škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracımı çok mu pahalı yazmışım?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;573546
ama murat bey düşük km 90.000 demişsiniz de zaten aracı alırken 0 kmsi 93000 e bırakmışlardı. Şimdi superb 2014 modeli düşük kmlisi için 90.000 çok uçuk bir ücret. benim şahsi fikrim odur. Hem octavia şu anda değer kazandığını düşünüyorum. geçen servise gittiğimde aracımı şu anda 0 alsam ne kadar diye hesaplattım 2014 kasımda 82.750 ye aldığım octavia'yı şu anda 99.100 dedi tabi liste fiyatı üzerinden. elimizde değer kazanan bir araç olduğu sürece ki ben sadece koltuk ısıtma için değilmem aracımı. 5 dakika oturunca koltuk kendiliğinden ısınıyor zaten :):D

Octavia nın kazandığı değer konusunda sizle hem fikirim 1 yıl önce 66bine aldığım aracım şu anda 70 bin Tl civarında alıcı buluyor. Ama ordan ötesi de olmaz. Suberb de skoda nın bir aracı. Onun da değer kaybetmemesi normal değil mi? Her nekadar bu kasa bitmiş de olsa yeni kasanın bu dolulukta 125bin TL gibi fiyatı var. Dolayısıyla D sınıfı konforlu sağlam arabaya binmek isteyen ve bütçesi 90 -92 bin TL civarı olanlar SuberB yöneliyorlar. yaklaşık 2 aydır takip ettiğim 8-*10 tane araç temiz ve düşük km olmak kaydıyla fiyatı da abartılı değilse 1 haftada satılıyor. Suberb De beni cezbeden sadece koltuk ısıtma değil. PRestige paket
* Sunroof   * Hafızalı koltuk    *anahtarsız çalıştırma  
 *Kendi kendine park etme( Eşim için  :)    * D sınıfı olması
  * Deri koltuk ( bazı prestiglerde fiyat farkı olmadan alınabiliyor)
    *Bluetooth telefon bağlantısı   gibi özellikler.    Sadece Cam tavan ve anahtarsız çalıştırma özelliği olan octavialar 2.el de 85bin civarı fiyata bulunabiliyor. Ben de octavia kullanıcısıyım ama Allah aşkına sırf sıfırı pahallı diye bu satıcıların yaptığı da insafsızlık. Ben cam tavanlı anahtarsız çalıştırmalı octavia 77 -78bin Tl civarı olsa ona da razıyım.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En kesin bilgiyi ben verebilirim muhtemelen. 2013 47 bin kmde hatasız 17 jant koltuk ısıtma bt anahtarsız çalıştırmalı aracımı dün 75 bine sattım. 68-69 ederi bence sizin aracınızın

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;573548
En kesin bilgiyi ben verebilirim muhtemelen. 2013 47 bin kmde hatasız 17 jant koltuk ısıtma bt anahtarsız çalıştırmalı aracımı dün 75 bine sattım. 68-69 ederi bence sizin aracınızın

İnşallah benim aracı favoriye ekleyenler bu mesajı görmüyorlardır. :)  
Valla sizin araçtta baya uygun gitmiş. İlk anda biraz yüksek yazmıştınız. bu fiyatlara ben de düşünürdüm sizin aracı.. ben 2 kere farklı kişilerle 71bine anlaşıp araç bulamam diye vazgeçtim aracımı satmaktan. hatta dün evet deseydim 70500TL ye Adana dan geliyorlardı. Desenize fırsatı kaçırdık..:(:(:(

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratogretmen25;573551
İnşallah benim aracı favoriye ekleyenler bu mesajı görmüyorlardır. :)  
Valla sizin araçtta baya uygun gitmiş. İlk anda biraz yüksek yazmıştınız. bu fiyatlara ben de düşünürdüm sizin aracı.. ben 2 kere farklı kişilerle 71bine anlaşıp araç bulamam diye vazgeçtim aracımı satmaktan. hatta dün evet deseydim 70500TL ye Adana dan geliyorlardı. Desenize fırsatı kaçırdık..:(:(:(

Ben olsam sırf bikaç özellik için ve üst sınıfa geçecem diye böyle temiz ve güncel kasa aracımı satmazdım.maşallah araç tiril tiril insan buna kıyarmı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnan58;573554
Ben olsam sırf bikaç özellik için ve üst sınıfa geçecem diye böyle temiz ve güncel kasa aracımı satmazdım.maşallah araç tiril tiril insan buna kıyarmı

Adnan bey ve diğer arkadaşlar sayesinde aracıma yeniden aşık olmaya başladım...

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratogretmen25;573559
Adnan bey ve diğer arkadaşlar sayesinde aracıma yeniden aşık olmaya başladım...

Murat hocam sen ne diyorsun ya ben 2007 sedan fabiamla sevişiyorum sanki o derece seviyorum sınıfında tek diyorum.arabanı sevmen için git emsallerine bi bak bin dolaş.fluenci gör zaten tamamdır iş.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnan58;573564
Murat hocam sen ne diyorsun ya ben 2007 sedan fabiamla sevişiyorum sanki o derece seviyorum sınıfında tek diyorum.arabanı sevmen için git emsallerine bi bak bin dolaş.fluenci gör zaten tamamdır iş.

Adnan bey ben de octaviayı seviyorum ama ilk alırken de içimde uhde kaldı işte sunroof ve anahtarsız çalışma benim için takıntı oldu. Yoksa octavianın değmem megane focus fluance ve hatta Jettadan da fiyat olarak çok daha iyi olduğunu biliyorum. Zaten yeni araçta da tercihim yine bir Skoda .

Alıntı yapılan: fb.samet;573565
Octavia candır...

evet cam tavan + anahtarsız çalıştırma olunca candan ötedir hatta

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Siz kafay koymuşsunuz değiştirmeyi hocam, o yüzden biz ne desek boş :) eğer bu girişimi başlatacaksanız inşallah temiz bir araca denk gelirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratogretmen25;573547
Octavia nın kazandığı değer konusunda sizle hem fikirim 1 yıl önce 66bine aldığım aracım şu anda 70 bin Tl civarında alıcı buluyor. Ama ordan ötesi de olmaz. Suberb de skoda nın bir aracı. Onun da değer kaybetmemesi normal değil mi? Her nekadar bu kasa bitmiş de olsa yeni kasanın bu dolulukta 125bin TL gibi fiyatı var. Dolayısıyla D sınıfı konforlu sağlam arabaya binmek isteyen ve bütçesi 90 -92 bin TL civarı olanlar SuberB yöneliyorlar. yaklaşık 2 aydır takip ettiğim 8-*10 tane araç temiz ve düşük km olmak kaydıyla fiyatı da abartılı değilse 1 haftada satılıyor. Suberb De beni cezbeden sadece koltuk ısıtma değil. PRestige paket
* Sunroof   * Hafızalı koltuk    *anahtarsız çalıştırma  
 *Kendi kendine park etme( Eşim için  :)    * D sınıfı olması
  * Deri koltuk ( bazı prestiglerde fiyat farkı olmadan alınabiliyor)
    *Bluetooth telefon bağlantısı   gibi özellikler.    Sadece Cam tavan ve anahtarsız çalıştırma özelliği olan octavialar 2.el de 85bin civarı fiyata bulunabiliyor. Ben de octavia kullanıcısıyım ama Allah aşkına sırf sıfırı pahallı diye bu satıcıların yaptığı da insafsızlık. Ben cam tavanlı anahtarsız çalıştırmalı octavia 77 -78bin Tl civarı olsa ona da razıyım.

bence Sunroof çok ses yapıyor ama çok şık duruyor.Bir daha alırmısın diye sorarsan çok kararsız kalırım :) anahtarsız çalışmayı ben de isterdim ama diğerleri için aynı şeyi söylemeyeceğim. Birde 2013lerde bluetooth yok mu? O beni şaşırttı biraz. D sınıfı için birşey diyemem 2007 model D sınıfı aracımdan sonra bana Octavia D sınıfı aracımı aratmadı ama ben octavia'nın duruşunu ve karizmasını seviyorum. Allah gönlünüze göre versin...

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;573576
Siz kafay koymuşsunuz değiştirmeyi hocam, o yüzden biz ne desek boş :) eğer bu girişimi başlatacaksanız inşallah temiz bir araca denk gelirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Öyle şey olur mu? Sizlerin düşüncesi önemli ve hatta tekrardan satma düşüncemi sorgulamaya başladım. Peki diyelim ki 1 yıl sonra SuberB 3 fiyatları tahminen ne olur 2. elde? ben öyle 100Bin altına düşeceğini sanmıyorum. Hani acaba beklesem de biraz daha bütce artırıp yeni kasanın 2.eline mi odaklansam diyorum ama   2018 de bile 2015 model  yeni kasa suberB 100bin TL civarı olur mu?. Gerçi son 3 yıldır araçların sıfır fiyatlarında öyle artışlar oldu ki 2014 model Octavia şu an da  sıfır alınırken ki fiyatından daha yüksek satılıyor. Bu da demek ki şu an sıfır satılan suberB ler 3 yıl sonra bile 120binin üstü fiyata sahip olacak..
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2016, 12:23:18 Gönderen: Muratogretmen25 »

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;573581
bence Sunroof çok ses yapıyor ama çok şık duruyor.Bir daha alırmısın diye sorarsan çok kararsız kalırım :) anahtarsız çalışmayı ben de isterdim ama diğerleri için aynı şeyi söylemeyeceğim. Birde 2013lerde bluetooth yok mu? O beni şaşırttı biraz. D sınıfı için birşey diyemem 2007 model D sınıfı aracımdan sonra bana Octavia D sınıfı aracımı aratmadı ama ben octavia'nın duruşunu ve karizmasını seviyorum. Allah gönlünüze göre versin...

Sunroof kapalı olsa bile ses yapıyor mu gerçekten? Arabada en tahammül edemediğim şey ses benim. 2013ler de evet bluetooth yok ya da en azından temmuzdan önce çıkanlarda. belki 2013 temmuz sonrası çıkanlarda vardır. İşte benim aracımı da değiştirmek istememe sebep olan da bu. Yani tamam elagance donanım dolu ama ekstra hiç bir opsiyon yok.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet bluetooth olmaması çok çok büyük bir eksiklik sunroof ile ilgili açılan çok konu vardı. Benim günlük olarak gittiğim yolların hepsi sıfır asfalt değil ama mıcırlı asfatlta ses yapıyor özellikle de soğuklarda. Ses konusunda bende hassasım ama bir elim deyip servise gösteremedim sunroofu.

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boşuna gitmeyin, servis zaten bişey yapmıyor sunroof sesine, sprey sıkıp gonderiyor.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratogretmen25;573593
Sunroof kapalı olsa bile ses yapıyor mu gerçekten? Arabada en tahammül edemediğim şey ses benim. 2013ler de evet bluetooth yok ya da en azından temmuzdan önce çıkanlarda. belki 2013 temmuz sonrası çıkanlarda vardır. İşte benim aracımı da değiştirmek istememe sebep olan da bu. Yani tamam elagance donanım dolu ama ekstra hiç bir opsiyon yok.

Bendeki sunroof zaten kapalıyken ses yapıyor. Tamamen açılınca ya da arka tarafını açınca ses kesiliyor.