefisleri geçmesin diye ben kıvranıyorum...
Ama adamın arabası  audi a3 fiyatını da siz tahmin edin, 2013 falan...
hafta sonları kapının önünde saatlerce arabasını yıkıyor...
Verebileceğim tek örnek de bu değil...

Arabaya Ötv ekleyip sonra ÖTV EKLENMİS FİYATTAN Kdv Hesaplamak soygunculuktur.

Ben esnafım Allah'a sükür yüksek ciro lara sahibiz. Ayrıca Akp Mv olan bir çok kisi ile de görüşüyoruz. Ancak herkesde biliyor ki bu düzen böyle gitmez. Halk malesef tv lerde izletilenlerle uyutulmakta. Malesef senide uyutulan kesim içerisine alıyorum. Devlet vergi vereceğiz ancak 14 yıllık iktidarında devlet vergisini düşürmeyi beceremiyor artırıyorsa buda yönetimin yerinde saydigini gösterir. İleriye tasima amacı yok demekki. 14 yildir vur semeri vatandaşa vur... Biraz indirim biraz ilerleme olsun ama nerde halk memnun yapacak bir sey yok. Cahil geldik cahil gidecegiz.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Senin üslubun biraz bozulmaya başladı, buna dikkat etmeni rica ederim, diğer konuyla bunun da gidişatı değişti...
Öfkeni başka yerlerde köreltmen daha doğru olur sanırım.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yaklaşık 15 yıldır muhasebecilik yapıyorum. Yüksek cirolu ne şirketlerin, ne vergiler kaçırdığını ve devletin buna göz yumduğuna defalarca şahit oldum.
Yakın zamanda vergi afları çıktı, zaten her iki yılda bir vergi affı çıkıyor. Vergi kaçıranları bir de af ediyor. Stok affı, kasa affı gibi Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş, tirajı komik aflar. Düşünsenize devletten kaçırdığınız paraları stok veya kasa da para olarak göstereceksiniz, devlette aftan yararlan bu paraları görmezden geleyim diyecek.
Vergisini düzenli ödeyen dürüst esnafı enayi yerine koyacaksın. Kimi esnaf diyecek ki; nasıl olsa her iki yılda bir af çıkıyor ben neden vergi ödeyeceğim. Vergi ödeyeni de ödememeye teşvik edeceksin. Sonrada tahsil edemediğin vergilerin açığını vatandaşa, ötv kdv olarak bindiriceksin. Bunlar daha bizim iyi günlerimiz. Ötv %250 Benzinin litresi 10tl olacak günler uzak değil.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Nurullah55;595942
Arabaya Ötv ekleyip sonra ÖTV EKLENMİS FİYATTAN Kdv Hesaplamak soygunculuktur.

Ben esnafım Allah'a sükür yüksek ciro lara sahibiz. Ayrıca Akp Mv olan bir çok kisi ile de görüşüyoruz. Ancak herkesde biliyor ki bu düzen böyle gitmez. Halk malesef tv lerde izletilenlerle uyutulmakta. Malesef senide uyutulan kesim içerisine alıyorum. Devlet vergi vereceğiz ancak 14 yıllık iktidarında devlet vergisini düşürmeyi beceremiyor artırıyorsa buda yönetimin yerinde saydigini gösterir. İleriye tasima amacı yok demekki. 14 yildir vur semeri vatandaşa vur... Biraz indirim biraz ilerleme olsun ama nerde halk memnun yapacak bir sey yok. Cahil geldik cahil gidecegiz.
Biz(Türkiye) yerimizde biz ? Sayıyoruz haha :D birde vatandaşa vur semeri halk memnun cahil geldik cahil gidecez derken bu cümleyi az açar mısınız  ? TAKILDIM da
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2016, 13:58:10 Gönderen: FabiaYarışMavisi »

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İdeolojik sıkıntıları dökmenin yeri değil burası.Varsa bir derdin sandıkta çözersin olayı.Ha demokrasiden rahatsız isen kusura bakma biz de hazımsızlardan rahatsızız.Konu başlığına gelecek olursak bu verilen ötv kararı araç fiyatlarını mutlaka hızlı bir şekilde yukarı taşıyacak.Bahsedilen kategoridekiler zaten ötv ile yükselecek. Daha alt fiyat gurubindakiler de fazla tercih edildiği için fiyatlanacak.
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2016, 14:14:07 Gönderen: yolcu60 »

Çevrimdışı Nurullah55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;595955
Ben yaklaşık 15 yıldır muhasebecilik yapıyorum. Yüksek cirolu ne şirketlerin, ne vergiler kaçırdığını ve devletin buna göz yumduğuna defalarca şahit oldum.
Yakın zamanda vergi afları çıktı, zaten her iki yılda bir vergi affı çıkıyor. Vergi kaçıranları bir de af ediyor. Stok affı, kasa affı gibi Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş, tirajı komik aflar. Düşünsenize devletten kaçırdığınız paraları stok veya kasa da para olarak göstereceksiniz, devlette aftan yararlan bu paraları görmezden geleyim diyecek.
Vergisini düzenli ödeyen dürüst esnafı enayi yerine koyacaksın. Kimi esnaf diyecek ki; nasıl olsa her iki yılda bir af çıkıyor ben neden vergi ödeyeceğim. Vergi ödeyeni de ödememeye teşvik edeceksin. Sonrada tahsil edemediğin vergilerin açığını vatandaşa, ötv kdv olarak bindiriceksin. Bunlar daha bizim iyi günlerimiz. Ötv %250 Benzinin litresi 10tl olacak günler uzak değil.

beni ariyor vergi affi yaptinizmi yoksa denetliyeceguz diye  . 50 bin tl verdik denetlenmemek icin. Ufak hatalara dunyanin cezasi kesiliyor. Keresteye tevkifat denen sacmalik getirdiler. Siyaset yapmak değil amacimiz. Vergi artisini alkislamak sacmaliktir. Güclü isek indirirsin halkin refah seviyesi bu sekilde artar. Oturup hesap yaparsaniz son 6 yildir yrrimizde sayiyoruz. Git gide haziri yiyoruz. Vergi indirimi savunalim artiş değil.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hâla alkış diyor yaa....

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben verginin vergisini veriyorsam bu işte bir yanlışlık vardır. Üstelik ben verginin vergisini verirken, yatı, gemisi, uçağı olan adam bunlara vergi vermiyor ise dada da büyük yanlışlık vardır.

Vergi kanunu var diye koy gitsin o zaman. ÖTV nin KDV nin üstüne bir de bilmem ne taşıt vergisi koy. 3- 5 sene sonra bir vergi daha koy. Kim dur diyecek ????

Yok BMW ye binen vegi zammını hakkediyormuş. yaw neyi kim hakkediyor. Benim vatandaşım bu acımasız vergiler yüzünden uyduruk arabaya binmeyi mi hakkediyor.

Geliş fiyatından daha fazla vergi eklemek sonra da onu artırmak, bunu da güzel oldu BMW ye binen daha fazla ödesin diye tebrik etmek neyin kafasıdır. Bu acımasız sistem olmasa kazandığımızın hakkıyla Fabia ya değil BMW ye binsek daha güzel olmaz mı???

Bunun partiyle hükümetle vs ilgisi de yok. Hangi görüş olursa olsun Vatandaş = Yolunacak Kaz

ÖTV yi artırıyosun, aynı onda memur maaşını da artırsana. Maaş oranları da belli oldu o haber kaynadı. Yok ilk altı ay enflasyon bişi bişi olursa şu kadar yok bu kadar. Topu topu zam 70 TL :)

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;595974
Ben verginin vergisini veriyorsam bu işte bir yanlışlık vardır. Üstelik ben verginin vergisini verirken, yatı, gemisi, uçağı olan adam bunlara vergi vermiyor ise dada da büyük yanlışlık vardır.

Vergi kanunu var diye koy gitsin o zaman. ÖTV nin KDV nin üstüne bir de bilmem ne taşıt vergisi koy. 3- 5 sene sonra bir vergi daha koy. Kim dur diyecek ????

Yok BMW ye binen vegi zammını hakkediyormuş. yaw neyi kim hakkediyor. Benim vatandaşım bu acımasız vergiler yüzünden uyduruk arabaya binmeyi mi hakkediyor.

Geliş fiyatından daha fazla vergi eklemek sonra da onu artırmak, bunu da güzel oldu BMW ye binen daha fazla ödesin diye tebrik etmek neyin kafasıdır. Bu acımasız sistem olmasa kazandığımızın hakkıyla Fabia ya değil BMW ye binsek daha güzel olmaz mı???

Bunun partiyle hükümetle vs ilgisi de yok. Hangi görüş olursa olsun Vatandaş = Yolunacak Kaz

ÖTV yi artırıyosun, aynı onda memur maaşını da artırsana. Maaş oranları da belli oldu o haber kaynadı. Yok ilk altı ay enflasyon bişi bişi olursa şu kadar yok bu kadar. Topu topu zam 70 TL :)

hocam verilen o yüzde 3 zam aynen geri alınacak (zorunlu bireysel emeklilik ile) para yine sizin ancak maaş çekmeye atm ye gittiğinizde hani bu zam demeyin :)

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence mazot 25 benzin 35 olsun bi arabada 350 binden başlasın yukarıda arkadaşın biri malum 100 binlik araba alabilirmiş o Zaman Onuda görürüz bu hükümet vatandaşından haraç alıyor kardeşim bunu göremiyorsan diyecek birşey yok üretim yok üretmek isteyende yok şimdi ben çiftçiyim madem öyle anlatayım şuan bir dönüm sulanabilir tarlanın fiyatı 7 bin tl şuan ben yaklaşık 1.5 milyon liralık sermayeye sahibim modern tarım ve hayvancılık yapıyorum bir dönüm yerden yaklaşık 350 400 tl kar kalıyor hadi çok verim verdi 500 tl işçilik hariç şimdi ben 75 80 bin liraya 1+1 daire alip 550 liraya kiraya versem hiç çalışmadan üretmeden ve risk almadan aynı parayı kazanayım satayım hepsini kim üretecek ne yiyeceksiniz taş mı bu vatanı ve toprağın kokusunu sevmesem hiç yapmaz birde biliyorum ki bu işi yapmasam senin gibi insanlarla karşılaşıcam allahım esirgesin.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anamarina;595985
Bence mazot 25 benzin 35 olsun bi arabada 350 binden başlasın yukarıda arkadaşın biri malum 100 binlik araba alabilirmiş o Zaman Onuda görürüz bu hükümet vatandaşından haraç alıyor kardeşim bunu göremiyorsan diyecek birşey yok üretim yok üretmek isteyende yok şimdi ben çiftçiyim madem öyle anlatayım şuan bir dönüm sulanabilir tarlanın fiyatı 7 bin tl şuan ben yaklaşık 1.5 milyon liralık sermayeye sahibim modern tarım ve hayvancılık yapıyorum bir dönüm yerden yaklaşık 350 400 tl kar kalıyor hadi çok verim verdi 500 tl işçilik hariç şimdi ben 75 80 bin liraya 1+1 daire alip 550 liraya kiraya versem hiç çalışmadan üretmeden ve risk almadan aynı parayı kazanayım satayım hepsini kim üretecek ne yiyeceksiniz taş mı bu vatanı ve toprağın kokusunu sevmesem hiç yapmaz birde biliyorum ki bu işi yapmasam senin gibi insanlarla karşılaşıcam allahım esirgesin.
Sapla samanı karıştırmayın, konu lüks tüketim ile açıldı, siz tarım, üretim falan gibi önemli konuları örnek gösteriyorsunuz...100binlik araba alacak durumu olduğunu yazan ben olduğum için yanıtlıyorum;
afedersin poposuna giyecek 2. pantolonu olmayıp, varını yoğunu arabaya, telefona, tatile döken adamlara bu vergiler müstehak düşüncesiyle başladım, 40 yerden bunun iyi bir şey olduğunu savunur gibi 40 kişi çıktı...bize ne...eşşeğe binen, kokusuna katlansın o zaman...
Bankalar 1500-2000 lira maaş gelirine inanılmaz krediler çıkarıyorlar...aklı eksik tonla vatandaş bunları kullanıp, gereksiz alımlar yapıp, evlerini çocuklarını mutsuz ediyor...siz gelmiş tarıma yaptığınız yatırımla, bunu bir tutuyorsunuz...
''Bence mazot 25 benzin 35 olsun bi arabada 350 binden başlasın'' sözünüze tamamen katılıyorum.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yav arkadaşlar biz vergiyi tartışıyoruz adamın gemisi var mazotu 0 vergi ile alıyor.sırf vergisi yok diye adam arabasına yakıt almak için yat almış kendine. Bizde daha bizi soyuyorlar yok soymuyorlar diye tartışıyoruz. Bence zengin daha zengin olur olan gene alt tarafa olur. Sen 500.000 araba alacak adama yüzde yüz zam yapsan gene o arabayı alır ama  bu zammı 90.000 alacak adama 20.000 zam yaparsan o adam o arabayı alamaz. Türkiye'ye geliş fiyatı 50.000 olan aracı sen 100.000 lira civarına alıyorsan bunun adı soygundur vergi değil :)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Celladına aşık olmuşsa bir millet,
İster ezan ister çan dinlet.
İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
Müstehaktır ona her türlü zillet.