škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.4 16v titreme ve devirde yükselme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Skoda Ali

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamın Aleyküm.

Benim Ufak iki  sorum olucaktı.

1-) Arabam rolentideyken hiç gaza basmadan hafif titremeler oluyor bunun sebebi nedir _?

2-) Arabam yarım saat kullanımdan sonra gaza ve debraj a basmadan  devir göstergesi çıkıp iniyor çıkıp iniyor bunu 2 3 defa tekrarlıyor ve rolentiyi tekrar sağlıyor buna anlam veremedim bundan 3 sene önce bobinleri değiştirdim 2 tanesini :confused:

iyi günler dilerim...

Çevrimdışı YakupEFE

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2. yaptığını benim araçta bazen yapıyordu.(Ağustos,Eylül gibi) şimdiler de yapmıyor. Sanki o işi kendini soğutmak için yapıyor gibi geldi bana. Dikkat ettim öyle yapınca fan devreye girerse, hemen yapmayı bırakıyor.

Çevrimdışı blast3r

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.söylediğin bende tüpde oluyo benzinde yapmıyo o yüzden tüpdendir diye pek kafaya takmıyorum yani inşallah öyledir :)

Çevrimdışı snopy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çözebilen yok mu? Ben gaz kelebeğini temizledikten sonra olmaya başladı. Sadece tüpte yapıyor.

Çevrimdışı Hikmet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kardeş hafif titreme benzindede yapıyorsa bogaz kelebegine balata spreyi sık gecer.
 gelelim ikinci sorununa  lpg beyninin diyaframında çatlak var ve yarım saat falan yol  gidince  motor suyu ısındıgından dolayı bu su lpg beynine gectiginde oradaki çatlakları biraz daha genleştirir. böylece gaz ayarı düzensizleşie ve motora gaz degişik ayarlarda gelir. sadece aracın rolantide iken sorun yapar. hatta ilerleyen zamanlarda rolantede stop sorunuda yaşayacaksın.
1.çözüm lpg ayarı yaptır yeniden dene.
2 çözüm lpg beyni degişecek
 allah yardımcın olsun

Çevrimdışı murtaza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sevgili fabiacılar

Yahu cevap yazıyorum çıkmıyor bu nasıl iş?

Kardeş, sorun LPG enjektörlerinin motor kapağının altında kalması. Ben aynı sorunu yaşadım ve çözdüm.

İyi bir LPG ustasına götürün. Gaz kelebeği vs. hikaye.

Ayrıca şu uyarıyı yapayım.
Son 1 yılda 3 defa buji trafosu değiştirdim. Bugün öğrendim ki aküm bitikmiş. Tamircim muhtemelen bu yüzden trafoların bozulduğunu söyledi. Akünüzü ara sıra ölçtürün yoksa trafoları yersiniz.

Yahu cevap yazıyorum çıkmıyor bu nasıl iş?