škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 tdi greenline yakit deneyimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: corova;403477
Bu arada, Bolero bulabildiniz mi? Ben hala uygun Zenec aramaktayim. Bu arada Pioneer'lere baktım. Gercekten muazzam ürünler var hic tartışılmamış

Yok hocam bulamadım ya. satmıyor kimse

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de Ş.İ. (Ankara/yoğun trafik değil) çok çok çok dikkat etmeme rağmen 6.5 ve üzeri değerler görüyorum. Bu yüzden Yeti'nin yakıt tüketimi ile ilgili olarak hayal kırıklığı yaşıyorum.
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2012, 13:17:56 Gönderen: abcdiver »

Çevrimdışı gafur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben nisan ayında aldım 1,6 grenline yakıt ilk başlarda 5000 km kadar bir depoyla 1100 km yaptım şu anda aracım 8500 ve yakıt arttı servise sorduğumda herkes aynısını söylüyor diye cevap verdi hava filtresine filan baktım hiçbirşey yok tertemiz ben yazılımsal birşey olarak düşünuyorum

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gafur;409786
ben nisan ayında aldım 1,6 grenline yakıt ilk başlarda 5000 km kadar bir depoyla 1100 km yaptım şu anda aracım 8500 ve yakıt arttı servise sorduğumda herkes aynısını söylüyor diye cevap verdi hava filtresine filan baktım hiçbirşey yok tertemiz ben yazılımsal birşey olarak düşünuyorum
Benim bugüne kadar dediğiniz rakamı bir defa uzun yolda görme şansım oldu. Onun haricinde göremedim maalesef. Benim aracım daha 3500 km.de. Km artınca yakıt daha da artacaksa yandık demektir.
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2012, 18:00:17 Gönderen: abcdiver »

Çevrimdışı babakaptan

• Süvari
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.okyanusum.com
Alıntı yapılan: mzantur;409538
Aracınız kaç km.de... bu değerleri ben şehir dışında zor görüyorumda. Kullanım tarzınız sakinmi? Arada bir bizim arabayı da kullanında göstergedeki ortalama biraz düşsün.:hanz: Şu anda benim 1. ortalama 6.5, 2. ortalama 6.8 anlayamadım gitti...

Araç 2500 km.de ve sakin kullanımda bu değerler hemde istanbul trafiğinde ortalama 5.5 ve bazen 5.6 gibi çıkıyor ve baktığımda reel değerler yani 5.5 x 4200 = 23.100 lira/100 = 231 kuruş km.deki yakıt siz bu değeri ancak motosiklette alırsınız LPG bile bu değerde değil.Aracın kıymetini bilin Tiguande 10 litre 100 km zor gidiyordu.
İstesem 20 litrede tüketirim bu araçla ancak sürüş çok önemli.10 litre mazotu 2500 - 3000 cc 2,5 tonluk jeeplerde tüketirdim ben o ne Allah aşkına trafik canavarları gibi:hh:

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
son değerleri veriyorum. araçta yedi kişiydik ve herkes iri yarıydı  bagajda da en az 60 kliloluk yük vardı.araba oturdu resmen.157 km yol yaptım.hızım 110-140 arası gidip geldi.yolu tamamladıktan sonra yol bilgisayarında 6.4 lt yazıyordu.bence çok iyi değer.siz ne dersiniz ?

Çevrimdışı shele

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
greenline test araçlarının üstünde ortalama yakıt tüketimi 4.6 lt. yazıyor bu değeri tutturan var mı?

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: shele;410132
greenline test araçlarının üstünde ortalama yakıt tüketimi 4.6 lt. yazıyor bu değeri tutturan var mı?

Evet arkadaşlar, kısmen de olsa bu değeri tutturabildim. ama nasıl. baba adayıyım. haliyele eşim biraz hassas ve gerek ani hızlanma gerekse ani fren artık yapamıyorum. Herşey yavaş yavaş... İzmitten yola çıktım. Bursa inegöle geldim. 90-100 ortalamayla 4.4 değerlerine kadar düştü ancak bazı dik ve uzun rampalar sonucu son ortalama 4.7 idi. Durum beni çok mutlu etti ama bu sabah daha işe gelirken 7.5 gibi bir değer ile stop ettim arabayı. Ayrıca CruzeControl kullanmak baya avantajlı. Araç 8000km de. İki kişi ve bagaj 1/4 dolu. Klima açılmadı. (Zaten soğuk)...

Çevrimdışı turkayenez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracımı dün teslim aldım. Aldığımdan şu ana kadar tamamen İstanbul şehiriçinde tam olarak 39 km yol yaptım. Şu anda ortalama tüketimim yol bilgisayarında 5,4 lt olarak gözüküyor... Hedefim fabrika verisi 5,2 lt yi yakalamak...

Çevrimdışı evren53

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu araç crossover/suv bir araç ham buna binip hemde yakıt konusunda bu kadar tartışma yapılması yanlış nasıl kullanırsan o oranda ekrana tüketimin yansır ben çok rahat 4.6 yıda 7 görüyorum kullanım önemli tartışılması gereken ülkemizdeki akaryakıt politikası allah bize sabır versin ne diyim artık

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı alıp İstanbul trafiğinde kullananlara Allah sabır versin! Dunyanın en az tüketen arabasını da alsan; gun-gece farketmeksizin  bu bitmez ve seyretmez trafikte dur-kalkla masrafın hep artar! Kazanan da hep petrol istasyonları ve bizi soymakta beis görmeyen devlet baba olur! Benim Yeti gene tas ki; 30 dakikada gidilebilecek, fakat dur kalkla saatler süren varışlara ragmen, halen 7 ortalamasında! Araba ne yapsın abi??

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arabayı kullanmaya başlayalı bir yılı (Ağustos 2012 den beri 19000km) geçti. Yakıt tüketimi Ş.İ 6.5 lt/100 km.nin altına pek düşmüyor. Oldukça dikkatli kullanmama rağmen. Biraz zorlarsam 7'yi bile geçiyor. Yakıt konusunda bende hayal kırıklığı var. Bu tip arabalarda bu kadar yakıt tüketimi normal de olabilir. Bilmiyorum.

Çevrimdışı birolka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı alalı bir yıl oldu.(Eylül 2012) Şuan 14000 km deyim.Uzun yolda 100 km de 5.1 ile 5.8 arasında değişiyor.Aracın yüklü olması, yolun durumu, agresif kullanıma göre yakıt harcamanız değişebiliyor. Bayram dönüşü yaklaşık 500 km yaptım. Yakıt olarak 135 Tl mazot aldım,depo doldu. Ortalama 100 km de 5.8 yakmış.Aracınız boş olursa, fazla hız yapmazsanız bu 5' e kadar düşer. Aracım 1.6 Yeti Greenline Ambiton.

Çevrimdışı atakaneraslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şu an aracım 15 binkilometreye geldi , bayram tatilinde kuşadası istanbul gittim geldim , ortalama 80-110 km arası hız ile , ortalama tüketimim 4.8 - 4.9 olarak gerçekleşti. Yazın da fethiye yapmıştım , o zaman da full klima 5.4 gibi yakmıştı. Bence harika değerler , şundan kesin olarak emin olmak lazım , yeti greenline bir depo ile uzun yolda rahatlıkla en az 1000 - 1100 km arası yapar , bizzat 2 aydır tecrübe ettiğim için kesin ve net konuşuyorum.