škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ort. tüketim değeri neye göre kendini sıfırlıyor?

ziya · 5 · 1621

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ziya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bir önceki aracım Subaru Forester da trip km elle sıfırlamadan ort tüketim sıfırlanmazdı.
Ondan önceki Nissan qq de ise trip sıfırlansa bile ort tüketim değişmiyor, ayrı bir dügmeyle sıfırlanıyordu.

Gel gelelim Yeti de her çalıştırmada yeniden sıfırlanmış olarak başlıyor.  Bir iki kere kısa süreli durup 10-15 dk sonra araca döndüğümde eski tüketim değeri vardı sıfırlanmamıstı.
Size sormak istediğim menu ayarlarda bunun bir zaman veya saat ayarı mı var?
Sizin araçlarda da bu şekilde mi çalışıyor?

Çevrimdışı winstoncash

• 1.4 TSI 150hp
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
üç ayrı gösterge olması lazım. başlangıçtan itibaren dediği sanırım birkaç saat yolculuk yapılmadığında sıfırlanıyor. bir diğeri yakıt alındığında sıfırlanıyor. uzun zamanlı olan ise manuel sıfırlamadıkça sıfırlanmıyor. ilkinin bir ayarı yok ama bildiğim kadarıyla.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yol bil. sağ üst köşede 1 yazıyorsa bu konumda araç 2 saat içinde çalıştırılmazsa sıfırlanıyor. Dirksiyon üzerindeki sağ menü tüşuna çevirmeyip üzerine basınca ekranda 1 yerine 2 olur bu konumda siz sıfırlamadıkça uzun süre sıfırlanmaz

Çevrimdışı ziya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;522557
Yol bil. sağ üst köşede 1 yazıyorsa bu konumda araç 2 saat içinde çalıştırılmazsa sıfırlanıyor. Dirksiyon üzerindeki sağ menü tüşuna çevirmeyip üzerine basınca ekranda 1 yerine 2 olur bu konumda siz sıfırlamadıkça uzun süre sıfırlanmaz

Teşekkürler dediklerinizi bugün uygulayarak fark ettim. Yol bilgisayarı iki farklı tüketimi ayrı ayrı tutuyormuş meğer. Ort tüketim 2 deyken menu çevirmeli tuşuna uzun süre basılınca mı sıfırlıyor?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet uzun basınca hepsi sıfırlanıyor ort. tüketim, ort. hız ve dğerleri