škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Nikon D5100 - Nikon D90 - Canon Eos 600D

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;400514
18-55 çok dar kalıyor 18-105 sizin için daha iyi olur zoom ihtiyacınızı az da olsa karşılar :)

Portre içi 50 mm f/1.8 alabilirsiniz ama onun için acele etmeyin derim bu iki seçenekten 18-105 olan işinizi görür.

Kadir fiyat farkı açısından değer mi dersin?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;400519
Kadir fiyat farkı açısından değer mi dersin?

Fiyat konusunda tamamen size kalmış.Tak çıkar yapmak istemiyorsanız güzel seçim ama derseniz ki bana zoom lazım tak çıkar önemli değil. O zaman 18-55 alınır yanınanda 55-200 alınır zoom lensinizde olmuş olur ama geniş açınız kaybolur tak çıkar yapmak gerekir vs :) Tamamen size kalmış bir durum dediğim gibi :)

Çevrimdışı 03ekim08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben nikoncuyum. Ha dersen ki kullandın mı? Ne yazık ki rüyalarımı d90 süslüyor ama ilerde. Lense dikkat 18-55 kesinlikle yetersiz. Lens seçenekleri ile bütçenizi ayarlarsanız sizin için iyi olur

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başka önerisi olan varsa; bayrama kadar söylesin;)
Bayramda bu iş biter..
Şimdilik Nikon D5100 + 18-105mm Lens-1.900 TL
üzerinde yoğunlaşıyorum..

Çevrimdışı SYSOP

• Kıdemli DT Üyesi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
D5100 18-105mm kullanıcısıyım yeni aldım sayılır gayet memnunum.
18-55 in yetersiz olduğunu düşünüyorum.
Zaten az-çok ilgilenen herkesin söylediği 18-55 in size verdiği tek şey neyi çekmeyi sevdiğinizi göstermesi ki daha öncede fotoğraf çeken biri zaten bunu bilir ona göre lens alır..
Özel bir merakınız yoksa -macro çekimler veya geniş açılar gibi- 18-105 genel kullanımda gayet başarılı derim ben.. Hem 18-55 hemde 70-200 gibi 2 tane lensle gezmenize de çare oluyor yok onu çıkar onu tak uğraştırmaz..
Gövde olarak 600D ye göre bana küçük gelmişti ama kullana kullana alışılıyor aklınızda böyle bir soru işareti varsa eğer... 650D tam bana göreydi ancak bütçe yetmedi hem ekstra bir iki özellik hem boyut olarak pro ya daha yakın güzel olacaktı bulursanız onu da kaçırmayın derim 18-135mm ile tadından yenmez :D
D5100 için son yorumlarım da 105 lens ile yaklaşık 900gr yani siz deyin 1kg, bunun hakimiyete katkısı taşınabilirliğe zararı var..
Fiyat açısından Isparta'da bir fotoğrafçıya sorduğumda 2800TL civarı bir fiyat verdi :o :D Bana abd den çantası kartı iki ufak lensi ıvırı zıvırı 1800 e geldi sizin fiyatta makul gibi değerlendirin..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SYSOP;400665
D5100 18-105mm kullanıcısıyım yeni aldım sayılır gayet memnunum.
18-55 in yetersiz olduğunu düşünüyorum.
Zaten az-çok ilgilenen herkesin söylediği 18-55 in size verdiği tek şey neyi çekmeyi sevdiğinizi göstermesi ki daha öncede fotoğraf çeken biri zaten bunu bilir ona göre lens alır..
Özel bir merakınız yoksa -macro çekimler veya geniş açılar gibi- 18-105 genel kullanımda gayet başarılı derim ben.. Hem 18-55 hemde 70-200 gibi 2 tane lensle gezmenize de çare oluyor yok onu çıkar onu tak uğraştırmaz..
Gövde olarak 600D ye göre bana küçük gelmişti ama kullana kullana alışılıyor aklınızda böyle bir soru işareti varsa eğer... 650D tam bana göreydi ancak bütçe yetmedi hem ekstra bir iki özellik hem boyut olarak pro ya daha yakın güzel olacaktı bulursanız onu da kaçırmayın derim 18-135mm ile tadından yenmez :D
D5100 için son yorumlarım da 105 lens ile yaklaşık 900gr yani siz deyin 1kg, bunun hakimiyete katkısı taşınabilirliğe zararı var..
Fiyat açısından Isparta'da bir fotoğrafçıya sorduğumda 2800TL civarı bir fiyat verdi :o :D Bana abd den çantası kartı iki ufak lensi ıvırı zıvırı 1800 e geldi sizin fiyatta makul gibi değerlendirin..

Bilgilendirme için çook teşekkürler, kullanıcı değerlendirmesi:clap:

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
D5100 Türkiye garantili fiyatımı o fiyat bilemiyorum ama size tavsiyem Canon 60D olurdu.

2199 TL gibi bir fiyat görmüştüm kit olarak satış fiyatını.

18-135 mm lens ile birlikte

Yanında ayrıca

* orjinal Yedek Batarya -ki amerika satış fiyatı bile 50 dolar, Türkiye fiyatı sanırım 200 TL-
* orijinal canon çanta (amerika satış fiyatı 40 dolar)
*8gb class 10 sd kart -sanırım 30 TL-
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xxman;400685
D5100 Türkiye garantili fiyatımı o fiyat bilemiyorum ama size tavsiyem Canon 60D olurdu.

2199 TL gibi bir fiyat görmüştüm kit olarak satış fiyatını.

18-135 mm lens ile birlikte

Yanında ayrıca

* orjinal Yedek Batarya -ki amerika satış fiyatı bile 50 dolar, Türkiye fiyatı sanırım 200 TL-
* orijinal canon çanta (amerika satış fiyatı 40 dolar)
*8gb class 10 sd kart -sanırım 30 TL-

Bu fiyatlara baktım, bulamadım..
Link varsa gönderebilir misin?

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;400702
Bu fiyatlara baktım, bulamadım..
Link varsa gönderebilir misin?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-60d-18-135-kit-en-uygun-fiyat-garantisi-101130861/detay
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
60D kral makinedir bende bu aralar değiştirmek istesem 60D alırdım :)

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam bende sizin gibi karasızdım. 1 sene d90 hayal ederek, inceleyerek gecirdim günlerimi. sonra birisi aklıma d7000 soktu. bu sefer d7000 mi d90 mı derken, d90nın üretiminin kalktığını, d90 nın devamı olarak ve daha üst özellikte olarak d7000 nin piyasaya sürdüğünü öğrendim. sonra yine nikond7000 mi?  canon 650d mi? arasında kaldım. en son olarak nikon d7000 daha üstün olduğuna kendimce karar verdim.
hocam bu işte sınır yok, cep telefonu gibi bilgisayar gibi.. Her zaman daha iyisi var. önemli olan bütçene göre en iyisi.  
ben makinamı  d7000 +18-105 lens ile birlikte 2600 TLye aldım. 3 gün oldu daha. inceleme aşamasındayım. kompak olan makineleride çok  kullandım ama aralarında bariz fark var..

İnşallah gönlünüzün isteği makinayı alırsınız.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun Halil bey...yeni makineyle yeni resimlerinizi görmek isteriz (nereden aldınız acaba?)
ben de d90da karar kıldım...ama $800e kadar bulabilirsek..yoksa yine  arayışa geçerim

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmedb;400747
hayırlı olsun Halil bey...yeni makineyle yeni resimlerinizi görmek isteriz (nereden aldınız acaba?)
ben de d90da karar kıldım...ama $800e kadar bulabilirsek..yoksa yine  arayışa geçerim

dediğiniz rakama d 90 biraz zor ama bulunmaz degil. bady olarak alınabilir. benim aldığım yer;

http://www.sanalpazar.com/Nikon-D7000-Kit-18-105-Vr-Sifir-Hemen-Teslim__isp4282109
[SIGPIC][/SIGPIC]