škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ruhsatı Aldım. İlk Muayene Tarihi Değişmiş

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün Allah'ın izniyle ruhsat işlerini hallettim. Plakamı aldım.

Ruhsatta ilk muayene tarihi olarak 02-01-2016 yazması gerekirken 06-06-2015 yazıyor. Takipçiye sorduğumda 1,5 sene önce uygulamanın değiştiğini artık Türkiye'ye giriş tarihinin baz alındığını söyledi. Emniyete sordum yine aynı. Nedir bu durum bilen varmı? Neden 6 ay önceye çekildi. (Benimki altı ay, takipçide renault fulence vardı oda 1 ay önceydi.):hmm:

Çevrimdışı coolpassenger

• Yeti2.0TDİ4x4DSGOCTtuning
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende 2011 ocak ta almıştım. 2013 haziran yazıyor bende de. türkiye ye giriş tarihini baz almışlar.

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coolpassenger;416607
bende 2011 ocak ta almıştım. 2013 haziran yazıyor bende de. türkiye ye giriş tarihini baz almışlar.

Evet aynen öyle. Türkiye'ye giriş tarihi baz alınmakta.

Allah kazasız belasız bindirmek nasip etsin.

Plakalar için sadece cemiyet damgası yapılmakta. Trafik mühür basmıyor. App plaka almak istiyorum. Mühürsüz binsem sıkıntı olur mu?

Çevrimdışı ceyyar20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
türkiyeye giriş tarihi değil fabrika çıkış tarihi özellikle baktım benim aracın türkiyeye gümrük giriş tarihi 23/11/2012 ama fabrika çıkış tarihi 20/06/2012 olduğundan muayenesi 20/06/2015 yapılcak saçma ama artık modeller için trafiğe çıkış tarihi baz alıncak yani satarken 2013 de trafiğe çıktı dicez 6 ay bile az bi süre değil kimi 6 ayda 50-60 bin km bile yapıyor :)