škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Toyota benim için bitmiştir artık !!!

osiiso · 95 · 25684

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali dayı;398117
osman dayı,memleketimizin hali budur,eden bulur diyecem ama edende bulmuyor..
her tüketiciye aynı gözle baktıkları için,sanki bende hiylekarım üçkağıtcıyım dolandırıcıyım..
asıl üzüldüğüm suçlu yerine konulmanız..
insanı kahredende budur..
paranla rezil oluyorsun.
çok geçmiş olsun.

Far yıkama motoru onarımı serviste : 240 tl+ işçilik, olay sonrası 200 tl ye yapmayı düşündüler.

Ha benim için 200 tl az değil ama atla deve de değil, çok rahat yaptırabilirim, olay şöyle olsaydı hani kırmaya kırdın bari vida sokma, o zaman hiç itirazım olmazdı ... kırıkmış falan derdim

Adam kırıyor, vida sokuyor, birde hem beni enayi, aptal yerine koyuyor hem de yalancılıkla itham ediyor, genel merkezleri de benden anlayış bekliyor, duygularımı anlamaya çalışıyorlar :(
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Benzer durumu Borusan'da yaşamıştım. Farların arkasındaki kapakların tırnakları kırılmış, nasıl kırılmış, kim kırmış hiç bilgim yok.
Ancak, enteresan şekilde her iki kapaktasimetrik şekilde ve aynı tırnaktan kırılmış. Yani sol far kapağı sol tırnaktan, sağ far kapağıda sağ tırnaktan kırılmış.
Aracın garantisi devam ediyorken bu şikayeti 2 kere bildirmiştim. Garanti kapsamında 3. şikayette güç bela dikkate alıp kapaklara baktılar, aynı şekilde ve küstahça bir tavırla bu kapakları siz kırmışsınız demişlerdi.
Tabi benim sigortam bir anda atmıştı ve bu lafı kim söyledi ve bu tespiti kim yaptı direkt çağırın görüşmek istiyorum dedim. Önce yok servis alanına giremezsiniz diye eveleyip gevelediler baktılar ki benim sesim herkesi bastırıyor mecburen servis alanına aldılar beni, tabi bu ithamda bulunan ustanın da canına okudum ve üstüne de madem böyle bir iddian var, sıfır kapak tak parasını ben vereceğim, ama nasıl kırmışım onu sen bir ispatla dedim, ortalık birbirine girdi, Almanya'ya aynı anda e-mail gönderildi, 2 saat sonra kapaklar ücretsiz olarak değiştirilmişti ama Borusan servisinden de Hakan adında bir kasırga geçmişti.

Demem şudur ki, dik durun, Toyota Türkiye ve Japonya'ya durumu izah edin, hatta benim yaptığım gibi yapın, ispatlamalarını isteyin.
Ben olsam peşini bırakmam, işin suyunu çıkartana kadar devam eder, gerekirse de rezil de ederim, hatta iş yapamaz duruma kadar getirtirim.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın garantisi bittikten 1 hafta sonra sağ stop lambasındaki ledlerden biri arıza yaptı ve kısık yanmaya başladı. Ancak parça bir kazadan dolayı araç alındıktan 2 ay sonra değiştiği için garantisi devam ediyordu. En yakın yetkili servise gittim,parçanın aracın garanti süresi içinde değiştiğini ve bu nedenle,parça garantisinin araç garantisi bitene kadar olduğunu söyledi. Neyse dedim ordan başka bir yetkili servise gittim. Aynı eyleri bunlarda söylediler. Ordanda ayrılıp ertesi hafta sürekli gittiğim yetkili servise gittim. Sağolsunlar hemen ilgilendiler,incelediler. Ancak parçanın değiştiği servise gidersem işlemlerin daha hızlı yapılacağını,burda fatura vs gerekli olduunu söylediler. İnsan gibi. Bende teşekkür ettim,el sıkıştık ayrıldım oradan.
arçanın değiştiği yetkili servise gittim (Veli Efendinin karşısı desem anlarsınız heralde). İncelediler falan,fotoğraf çektiler,siz şimdi gidin,Perşembe günü parçayı değiştirmek için gelin,o gün belli olur garantiye girip girmeyeceği dediler. Bende eyvallah dedim oradan ayrıldım.
Perşembe günü söyledikleri saatten 2 saat önce oraya vardım ve işlemleri başlattım. Parçanın ellerine ulaştığını ve dğeiştirileceğini söylediler. İmzamızı falan attık neyse,bu sefer aracın aynı gün içinde yetişmesinin imkansız olduğunu,ertesi gne kadar serviste kalması gerektiğini söylediler. Başakşehirden Zeytinburnuna gittim onca trafik içinden,,birde bana bunu söylediler. Bunu asla kabul etmeyeceğimi,parçanın değişmesini istediğimi sesimi yükselterek söyledim. Neyse tamam öyleyse bu akşam 18.00 e kadar hallediyoruz dediler. Bende aracı teslim edip ayrıldım,karnımı doyurmaya gittim oyalanmak için. Yemeğin ortasında aradı araçla ilgilenen vatandaş,parça stoklarda yok o yüzden sen şimdi bunu burdan al sorna gel dedi. Benim tabi sigorta falan ne varsa attı,koşa koşa o sinirle girdim servise,başladım bağırmaya. Bana Perşembe günü parça dğieştirmek için randevu verdiniz,onca trafiği çekip buraya geldim,parça geldi dediniz,şimdi de parça elimizde yok diyorsunuz,karşınızda gerizekalı yok,b.kunu çıkardınız ayıp denilen bi şey var diye lafa girdim. Sonrası malum,bağırış çağırış. Bu kezde yarın getir hemen değiştiricez diye yumuşadılar. Ben bağırmasam bir hafta daha ileri atacaklardı işi.
Velhasıl kelam,bağırıp çağırdık diye parça değişimini ertesi gün paşa paşa yapmışlar. Adamlara çok kıl birisiymiş gibi gözükmezseniz,işinizi adam gibi yapmıyorlar malesef. Yetkili servislerin alayı böyle..

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;398162
Aracın garantisi bittikten 1 hafta sonra sağ stop lambasındaki ledlerden biri arıza yaptı ve kısık yanmaya başladı. Ancak parça bir kazadan dolayı araç alındıktan 2 ay sonra değiştiği için garantisi devam ediyordu. En yakın yetkili servise gittim,parçanın aracın garanti süresi içinde değiştiğini ve bu nedenle,parça garantisinin araç garantisi bitene kadar olduğunu söyledi. Neyse dedim ordan başka bir yetkili servise gittim. Aynı eyleri bunlarda söylediler. Ordanda ayrılıp ertesi hafta sürekli gittiğim yetkili servise gittim. Sağolsunlar hemen ilgilendiler,incelediler. Ancak parçanın değiştiği servise gidersem işlemlerin daha hızlı yapılacağını,burda fatura vs gerekli olduunu söylediler. İnsan gibi. Bende teşekkür ettim,el sıkıştık ayrıldım oradan.
arçanın değiştiği yetkili servise gittim (Veli Efendinin karşısı desem anlarsınız heralde). İncelediler falan,fotoğraf çektiler,siz şimdi gidin,Perşembe günü parçayı değiştirmek için gelin,o gün belli olur garantiye girip girmeyeceği dediler. Bende eyvallah dedim oradan ayrıldım.
Perşembe günü söyledikleri saatten 2 saat önce oraya vardım ve işlemleri başlattım. Parçanın ellerine ulaştığını ve dğeiştirileceğini söylediler. İmzamızı falan attık neyse,bu sefer aracın aynı gün içinde yetişmesinin imkansız olduğunu,ertesi gne kadar serviste kalması gerektiğini söylediler. Başakşehirden Zeytinburnuna gittim onca trafik içinden,,birde bana bunu söylediler. Bunu asla kabul etmeyeceğimi,parçanın değişmesini istediğimi sesimi yükselterek söyledim. Neyse tamam öyleyse bu akşam 18.00 e kadar hallediyoruz dediler. Bende aracı teslim edip ayrıldım,karnımı doyurmaya gittim oyalanmak için. Yemeğin ortasında aradı araçla ilgilenen vatandaş,parça stoklarda yok o yüzden sen şimdi bunu burdan al sorna gel dedi. Benim tabi sigorta falan ne varsa attı,koşa koşa o sinirle girdim servise,başladım bağırmaya. Bana Perşembe günü parça dğieştirmek için randevu verdiniz,onca trafiği çekip buraya geldim,parça geldi dediniz,şimdi de parça elimizde yok diyorsunuz,karşınızda gerizekalı yok,b.kunu çıkardınız ayıp denilen bi şey var diye lafa girdim. Sonrası malum,bağırış çağırış. Bu kezde yarın getir hemen değiştiricez diye yumuşadılar. Ben bağırmasam bir hafta daha ileri atacaklardı işi.
Velhasıl kelam,bağırıp çağırdık diye parça değişimini ertesi gün paşa paşa yapmışlar. Adamlara çok kıl birisiymiş gibi gözükmezseniz,işinizi adam gibi yapmıyorlar malesef. Yetkili servislerin alayı böyle..

Yapabilsem, beceremiyorum, bazen sakinliğimi koruduğum için kendime bile kızıyorum, ama kesinlikle katılıyorum sizlere esip-coşmak lazım :clap:
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iyiki istanbulda yaşamıyorum..allahh yarabiiii alllahhhh....
çok şanslıyım çookkk..

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
büyük şehirlerde sıklıkla böyle esnaflarla muhatap olanların vücudundaki kıllar uzamaya
dişleri sivrilip büyümeye, sesleri hırıltılı ve keskin çıkmaya başlıyor galiba...:eek::hanz:

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evrimleşme büyük şehirlerde daha mı hızlı oluyor abi? hızlı yaşam=hızlı evrimleşme

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
emniyet ve güven ortadan kalkınca ...ticaret homo homini lupus...:mad:

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anlaşılan benim biraz büyük şehirde yaşamaya ihtiyacım var :D
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok şükür !!!!

Er plazAdan kurtuldum, Sivas Honda servisinde aracıma bakım
yaptırıcam bundan sonra :)

Arka tamponun tamiratı için Honda servisine götürdüm, ve servis müdürünün sözleri beni çok şaşırttı.
"Hocam bu tamponu kim bu hale getirdi, bütün park sensörleri, heryeri japon yapıştırıcısı dolmuş, kim yaptı bunu dedi?" Er plaza yaptı abi dedim, daha önce far yıkama motorunu kırıp japonlayan şahıslar yaptı abi dedim.

Toyota Türkiye'ye de teşekkür ediyorum, belki benim maduriyetimi giderselerdi ben hala Er plazaya gitmeye devam ederdim. Çok şükür kurtuldum!!!

Far yıkama motorunu Kayseri Toyotadan getirttim ve Sivas  Honda da montajını yaptırdım. Artık hayatımdan yavaş yavaş toyota olgusunu çıkarmak istiyorum :(
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlısı ise koparırız hocam, honda var hyundai var dna ları benzer olarak ama honda servisi nedeni ile daha yakın olursun hondaya.

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;402413
hayırlısı ise koparırız hocam, honda var hyundai var dna ları benzer olarak ama honda servisi nedeni ile daha yakın olursun hondaya.

İnşallah, Daha da japona, koreye bulaşmam, Biraz da Alman araçlarına bineriz. Rabbim nasip ederse audi,vw yada  skoda alırım :)
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Alıntı yapılan: osiiso;402424
İnşallah, Daha da japona, koreye bulaşmam, Biraz da Alman araçlarına bineriz. Rabbim nasip ederse audi,vw yada  skoda alırım :)

İnşallah sizi yeni Superb'nizle görmek istiyoruz :clap:

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osiiso;402424

yıllardır beklerim sahip olacağım günü,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-1999-mercedes-c-200-komp.elegance-ilk-sahibinden-full-plusfull-102738224/detay