škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Jant boyama + şerit

classic · 38 · 19191

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: usedat;135058
teşekkür ederim can kapakları sökmüştüm dün güzelce yıkadım proteoyla :) akşam iş çıkışı boyaları alım yarın uğraşak biraz.zımpara kaç numara kullandın?

Abi tam bilmiyorum ama çok inceydi.
Fotoğraf çekmeyi unutma yaparken:)

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Alıntı yapılan: Can;135057
Abi astarı attıktan sonra yarım saat,boyadan sonra yarım saat bekleyip verniği en son atacaksın.En sağlıklısı.Bekleden yaparsam kaparma yapabilir.

O aralar için yarımşar saat fazla bi süre..

Astarı attıktan sonra 10'ar dk arayla yaparsanız daha sağlıklı olur, özellikle verniğin sağlıklı tutması için boyanın hafif yaş olması gerek..
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by wodoo;135060
O aralar için yarımşar saat fazla bi süre..

Astarı attıktan sonra 10'ar dk arayla yaparsanız daha sağlıklı olur, özellikle verniğin sağlıklı tutması için boyanın hafif yaş olması gerek..

Saol abi,bunu düşünmemiştim.Ben öyle yaptım bir sorun olmadı gerçi:)

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Bende bikaç işlemi o şekilde yaptım, yine bi sorun yaşanmaz ama bu şekilde daha sağlıklı, ne olur ne olmaz..

Yakında bikaç jant boyama işi yapcaz, elimden geldiği kadar detaylı bi anlatım yaparım forumda fotolu..
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı usedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya bende jantı boyatmak istiyorum fakat 120 tl den 400 tl ye kadar fiyat aldım :D kendim yapmayı da yemiyor açıkcası :)

bir de bu kapakların fiyatları ne kadar ki hem 15 tl ye boya hemde o kadar uğraş :) 20-30 tl bişi değilmi birebir yan sanayileri?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi yenisi ucuzda,ilk yıkamadan sonra yine dökülmeye başlıyor boyası:)

Çevrimdışı mujdat@iqboya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: classic;104935
Aracın jant göbeklerindeki kapakları biliyoruz. Aslında amacım sadece onu boyamaktı (: Siyah görüntü olunca göbekte çok hoşuma gidiyor. Nihayetinde boyadım çift kat ama baktım boya epey artıı (: Ziyan olmasın dedim ve jantlara giriştim. Projemde Jantın parlak kısımlarını boyamak vardı sadece. İlk jantı boyadım baktım tipsiz duruyor fakat artık dedim başladık gerisini getirelim. Güzelce diğer jantlarıda zımpara artı boya yaptım (: Sonuç içime sinmedi olayı nasıl kurtarırız deken aklıma şerit geldi. Gittim şerit aldım ve kenarlarına şerit çektim bana göre çok tatlı durdu. Resimleri ekliyorum. Umarım beğenirsiniz.

+

+

+

+

Şerit işlemine geçiyoruz.

+

+
Jant boyama ihtiyacınız var ve zamanınız yoksa bana ulaşın.
Pişman olmazsınız...
Alüminyum, Demir, Çelik, Alaşım, PVC, Deri, Konsol Ne boyamak istiyorsanız, boyası bizde vardır.
Tüm Boyalarımız standart olarak;
UV, hidrolik, Seyreltik asitler,
sıcaklık ( sadece 300 dereceye kadar)
aşınma ve darbeye dirençlidir..
Arayın Boyayalım...