škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka Tampon Kaza (çizik)

ZafB · 18 · 5504

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ZafB

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Bugün Yeti ile ufak bir kaza atlattık. Arka tampon biraz çizildi ne yazık ki. :(
Yeti ilk aracım olduğu için bu tamir işlerinden anlamıyorum. Ne yapacağımdan emin değilim. Bir bilene danışalım deyip, konuyu fikirlerinize sunuyorum.

Tamponun resimleri aşağıdadır.

1.Kaskom var. Acaba kaskoya başvursam ne olur? Tamponu değiştirirler mi yoksa boyanabilir vs. bir cevap mı alırım. (Bu arada tamponun fiyatı 800 TL yi buluyor) Ancak Bartın'da yaşadığım için en yakın servis Ankara'da olduğundan Ankara'ya gitmek gerekecek.

2. Hiç kaskoya bulaşmayıp, kendim bir ustaya boya yaptırsam boya tutar mı? Renk ayarı tutmayıp görüntü kirliliği olabilir mi? (usta 100 TL alırım dedi)

Başka önerileriniz varsa bekliyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geçmiş olsun

Difüzör tabir edilen o gümüş renkli yeri boyat bence, kaskoyla uğraşma, makul ücrete hallederler.

Hatta ben yerinde olsam boyasız tamponu güzelce örterim. Difüzörü alkolle iyice silip aynı renk sprey boya ile boyarım. Uzaktan, 3-4 kat spreyle iş biter

Benzer işleri jantlarımda çok yaptım geçmişte  ;)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com

Çevrimdışı ZafB

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;423265

Hatta ben yerinde olsam boyasız tamponu güzelce örterim.

Teşekkürler İrfan Bey,

Tamponu örtmekden kasıt nedir acaba? Usta zımparalanıp boya atılabileceğini söyledi. Benim tek derdim göze batmasın yeter. Özellikle ciddi derece renk ve ton farkı olması biraz canımı sıkar :( Çok fazla belli olmazsa farklılık zaten dert değil.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Park sensörlerinin olduğu o boyasiz yeri boyatmacaksaniz diye yazdım onu. Ama full tampon da boyanabilir. Yoksa sadece egzosun üstündeki gümüş renkli yer boyanır

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan abinin dediklerine aynen katılıyorum.Bende olsam öyle yapardım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı vospar34

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://vospar.com/

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaskonuz var ise muhakkak kaskonuzun anlaşmalı olduğu ve hasarsızlığı bozmayan bir mini onarım hizmeti vardır.

Bu durumda özellikle mini onarım ile bu bölüm neredeyse sizin haricinizde kimsenin anlamayacağı şekilde onarılır. Kaskonuzu yapan acente ile konuşup ya da internet sayfasından anlaşmalı mini onarım firma ve yerini öğrenip yaptırınız.

Mini onarımda en iyi yapılan yerin tampon olmasından  ötürü, gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Çevrimdışı odilsiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akselektronik.com
Merhaba

Bu isin uzmani auto king denen yer. Istanbulda var diger bulundugu yerleri arastirmak lazim. Adamlar sıfır gibi yapıyorlar. Zamanninda kaskom yonlendirmis idi..

Çevrimdışı ZafB

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler, Kaskoyuarayıp Bartın'da mini onarım için bir yer var mı bir sorayım diye düşünüyorum. Yoksa İrfan Bey'in dediği gibi gri bölgeyi boyatıp geçeceğim. Şükrediyorum ki daha ciddi bir şey olmadı. Cana zarar gelmesin yeter ki, ama kaskonun önemini daha çok anladım. Her an her şey olabilir bu ülkede. Nereden ne çıkacağı belli olmuyor.

EK: Karabük ve Karadeniz Ereğli'de Autoking varmış. Yarın onlarla bir görüşeceğim.

Saygılar.
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2013, 23:53:46 Gönderen: ZafB »

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba.
Serviste görüştüğümde AutoKing' den memnun olmalarına karşın, tampon boyatma konusunda tavsiye etmiyorlar. Sebebi ise bu tamponların boyasız olması. Onarıma girince hem macun hem de boya işin içine giriyor. bu da esnekliği bozuyormuş.
Benzer çizikler benim tamponumda da var. nazar boncuğu bıraktım.
Ama İrfan' ın dediği gibi alt kısmı boyamak mantıklı.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolga7482;423347
Merhaba.
Serviste görüştüğümde AutoKing' den memnun olmalarına karşın, tampon boyatma konusunda tavsiye etmiyorlar. Sebebi ise bu tamponların boyasız olması. Onarıma girince hem macun hem de boya işin içine giriyor. bu da esnekliği bozuyormuş.
Benzer çizikler benim tamponumda da var. nazar boncuğu bıraktım.
Ama İrfan' ın dediği gibi alt kısmı boyamak mantıklı.

Yırtılan, kırılan ve deforme olan tamponlar için dediğiniz geçerli olur. Ancak bu konudaki aracın tamponu sadece çizilmiş. Bu durumda siyah yer olan boyasız kısım yine plastik esaslı bir  malzeme ile çizikleri onarılıp. metalik kısım ise boyanarak sonuç alınacak. Kısacası tamponun dinamiklerinde bir oynama olmayıp sadece estetik açıdan müdahaleli bir yer

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Onarım mantıklı. Ama boya çok sırıtır. Bu yüzden servis karşı çıkıyor.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolga7482;423491
Onarım mantıklı. Ama boya çok sırıtır. Bu yüzden servis karşı çıkıyor.

O servis hangisi bilmem ama; birçok servis bu tür işler için tamponu söker ve Autoking e verip onarttırıp geri gönderir. Zira ufak bir çizik için yeni tampon takıp  yeniden bunu boyamak akıl  karı değil.
Bunu ancak yeni parça takıp kar bekleyen paragöz bir mantık önerir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mini onarımdan yaptırın gitsin,geçmiş olsun.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ