škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Nikon D5100 - Nikon D90 - Canon Eos 600D

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xxman;398748
Eğer sıfır makine alacaksanız Canon 60D ve 18-135 kit lensi ile birlikte alabilirsiniz. Bu ürünlerin üzerinde ki lensler size yeterli gelmeyecaktir.

Bütçe konusunda sıkıntılarınız olacaksa kullanılmış ürünlerede bakabilirsiniz. Temiz bir ürün buldugunuzda zaman içerisinde değiştirmenizde kolay olabilir.

Sıfır yurtdısı Canon 60D leri 18-135 lens ile birlikte 2300 TL civarlarında bulabilirsiniz.

Benim size diğer bir tavsiyem Canon 40D yada 50D alarak üzerinede bir 15-85 mm lens ve yanınada eğer portre çekimlere yapacaksanız bir canon 50 mm f1.8 lens ile setinizi kurmanızdır.

Ben kendim canon 60D ve 15-85 kullanıcısıyım, bu lens kalite olarak L serisi 24-105 ile kıyaslanan tek eksiğinin Full Frame makineler ile (örneğin 5D serisi) kullanılamıyor olmasıdır.

Bunun altında canon 40d yada 50d ve 18-135 mm lens ile de işinizi görebilirsiniz. Amacınız fotograf çekmekse, video çekmem derseniz. nikon d90 tercih ettiğiniz içn böyle bir öneride bulunuyorum.

2.300 TL gibi rakamlar benim gibi bir amatör için mantık/psikolojik olarak yüksek bir rakam. Aslında her zaman 2. ele yakın bakmışımdır, ancak anlamadığım bir konu olduğu için çekimser kaldım. Belki forumdan makina satan çıkar, forumun da maşallahı var, pazardan hareketli:xx:

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman 800 TL civarlarında bir tane canon 40D ve 600 TL civarlarında bir tane Tamron 17-50 non vc li lens ile çok güzel keskin kareler yakalabilirsiniz.

18-55 lens satmak isterseniz 150 TL zor alıcı bulabilirsiniz. Body fiyatını ve sonrasında ihtiyaç duyacagınız lens fiyatını öyle düşünün. Bugün 18-135 lens fiyatı 450 ile 600 Tl arasında değişiyor. Sizi idare edebilecek tak gez bir lenstir.

Ama eğer daha keskin fotoğraflar elde edeyim hemde ekonomik olsun derseniz dediğim gibi bunun tek adreside tamron 17-50 non-vc dir. Bütçeniz el verse 15-85 tavsiye ederim ama fiyatı 1200 TL civarlarında ikinci elde.

Canon 40D + Tamron 17-50 non-vc + Yongnuo YN560 II = 1600 TL mal etmiş olursunuz ve güzel bir set olur.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xxman;398759
O zaman 800 TL civarlarında bir tane canon 40D ve 600 TL civarlarında bir tane Tamron 17-50 non vc li lens ile çok güzel keskin kareler yakalabilirsiniz.

18-55 lens satmak isterseniz 150 TL zor alıcı bulabilirsiniz. Body fiyatını ve sonrasında ihtiyaç duyacagınız lens fiyatını öyle düşünün. Bugün 18-135 lens fiyatı 450 ile 600 Tl arasında değişiyor. Sizi idare edebilecek tak gez bir lenstir.

Ama eğer daha keskin fotoğraflar elde edeyim hemde ekonomik olsun derseniz dediğim gibi bunun tek adreside tamron 17-50 non-vc dir. Bütçeniz el verse 15-85 tavsiye ederim ama fiyatı 1200 TL civarlarında ikinci elde.

Canon 40D + Tamron 17-50 non-vc + Yongnuo YN560 II = 1600 TL mal etmiş olursunuz ve güzel bir set olur.

Bu kombineyi araştırayım.
Uygun fiyatla alabileceğim bir yerler hakkında bilginiz var mı?

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;398762
Bu kombineyi araştırayım.
Uygun fiyatla alabileceğim bir yerler hakkında bilginiz var mı?

bende sizin için canon turk forumuna bakınıyordum, oranın satılık bolumunu takıp edebilirsiniz ama guvenilir insanlardan almaya özen gösterin. kişiler kendini zaten belli eder. Flash ın sıfırını filan orda 170 TL civarlarında bulabilirsiniz. Makine fiyatları 800, lens de 600 civarlarında dediğim gibi. Yanlız lens non-vc yani titreşim önleyicisi yok, olan modelinden ucuzlugu ve kalitesi yonunde artıları mevcut. Bunuda bir arastırın derim. Ürünü elden teslim almak önceliğiniz olsun, güvenilir alışverişle ürün almakta bir yere kadar hem alan hem de satan için sonrasında paranız ile rezil olmayın çünkü.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xxman;398764
bende sizin için canon turk forumuna bakınıyordum, oranın satılık bolumunu takıp edebilirsiniz ama guvenilir insanlardan almaya özen gösterin. kişiler kendini zaten belli eder. Flash ın sıfırını filan orda 170 TL civarlarında bulabilirsiniz. Makine fiyatları 800, lens de 600 civarlarında dediğim gibi. Yanlız lens non-vc yani titreşim önleyicisi yok, olan modelinden ucuzlugu ve kalitesi yonunde artıları mevcut. Bunuda bir arastırın derim. Ürünü elden teslim almak önceliğiniz olsun, güvenilir alışverişle ürün almakta bir yere kadar hem alan hem de satan için sonrasında paranız ile rezil olmayın çünkü.

Uğur tekrardan çok teşekkür ederim, shutter sayısı kaç bine kadar mantıklı olur?

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;398765
Uğur tekrardan çok teşekkür ederim, shutter sayısı kaç bine kadar mantıklı olur?

Shutter sayısı o kadar önemli değil yüz küsür binlerden fazla kullanabilirsiniz ürünü. Bizler biraz buna takılıyoruz ama önemli olan ürünün genel temizliği. Çok iyi bakılmış bir araç olarak düşünün. Öyle arabalar farkı 30 binde dağılmış öyle araçlar varkı 150 binde ama hala sağlam. :ok:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xxman;398794
Shutter sayısı o kadar önemli değil yüz küsür binlerden fazla kullanabilirsiniz ürünü. Bizler biraz buna takılıyoruz ama önemli olan ürünün genel temizliği. Çok iyi bakılmış bir araç olarak düşünün. Öyle arabalar farkı 30 binde dağılmış öyle araçlar varkı 150 binde ama hala sağlam. :ok:

Anladım, benim araba gibi 2010 model 75.000 km de, tabiri caizse; üzerine toz konmadı daha..

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende D90 almaya niyetlendim D 60 dediler.Aklım karıştı bütün gün neti talan ettim ama hala karar veremedim.

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de kompaktla giderken bir yukarı (kendi liginde) çıkayım deyu
canon a495den sx150IS ye geçtim
ama baktım burada duramam, D90 a niyet ettim..(tamamen tavsiye üzerine)
dışarıdan alabilirsem biraz makul olacak...
ama foto konusu bana bakir bir saha...:hmm:

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmedb;398864

Abi bende D90 almaya niyetlendim ancak nikon kullanan canon alma diyor, canon kullanan nikon alma diyor.Ben de bütün gün araştır araştır oynatmaya az kaldı doktorum nerde şarkısını söylemeye başladım:adm:

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;398798
Anladım, benim araba gibi 2010 model 75.000 km de, tabiri caizse; üzerine toz konmadı daha..

Alıntı yapılan: *CEM*;398863
Bende D90 almaya niyetlendim D 60 dediler.Aklım karıştı bütün gün neti talan ettim ama hala karar veremedim.

Bu arada yanlış bir anlaşılma olmasın düzeltmek istedim 40D 600D den üstün bir makine değildir, sadece burda tercih meselesi olarak lense yatırım yapılması bütçede yer açılması için tercihler arasında olabileceğini söyledim. Diger türlü 600D alınıp kısa vadede 18-55 lens ile idare eilip sonrasında iyi bir lense geçilirse daha iyi olur.

60D bence D90 nın kulvarında değil, bariz teknoloji farkı var. Nikon D90 elbette iyi bir makine ama burda ki kriter kullanım amacınız ve bütçenizdir. Unutmamak gerekiyor fotoğrafı makine değil bizler çekiyoruz. Ne ekipmanlar ile ne işler çıkartan kişiler var.

Ben Canon 60D kullanıyorum ve 15-85 de lens. Makinenin sıfır spot fiyatı 1800 TL, lensin spot fiyatı 1500 TL. Fiyat olarak yüksekler ama beni tatmin eden ve uzun bir sürede değiştirmeyi düşünmediğim bir kombinasyon.

Alıntı yapılan: ahmedb;398864

Bu sizin isteklerinizle alakalı. Elinizde ki ürünler neden size yetmiyor ve siz fotograf ekipmanlarınızdan ne bekliyorsunuzla alakalı.

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: *CEM*;398867
Abi bende D90 almaya niyetlendim ancak nikon kullanan canon alma diyor, canon kullanan nikon alma diyor.Ben de bütün gün araştır araştır oynatmaya az kaldı doktorum nerde şarkısını söylemeye başladım:adm:

Canoncular ve Nikoncuların savaşı bitmez, çogunlukla alışkanlıklar ile alakalı.

CAnon 60D ve Nikon D90 kıyaslaması;

http://kiyas.la/fotograf-makinesi/karsilastir/Canon-EOS-60D-vs-Nikon-D90

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xxman;398869
Canoncular ve Nikoncuların savaşı bitmez, çogunlukla alışkanlıklar ile alakalı.

CAnon 60D ve Nikon D90 kıyaslaması;

http://kiyas.la/fotograf-makinesi/karsilastir/Canon-EOS-60D-vs-Nikon-D90

Uğur benim düşüncem sorunsuz bir makina alayım atıyorum 5 sene arkama bakmadan kullanayım..Bütçem olunca düzgün bir lens alayım keyfime bakayım istiyorum.Ben genelde manzara, portre, makro vs çekiyorum sabit bir alanım yok.Bakalım yurtdışına çıkıcam güzel kampanya olursa ordan alırım artıkç

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar; ben Nikon D5100 üzerinde yoğunlaştım, ancak gündelik kullanım için (portre, manzara, detay işleri vb.) nasıl bir lens tercih etmeliyim?

1-Nikon D5100 + 18-55mm Lens - 1400 TL
2-Nikon D5100 + 18-105mm Lens-1.900 TL

Bu kitlerden hangisini almak mantıklı, neden?
1. Seçeneği alıp, yanında aradaki farkla (500TL) başka bir lenste almamı önerirseniz, ne alayım?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;400508
Arkadaşlar; ben Nikon D5100 üzerinde yoğunlaştım, ancak gündelik kullanım için (portre, manzara, detay işleri vb.) nasıl bir lens tercih etmeliyim?

1-Nikon D5100 + 18-55mm Lens - 1400 TL
2-Nikon D5100 + 18-105mm Lens-1.900 TL

Bu kitlerden hangisini almak mantıklı, neden?
1. Seçeneği alıp, yanında aradaki farkla (500TL) başka bir lenste almamı önerirseniz, ne alayım?

18-55 çok dar kalıyor 18-105 sizin için daha iyi olur zoom ihtiyacınızı az da olsa karşılar :)

Portre içi 50 mm f/1.8 alabilirsiniz ama onun için acele etmeyin derim bu iki seçenekten 18-105 olan işinizi görür.