škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Opel Corsa Cortlamış!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;131870
Desenize o zaman benim corsa opel değil bmw üretimi :)

Astramız 2000 yılından 2004 yılına kadar hizmet etti,Opelin yaptığı en iyi araçlardan biriymiş diyebiliyorm.
Performansı,tüketimi,sportifliği,konforu herşeyi müthiş bir araçtı.Keşke hiç satmasaydık.
Ama abi Vectra çok yordu bizi bildiğin gibi değil.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;131870
Desenize o zaman benim corsa opel değil bmw üretimi :)

Eski opeller için iyi şeyler duydum ama yeni opellerin elektronik sistemleri o kadar iyi değilmiş bizzat gidip gedizlerdeki servis müdürü ile konuştuk güncel kasa corsa almayı düşünmüştük ilk çıktığı zaman abi uzak durun arızadan çok gelen var demişti bende duyduklarımın yalancısıyım. .

Ama eskiler gerçekten güzel babamın amcasında var tam bilmiyorum modelini ama GSİ tarzında birşey olması lazım o çok memnun uzun zamandırda biniyorlar. .

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Abi bence size pert opeller denk gelmiş :)
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;131857
Sert kullanımdan kasıt oysa akrabamın Doğanıda redlineda vites değiştirilerek kullanılıyor bir süredir:)

12 yıl Opel kullandık diyorum,başka birşey demiyorum:)

Bizler de Opel ile yaşadığımız tecrübeleri baz alıyoruz zaten Can.:)

Kaldı ki sert kullanım için iyice ileri seviyede örnekler aramaya gerek yok. Amaç kırmaksa, kırarsın.

Alıntı yapılan: Can;131865
Abi Opeli kötüleme gibi bir niyetim yok:)

Şu an Astranın rakibi yok mesela bence.

Ama 12 yıl Opel kullandık diyorum,özellikle Vectranın başımızı ağrıtmadığı tek gün yoktu nerdeyse.Ayrıca 6 yaşında 80.000de bir araçtı tertemizdi.Çok iyi kullanıldı...

Valla daha 2 saat önce bizim kankanın o ünlü Vectra C'sindeydim. 7-8 yaşında falan 209.000 km'de bir araç, pek tertemiz değil. Çok da iyi kullanılmadı.:D Ama çok şükür hala hizmetini sürdürüyor. Kumho Ecsta SPT'leri de takıldı, kim tutar onu.:++:
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2010, 01:31:50 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dobloyu genelde ben kullanıyorum combo ve corsa yi diğer şubem kullanıyor.Doblom daha sağlam çıktı duruma bakınca ama kullanmayı bilmekte önemli :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

fabialife

• Ziyaretçi
abiciğim sen tez elden önce elemanları ardındanda arabaları yenile. adam gibi eleman al bak arabalara hiç bir şey olmaz.
millet şirketinde ne dandik arabalar kullanıyor bir şey olmuyor, siz opelleri bile dayandıramadınız.
benim bu üçüncü opelim hiç birisinden en ufak bir şikayet yaşamadım. sanayiye eş  dost ziyaretine çay içmeye ve keyfi bakıma giderim.
corsa d, 3 yaşını geçti 50.000 km.yi devirdi daha en ufak bir şikayetim olmadı.
el elin eşşeğini türkü söyleyerek ararmış der bir atasözü ama senin elemanlar herhande kolbastı oynayarak arıyor.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;131872
Astramız 2000 yılından 2004 yılına kadar hizmet etti,Opelin yaptığı en iyi araçlardan biriymiş diyebiliyorm.
Performansı,tüketimi,sportifliği,konforu herşeyi müthiş bir araçtı.Keşke hiç satmasaydık.
Ama abi Vectra çok yordu bizi bildiğin gibi değil.

Opellerdeki 2004 sonrası classic çılgınlığı yüzünden çalınan malzemenin haddi hesabı yok. Babamın arabasına her bindiğimde küfür ederim önce bu ne lan! diye :) Ancak sonrasında iyileştirilmiş süspansiyon, daha iyi olan (corsanın aynısı) direksiyon kutusu classiclerin o eksik parçalarını (kaput izolasyonu gibi!!!!) görmezden gelmeme sebep oluyor açıkçası.

Alıntı yapılan: kadir_;131873
Eski opeller için iyi şeyler duydum ama yeni opellerin elektronik sistemleri o kadar iyi değilmiş bizzat gidip gedizlerdeki servis müdürü ile konuştuk güncel kasa corsa almayı düşünmüştük ilk çıktığı zaman abi uzak durun arızadan çok gelen var demişti bende duyduklarımın yalancısıyım. .

Ama eskiler gerçekten güzel babamın amcasında var tam bilmiyorum modelini ama GSİ tarzında birşey olması lazım o çok memnun uzun zamandırda biniyorlar. .

Eski dedin kalbimi kırdın :D 2001 model eski mi yahu ? O eski dediğin B kasa Corsa ve F kasa Astralar. Onlar nasıl mı sağlam? Ben hayretler içerisindeyim. Babam arabasına hiç bakmazdı. Yağ 14-15 binlerde değişir 6 yıl goodyear lastiğin canını çıkararak binmek, gibi daha sayabileceğim onlarca şeye rağmen Corsa B görevini sonuna kadar başarıyla yerine getirdi. 14.500 tl ye alınan bir araç 6 sene sonra 11.650 TL ye satılabildiyse bu bence marka başarısından ve güveninden başka birşey değil!

GSI ise bambaşka bir DÜNYA :) 94" SFI dedin mi kapışmak için 2 kere düşünmek gerek!

Gökhan sorunun sebebini zaten kendin söylüyorsun :) Adamlar ayı :D
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2010, 15:26:50 Gönderen: ero__ »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2001 bana göre eski bizim arabayada öyle diyorum yaşlandı artık :D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
binmediğim kullanmadığm marka model yok nerdeyse onların içinde bugüne kadr yolda kaldığım tek araç opeldir. binlerce sapır sapır dökülen opel bulurum size. yle bilmem kaç bn km devirli kullandım bir haltolmadı falan bunlar gerçeği yansıtmaz. heleki konu elektronik aksam ise 2004 sonrası opellerin alayı problemlidir kronik sorunları vardır abuk sabuk arızalar çıkartır masraf açar.

bu yüden istisnalar kaideyi bozmaz.

bizimle aynı günlerde opel vectra alan tanıdıklarımızın alayı ( 1 2 araç değil 10 larca araç) aracını  100 bn km içinde harcadıkları masraftan illallah  diyerek satarken ben  300 bn km ye gelmiş aracımda harcanan para/km paritesinde halen onlar kadar para harcamadm opelin gerçeği budur.

geçmişteymiş opelin günleri. GM batıyor battıkça yanında opel gibi markalaarıda çekiyor. olan müşterilere oluyor :)
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2010, 18:59:45 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;131857
Sert kullanımdan kasıt oysa akrabamın Doğanıda redlineda vites değiştirilerek kullanılıyor bir süredir:)

12 yıl Opel kullandık diyorum,başka birşey demiyorum:)

biz connecti alana kadar toledoya dağda taşta şantiyelerde bindik 250 bn kmde ön takım yaptırdık bizim mühendis vectrasına 6 ayda bir alt takım yaptırıyordu aynı yollarda. bunun gibi niceleri.

insanlarımızda geçmişten gelen bir opel fanatizmi var malesef. elin almanı almanyada opelin sıfırını alacağına gidiyor diğerlerinin 2. elini alıyor artık.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnanmayanlar olabilir diye faturaları buldum:)
Sadece 4-5 ay içinde yaptığımız masraftır bu iki fatura,o yüzden bana kimse Opel şöyle böyle demesin:)
Buradaki abilerim üstüne alınmasın lütfen,araçları sorunsuzsa süper tabiki:ok:

Faturalar;

Fatura detaylarını,komple neler yapıldığını yazıyorum.İşlem listesi var fakat tarayıcı image olarak kaydetmiyor o yüzdne yükleyemiyorum.

Bu işlemler araç yaklaşık 4-5 yaşındayken yapıldı dikkat;

Servise girme nedeni;

Ön soldan gelen sarsıntı
Aracın marş basmaması
Aracın göstergelerinin kitlenmesi
Direksiyondan gelen tıkırtı sesleri
Geri vitese takılınca çıkan ses
ABS devreye girmiyor.

Yapılan işlemler;

Ön sol amortisör değişimi
Amortisör üst takozlarının değişimi
Marş motorunun sökülüp takılması
Marş Otomatiğinin değiştirilmesi
Rot ayarı
ABS beyni değişimi
Şanzuman yağı değişimi
Gaz kelebeği değişimi
Ön salıncaklar sökülüp burçlar yağlandı.
Sağ arka Porya değişimi
Sağ-Sol denge kolları değişimi
Ön viraj lastikleri değişimi

Not:Arka amortisör dğeişimi gerekiyor-Müşteri isteği ile iptal edildi.

Başka birşey demiyorum:)

Bu sorunları araç 60.000 kmdeyken yaptı düşünün.
Hemde ilgilenmediğimiz klima motoru sorunu vs vardı daha..

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
E kardeşim yetkili servis :) Elbette öpecek. Var mı lami cimi?

Bu arada Yunus emre kardeşim bu kadar yazdıklarına göre 100.000 lerce km yol testleri yapmışsın tebrik ederim. 24 yaşında 6 yıllık ehliyet sahibi olarak otomobilin içinde yaşıyor olmalısın...
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2010, 20:54:56 Gönderen: ero__ »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;132082

Bu arada Yunus emre kardeşim bu kadar yazdıklarına göre 100.000 lerce km yol testleri yapmışsın tebrik ederim. 24 yaşında 6 yıllık ehliyet sahibi olarak otomobilin içinde yaşıyor olmalısın...

Valla abi dışarda birkez tamir ettirdik aracı,ayıptır söylemesi b.k ettiler.Bir dahada özel servise gitmedik.:)

Bua rada abi,Yunus abi işi gereği araç tepesinden inmeyen biri,tecrübesi var yani:)
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2010, 21:12:10 Gönderen: Can »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;132082

6 ayşımdan beri motorların makinelerin ve araçların içindeyim. 11 yaşımdayken adanadan rizeye kadar kamyon sürebiliyordum :)
(not hatta o kamyon liaz marka idi yani motoru skoda motoruydu :) )
ve evet toplamda yarım milyon kmye yakın yol yapmışlığımve şuan piyasada satılan araçların %90 ınınıda kullanmışlığım var. bunun adınada tecrübe deniyor.

hatta şuan yozgatta babamın tasarladığı ortağımızın fabrikasında  üretilmiş özel amaçlı YERLİ (büyük şirketler italyanlara milyon dolarlar düyor aynı makine için) launching girder (kiriş yerleştirme makinesi) montajını yapıyorum biizat kendi ellerimle :)
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2010, 21:48:45 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rahmetli amcamın hacı muratındaki fotomu  (daha doğrusu motor kaputu içindeki :++: ) bulsam da paylaşa bilsem keşke... :) Amaç en uzağa işemek değil kardeşim. Demek istediğim o yarım milyon km yi kamyonla yapıp sonra opel i şu kadar bu kadar km kullandım demen bana inandırıcı gelmiyor. Tamam en iyi araba sizin olsun. En baba arabayı vw üretiyor. Opeller e kaka :) Dikkat et o hani bir ara yazdığın 2.0 atmosferik listene SFI astra eklemeye kalkışma.