škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

greenline ve 17" jant

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xRayJR

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2012 yılsonu kampanyasından Greenlinenımı aldım.
istiyordum ve takipteydim...

neyse konumuza gelirsek;

uzun zaman önce burada sormuştum ama hiç ilgi görmedi sorularım :(

sonuçta aradım taradım ve yakıştığını düşündüğüm jantlarımı aldım. 17" e geçiş yaptım. üzerine de Petlas'ın 225/50R17 Velox lastiklerini kullandım.

ilk izlenimlerim :

* performansda dikkatimi çeken bir - yada + olmadı
* konfor konusunda sanki daha iyi gibi. kasis geçişlerinde daha yumuşak olduğunu hissediyorum.
* yakıt konusunda bir fark hissetmedim henüz. genellikle kısa mesafe gidiyorum. ev-iş olarak. 3 km max. ve zaten yüksek bir yakışım var maalesef :( ortalamam 9lt civarında.

fotolar az sonra...

Çevrimdışı bayramtok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Oldukça sık ve asil bir duruşu var. Hayırlı olsun.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal jantı bence hem daha kaliteli hemde daha iyi duruyor

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;438985
Orjinal jantı bence hem daha kaliteli hemde daha iyi duruyor

Zevk meselesi... Benim fikrim orjinal jantlar aracı biraz daha tok gösteriyor. Allah kaza bela vermesin...

Çevrimdışı tapout

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sportif bir görünümü olmuş , güle güle kullanın,,buna benzer orj jant seçeneği de vardı sanırım?

Çevrimdışı xRayJR

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
herkese teşekkür ederim...

maliyet toplam 1350 TL oldu. hem jantta hem de lastikte kampanyaya denk geldim.

orjinalinde Matterhorn jantlar var. greenline ile vermiyorlar bildiğim kadarıyla. çok güzeller ama pahalı geldi bana bu jantlar. sadece jantlar için indirimli olarak 1-2 yerden 1600 TL alabildim. bu jantlara en yakın bulabildiğim modeli tercih ettim bende.

orjinal jantların üzerinde de kışları takacağım ve sabit olarak yaz/kış değişimli kullanmayı planlıyorum.

henüz karar vermemekle birlikte ihtiyatlı olabilmek adına stepne için de bu lastiklerden almak istiyorum. kullanan arkadaşım varsa fikirlerini almak isterim.

Çevrimdışı xRayJR

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turkayenez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Lastik değişimlerinde çap farkı %3 ten fazla tavsiye edilmiyor. Ancak, bence de yeni jant lastik araca yakışmış. Ayrıca çaptaki 25 mmlik artış, aracın yerden 1.25cm yükselmesi demek. Hb araçlar yere basılınca daha sportif görünürken, (bence) Yeti gibi suv araçlar yüksek olunca daha güzel görünüyor. Km saati 100km hız gösterirken gerçek hız 104km olacaktır. Özellikle hız sınırlamalarında buna dikkat edilmeli. Ayrıca tüketim biraz daha artacaktır. Sakin uzun yol kullanımlarında belki daha önce 5. vitesle çıktığın yokuşlarda 4 e düşmen gerekebilir. Sonuç itibariyle, belki farklı desen bir jant tercih edilebilirdi ama, bu haliyle de çok güzel olmuş. Güle güle kullanın.

Çevrimdışı xRayJR

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
açıklamalarınız için teşekkürler. aslında tabloyu koymaktaki amacımday buydu ama yazısını yazmamıştım. sizin detaylı yazınızla ilgilenecek arkadaşlara da bilgi olmuş oldu. sağolun...

Alıntı yapılan: turkayenez;439367
Lastik değişimlerinde çap farkı %3 ten fazla tavsiye edilmiyor. Ancak, bence de yeni jant lastik araca yakışmış. Ayrıca çaptaki 25 mmlik artış, aracın yerden 1.25cm yükselmesi demek. Hb araçlar yere basılınca daha sportif görünürken, (bence) Yeti gibi suv araçlar yüksek olunca daha güzel görünüyor. Km saati 100km hız gösterirken gerçek hız 104km olacaktır. Özellikle hız sınırlamalarında buna dikkat edilmeli. Ayrıca tüketim biraz daha artacaktır. Sakin uzun yol kullanımlarında belki daha önce 5. vitesle çıktığın yokuşlarda 4 e düşmen gerekebilir. Sonuç itibariyle, belki farklı desen bir jant tercih edilebilirdi ama, bu haliyle de çok güzel olmuş. Güle güle kullanın.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
güle güle kullanın. oldukça yakışmış.

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gule gule kullanin... ama sanki orjinal jantlar daha iyi duruyor arabada..