škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka Koltuk Havalandırma sorunu

tunel · 12 · 3881

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tunel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar;

Arka koltuklar için olan ortadaki havalandırmayı kapalı konuma getirdiğimde bile beli bir oranda üflüyor, yani tam kapanmıyor. İstanbul çekme köde servise sordum ancak bana çok saçma bir cevap verdi . " eğer biraz üflemez ise hava kanallarını patlatır"

Neyse , 2012 model olana ve 3 yıl kullandığım passat da tam kapanıyordu, Şirketteki 2015 octavia ve havalandırması yan kapılarda olan 2013 Superb dede tamamen kapanıyor. hiç bir sızdırma olmuyor.

15 bin bakımına az kaldı orada tekrar dile getireceğim. Ancak merak ettiğim şu benzer bir durum sizin araçlarınızda da var mı? yoksa sadece bendeki hatalı üretim mi?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
turbonun havası mı geliyormuş oraya? ne saçma cevap.

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun umarım sorununuz en kısa sürede çözülür. Benim aracımda kesinlikle böyle bir durum yok. Daha bugün o havalandırmaları sürüş esnasında kapattım ve elimi orada tutarak kontrol ettim. Kapatınca hava gelmemesi gerekiyor. Ayrıca her zaman söylediğim gibi bu skoda da çalışanların çoğu iş bilmiyor. Ülkede ne kadar iş bilmez varsa skoda onlara iş vermiş. Bunca yıldır otomobil dünyasındayım hayatımda böyle saçma cevap duymadım...

Çevrimdışı tunel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beko86;586852
Geçmiş olsun umarım sorununuz en kısa sürede çözülür. Benim aracımda kesinlikle böyle bir durum yok. Daha bugün o havalandırmaları sürüş esnasında kapattım ve elimi orada tutarak kontrol ettim. Kapatınca hava gelmemesi gerekiyor. Ayrıca her zaman söylediğim gibi bu skoda da çalışanların çoğu iş bilmiyor. Ülkede ne kadar iş bilmez varsa skoda onlara iş vermiş. Bunca yıldır otomobil dünyasındayım hayatımda böyle saçma cevap duymadım...

Merhana ;
Bütün servisleri bilmiyorum ancak bende de bıraktıkları ilk intiba benzer.
Sizin aracınızın Model yılı ve üretim haftası nedir acaba?

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Servisin verdiği cevap saçma. Bizimkinde havalandırma kanalını manuel kapatınca bir sızdırma olmuyor. Sizin kanallarda bir problem olabilir veya belki bir şey sıkışmıştır ve tam kapanmasını engelliyordur.
(Ancak kanalı açık tutup, klimayı kapatırsanız otomatik havalandırmadan dolayı hava gelir, bu ayrı bir olay)

Çevrimdışı tunel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Klima 1. kademedeyken dahi, kanalı kapattığınız da kanal sızdırıyor. Kanalın ortasındaki tekerlek formundaki kısmı çevirdiğiniz de kapandığını hissediyorsunuz ancak hava gelmeye devam ediyor. Neyse 15 bin bakımında tekrar gündeme getireceğim.
Arkada bebek olduğunda , tamamen havayı kesememek sorun oluyor...

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tunel;586935
Merhana ;
Bütün servisleri bilmiyorum ancak bende de bıraktıkları ilk intiba benzer.
Sizin aracınızın Model yılı ve üretim haftası nedir acaba?

Benim aracım 2015 model kasım ayının ilk haftası aldım. Tam haftasını bilemiyorum ama ekim ayında üretildi...

Çevrimdışı creed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tunel;586800
Merhaba Arkadaşlar;

Arka koltuklar için olan ortadaki havalandırmayı kapalı konuma getirdiğimde bile beli bir oranda üflüyor, yani tam kapanmıyor. İstanbul çekme köde servise sordum ancak bana çok saçma bir cevap verdi . " eğer biraz üflemez ise hava kanallarını patlatır"

Neyse , 2012 model olana ve 3 yıl kullandığım passat da tam kapanıyordu, Şirketteki 2015 octavia ve havalandırması yan kapılarda olan 2013 Superb dede tamamen kapanıyor. hiç bir sızdırma olmuyor.

15 bin bakımına az kaldı orada tekrar dile getireceğim. Ancak merak ettiğim şu benzer bir durum sizin araçlarınızda da var mı? yoksa sadece bendeki hatalı üretim mi?
Aynı sorun benim aracımda da var.Sanırım açma-kapama mandalı tam görevini yerine getiremiyor ve iç kanalı kapatamıyor.Çok az da olsa sızdırma var.Sanırım bize de servis yolu gözüktü.Servise gittiğimde inşallah saçma bir cevapla karşılaşmam.Aynı sorunu yaşayan ve çözen var mı?

Çevrimdışı creed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Seyahat esnasında uğramak üzere Yüncüler den randevu almıştım ve ctesi klima,fıskiye ve arka koltuk havalandırma ile ilgili uğradım.ilk iki durum çözüldü ancak havalandırma için söyledikleri basınçla alakalı olarak sızdırma yapabilir çözümü ise klimayı ayak kısmına yönlendirip manuel modda kullanmak.Araçtan memnunum ama boya sorunu ve bu durum canımı sıktı.

Çevrimdışı tunel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba ;

Ben Kayadibi Otomotiv'e 15 bin bakımı için gittiğimde tekrar konuyu söyledim ve servis şefine gösterdim. havalandırmayı açarak sızdırmazlığı sağlayacak şekilde bir tamirat yaptılar ve şu anda rahatsız etmeyecek seviyelere kadar indi. tamamen sıfırlanmadı ancak beni memnun ettiğini söyleyebilirim.

O parçada üretim hatası olduğunu düşünüyorum, basınç veya başka bir nedene bağlamak çok mantıksız. Yıllarca kullandığım pasatta da benzer bir otomatik klima ve arka hava çıkışı vardı hiç böyle bir sorun yaşamadım...

Çevrimdışı creed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Abimin passat b8 de ve jettalarda dahi böyle bir sıkıntı yoktu.O zaman 15.000 bakımında Kayadibi ne bir uğrayalım.Derdimizi en azından anlatabiliriz.servis sorumlusu arkadaşın ismini de paylaşabilir misiniz?ctesi zaten fazla vaktim yoktu klima güncellemesi ve fışkıye ayarı için gitmiştim.fikir amaçlı ne diyeceklerini Merak ediyordum.kauçuk paspas ve şaft tüneli koruyucu da aldım yüncüler den 230 tl tuttu.

Çevrimdışı tunel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: creed;598919
Abimin passat b8 de ve jettalarda dahi böyle bir sıkıntı yoktu.O zaman 15.000 bakımında Kayadibi ne bir uğrayalım.Derdimizi en azından anlatabiliriz.servis sorumlusu arkadaşın ismini de paylaşabilir misiniz?ctesi zaten fazla vaktim yoktu klima güncellemesi ve fışkıye ayarı için gitmiştim.fikir amaçlı ne diyeceklerini Merak ediyordum.kauçuk paspas ve şaft tüneli koruyucu da aldım yüncüler den 230 tl tuttu.

servis sorumlusunun adını hatırlamıyorum ama ben iki kez gittim ikisinde de onu çağırdılar bu sorun için. Müşteri temsilcisi de filo araçlarında sorumlu olan bayandı. İsimlerini hatılamıyorum üzgünüm...