škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Toyota benim için bitmiştir artık !!!

osiiso · 95 · 25680

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;402937
Toton rahat edecek diye bile bile dayanıksız bir araca binip,Allah göstermesin sağlam bir kazada o totoyu kestirirsen o zaman anlarsın ne olduğunu :)
Sağlam bir kazadan içindekini sapasağlam çıkartacak otomobil henüz üretilmedi.:wnk:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;403141
Sağlam bir kazadan içindekini sapasağlam çıkartacak otomobil henüz üretilmedi.:wnk:

Aynı kazayı tenekeyle veya sağlam bir araçla yapmak arasında çok büyük fark var ama abi unutmamak lazım :) Ben aynı koşullarda birinin içindekini kurtarıp,diğerinin ölümüne sebep olabileceğinden bahsediyorum. Yoksa şu an en sağlam araç bile teneke,o ayrı dava...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;403153
Aynı kazayı tenekeyle veya sağlam bir araçla yapmak arasında çok büyük fark var ama abi unutmamak lazım :) Ben aynı koşullarda birinin içindekini kurtarıp,diğerinin ölümüne sebep olabileceğinden bahsediyorum. Yoksa şu an en sağlam araç bile teneke,o ayrı dava...
Ben de aynı şeyi söyledim ki. "Sağlam" bir kazadan Passat, Jetta, ...bok püsür ne halde çıkacak sence.:wnk: Unutma o sağlamlık 60 km/s' de ve laboratuar şartlarındaki sağlamlık. Yoksa 40 km/s ile kamyonun altına girersen ne havayastığı ne bir başkasının çok çok büyük yardımı olmaz bana göre.

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mersoya ne olmuş öyle anlama veremedim sanki merso görünümlü şahin olmuş o araba gerçekten hiç mersoya yakıştıramadım o videoyu

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;403167
Ben de aynı şeyi söyledim ki. "Sağlam" bir kazadan Passat, Jetta, ...bok püsür ne halde çıkacak sence.:wnk: Unutma osağlamlık 60 km/s' de ve laboratuar şartlarındaki sağlamlık. Yoksa 40 km/s ile kamyonun altına girersen ne havayastığı ne bir başkasının çok çok büyük yardımı olmaz bana göre.

Abi bende farklı bişey demiyorum niye ortaa buluşamadık anlamadım :D
Bende diyorum ki,60 km/h ile yapılan testte 5 yıldız alan araçta,2 yıldız alan araçta aynı koşullarda test ediliyor. Buradan birinin sağlam diğerinin teneke olduğunu anlıyoruz. Tabi ki sadece fizik kuralları sınırında ve kazanın şekli tertip edildiği takdirde.. Ben Passat şöyle böylede yazmadım sen yapma bari sanki övmüşüm gibi,hepsi tenekenin şekillendirilmiş hali ona dediğim laf yok. Ama araba teneke işte belli,o 200 km/ h ile çarpıştırıldıda diğeri 20 km/ h ile mi çarpıştırıldı sanki.. Aynı koşullarda aynı sonuçları vermiyor ise biri dandik diğeri sağlamdır bu kadar basit yani.. Hiç bir şey olmaz anlamında demiyorum ama bazı şartlarda biri diğerinden sağlam kalır ve içindekinin kurtarabilir,bundan bahsediyorum..

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben getzle arkadan carrera 4s e çarptım, carrera da avuç içi kadar tampon göçüğü, getzde değişen kaput, tampon, far ve panjur oldu.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;403187
...Ben Passat şöyle böylede yazmadım sen yapma bari...
Harbi fanatik gibi yazmışım nan!:kiki: I love Passat, very Passat.:++:

Passat sadece örnek yahu! Ne hemen defansa çekildin. Neticede alayı teneke. Sakin gidin, dikkatli gidin, "yol benim deyip" gaza basmayın gerektiğinde yeşil bile yanıyorsa ilk frene basan siz olun. O zaman en sağlam, en güvenli araç sizinki olur.

Alıntı yapılan: Hacı Köksal;403240
ben getzle arkadan carrera 4s e çarptım,  carrera da avuç içi kadar tampon göçüğü, getzde değişen kaput, tampon,  far ve panjur oldu.
Piyasada o kadar Şahin varken, nasıl denk getirdin ona be ya! Neyse geçmiş olsun.
Bu arada eski Favorit' ime arkadan Mitsubishi panelvan vurmuştu. Hem de sağlam vurmuştu. Favorit' te sadece küçük bir tampon yırtığı, Mitsubishi' nin önünde ise kocaman bir göçük vardı. Arabaların arka kısımları her zaman daha sağlam oluyor nedense. İstanbul trafiğinde geri geri mi gitsek ne yapsak.:kiki:

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zaman kötü ya abi o yüzden arkayı sağlam yapıyorlar heralde :++:

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;403252
zaman kötü ya abi o yüzden arkayı sağlam yapıyorlar heralde :++:

o zaman sende niye gidip gidip arkadan çarpıyorsun..:kiki:
önden çarp...balıklamadan dal...:++:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;403244
Harbi fanatik gibi yazmışım nan!:kiki: I love Passat, very Passat.:++:

Passat sadece örnek yahu! Ne hemen defansa çekildin. Neticede alayı teneke. Sakin gidin, dikkatli gidin, "yol benim deyip" gaza basmayın gerektiğinde yeşil bile yanıyorsa ilk frene basan siz olun. O zaman en sağlam, en güvenli araç sizinki olur.

Piyasada o kadar Şahin varken, nasıl denk getirdin ona be ya! Neyse geçmiş olsun.
Bu arada eski Favorit' ime arkadan Mitsubishi panelvan vurmuştu. Hem de sağlam vurmuştu. Favorit' te sadece küçük bir tampon yırtığı, Mitsubishi' nin önünde ise kocaman bir göçük vardı. Arabaların arka kısımları her zaman daha sağlam oluyor nedense. İstanbul trafiğinde geri geri mi gitsek ne yapsak.:kiki:

Hee arkalar çok sağlam oluyor genelde,bize arkadan 40 km/h ile eski kasa Magirus bi koydu,sadece tamponun kenarındaki körük yere düştü,olayın akabinde minibüsçü parçayı japon yapıştırıcısıyla yerine yapıştırdı. Bizim araçta toplam masraf faturaya göre 4.850 TL :) Kasko güzel şey :D

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;397881
bu gece rüyamda sıfır toyota alıyordum, demek ki hakkaten rüyalar tersine çıkıyormuş :++:

Sıfır Toyota'mı??
Ama Köksal'cım sakın ha...

Alacaksan 2002-2006 corolla al. Güncel kasaların problemlerinden bizim toyota forumunun çivisi çıkmış durumda :)))

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;403264
Hee arkalar çok sağlam oluyor genelde,bize arkadan 40 km/h ile eski kasa Magirus bi koydu,sadece tamponun kenarındaki körük yere düştü,olayın akabinde minibüsçü parçayı japon yapıştırıcısıyla yerine yapıştırdı. Bizim araçta toplam masraf faturaya göre 4.850 TL :) Kasko güzel şey :D
Magirus freni diplese de burun (hoş burun da yok onlarda) Passat' ın arka tamponunun altına girmeyeceği için gayet normal bir durum.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;403268
Sıfır Toyota'mı??
Ama Köksal'cım sakın ha...

Alacaksan 2002-2006 corolla al. Güncel kasaların problemlerinden bizim toyota forumunun çivisi çıkmış durumda :)))

yok abi öyle bi kabustu, geçti :D

bu arada atas buluşmasında senin kasadan bi corolla vardı, elantra ile benzer çizgiler taşıyordu. uzakdoğu araçlar oldukları belli.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;403278
Magirus freni diplese de burun (hoş burun da yok onlarda) Passat' ın arka tamponunun altına girmeyeceği için gayet normal bir durum.

Aynen öyle oldu abi,bagaj kapağına vurunca ister istemez hasar büyük oldu.. Ama sağolsun yetkili servisteki ustalar sıfırdan farksız hale getirdiler boya kalınlığına kadar :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;403240
ben getzle arkadan carrera 4s e çarptım, carrera da avuç içi kadar tampon göçüğü, getzde değişen kaput, tampon, far ve panjur oldu.

porsheye giydirmek herkesin harcı değildir. helal olsun. daha sonunu okumadan görünce dedim anahtarı bıraktı adama herhalde. tabi adamı sollamaya çalışırken olmuştur muhakkak.:++::++::++: