škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti problemleri ve çözümleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ZIPKIN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Akşam tam eve yaklaştığımda aracın Ön Taraftan gelen gıyk gıyk diye ses geldi hızlı falan değildim bir kaç kere yaptı ve ses kesildi canım sıkıldı. daha önceden böyle sesle karşılaşıp çözen arkadaş oldu mu ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Dinlemeden bulmak zor tabi, rölantide yapıyor mu? Kayış veya bilya sesi olabilir

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ZIPKIN;416012
Akşam tam eve yaklaştığımda aracın Ön Taraftan gelen gıyk gıyk diye ses geldi hızlı falan değildim bir kaç kere yaptı ve ses kesildi canım sıkıldı. daha önceden böyle sesle karşılaşp çözen arkadaş oldu mu ?

K
O sesi bende bir kackere duydum. On fren disklerinin yaninda koruma saci var. Onun arasina kucuk tas falan giriyor yagmurda camurda. Oda ses yapiyor. Ozellikle cok yavas giderken park ederken falan oluyor.

Çevrimdışı ZIPKIN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sanki ön fren diskinden geldi sanırım. çünkü metalin bir birine sürtme sesi gibiydi. çözümünü bulunca tekrar yazacağım.

Çevrimdışı ZIPKIN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
O günden bu güne bir daha aynı ses gelmedi.
Kışlık lastikleri yeni alıp taktırmıştım. ( conti T850 ) tabi cant kapaklarını da taktırdım.
Malum Yeti ile dağ tepe tarla toprak çamur her yere girebildiğimiz için cant kapağından fren diskine taş girmiş olabileceği aklıma geldi. Artık 15000 km yani bu yaz serviste anlamaya çalışacağız.