škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bi Xenon far su damlacıkları !!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedat77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Günaydın arkadaşlar aracım 2012 model garantisi bitti tesadüfen sağ farda su damlacıklarını gördüm 2 yaşındaki bir araçda böyle bir şey görünce insanın morali bozuyor bu konuda neler yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim ...
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2014, 08:42:08 Gönderen: vedat77 »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
far arka kapağı açık kalmadıysa bu durum üretim hatası bence...
garanti bitse de yine de servise sorun bu durumu., belki kabullenip, garanti kapsamında çözüm sunabilirler...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kitapçıkta sanki bu durumun olabileceği yazıyordu.

Çevrimdışı vedat77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;488116
far arka kapağı açık kalmadıysa bu durum üretim hatası bence...
garanti bitse de yine de servise sorun bu durumu., belki kabullenip, garanti kapsamında çözüm sunabilirler...

Engin bey far kapağı ile hiç oynanmadı kontrol ettim her şey normal gözüküyor   birde son bakımı çok fiyat istedikleri için servisde yaptırmadım

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araciniz park esnasinda yada onden bi darbe aldi mi? Yada siz farketmediginiz bi zamanda onden biri dokunduysa kenardan bi yerden catlamis olabilir soguk havada da boyle bi reaksiyon vermesi normal. Servis degistirmezsede caninizi sıkmayin 50 tl gibi bi ucrete slikonlarini yeniliyorlar tekrardan hava almasi onleniyor:ok:

Çevrimdışı vedat77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;488157
Araciniz park esnasinda yada onden bi darbe aldi mi? Yada siz farketmediginiz bi zamanda onden biri dokunduysa kenardan bi yerden catlamis olabilir soguk havada da boyle bi reaksiyon vermesi normal. Servis degistirmezsede caninizi sıkmayin 50 tl gibi bi ucrete slikonlarini yeniliyorlar tekrardan hava almasi onleniyor:ok:

Kadir bey bugün servise götürdüm kontrol ettiler herhangi bir darbe veya çatlak bulamadılar benim bildiğimde yok bi zararı olmaz dediler zamanlar geçer dediler geçmez ise geniş zaman da gelin dediler tamponu sökmemiz lazım dediler sonrasında fara öyle bakarız dediler bakalım şu an için beklemedeyim :confused:

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim farda da bahsettiğim sorun bydu. Sadece çok soğuk havalarda yapıyor. ben de sürekli yapmadığı için normaldir diyip geçiyorum. ama aslında garanti bitmeden bir servise gitmekte fayda var

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence normal değil ileride bakarız demeyin bu buharlaşma olayı zamanla farın camında leke yapacaktır bilginiz olsun..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bixenonun kapağı var mı bilmiyorum varsa. Kısa vadeli çözüm:Farın arkasındaki kapağı çıkarıp temiz havadar ve güneşli bir yerde 1 saat beklet:)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeti'nin kitapçığında şöyle bir ifade var:

Aman Allah'ım; "Geri far" mı? :++: :haha:

Çevrimdışı vedat77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;488240
Bence normal değil ileride bakarız demeyin bu buharlaşma olayı zamanla farın camında leke yapacaktır bilginiz olsun..

Kadir bey servisin söylediği benimde içime sinmedi bir de özel servislere danışacam

Alıntı yapılan: Akif Hoca;488243
Bixenonun kapağı var mı bilmiyorum varsa. Kısa vadeli çözüm:Farın arkasındaki kapağı çıkarıp temiz havadar ve güneşli bir yerde 1 saat beklet:)

Akif bey kontrol ederlerken dikkat ettim siyah bir kapak var kolay çıkıyor oradan kurutma makinesiyle kurutmayı deniyecem tabi fara bir zararı olmaz ise

Alıntı yapılan: Toygar;488296
Yeti'nin kitapçığında şöyle bir ifade var:

Aman Allah'ım; "Geri far" mı? :++: :haha:

Toygar bey benimkin de buhar değil su damlacıkları oldu

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kuru bir havada far kapagini acin aracin farlarini uzunlarini ve dortlulerini yakin yarim saate kalmaz far isindikca gecer. Ya da fon makinesi de cok cok sicak olmadigi surece sikinti cikartmaz. Sonrasinda da fari elinize alip guzelce sagini solunu silikonlamakta fayda var.

Belki su tahliyelerinde sungerimsi birsey var onlar dusuyor olabilir.

Kitapcikta belirtilen durum nemli bolgelerde farin icindeki nemli hava ic-dis isi farkindan nemleniyor olabilir.

Çevrimdışı vedat77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar nasıl olduysa su damlacıkları kalmamış kendiliğinden geçmiş,herkese teşekkür ederim.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vedat77;488947
Arkadaşlar nasıl olduysa su damlacıkları kalmamış kendiliğinden geçmiş,herkese teşekkür ederim.

Gözünüz aydın. Sökmeye filan kalkmadınız değil mi?