škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster Cam Tavanın Perde Sorunu Çözüm

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aldığım yılın ilk yazından itibaren sıcak havalarda tavan kendiliğinden açılıyordu.

Geçen yıl klipsler değişecek dediler yaz bitti klipsler geldi. Değiştiler ama bu yaz havalar ısınınca klips değişiminin işe yaramadığını gördüm.

Tekrar başvurduğumda servis müdürü (Bozkurt Oto Resul Bey) aracın kronik sorunlarıyla ilgili çözüm ekranına bakınca bu problemin sadece bende olmadığı ve Skoda'nın çözüm için ilave parça ürettiği ortaya çıktı.

Bu parça da Türkiye'de ilk sipariş olduğundan ancak 2 ayda gelebildi. Yani ilk banim araca takılmış oldu bu diyarlarda.

Fotoğrafını bir türlü çekemedim ama parça 2'şer adet karşılıklı  mıknatıstan oluşuyor ve tavan açma kulpunun yer iki yanına kendinden yapışarak uygulanıyor. Oldukça da verimli. Elle bile zorlayarak açılabiliyor şu anda.

Buradan Bozkurt Oto ve Resul Bey'e de tekrar teşekkür ediyorum.

Tavan sorunu olanlar varsa servislerine bu konuyu hatırlatabilir. Yada buralarda misafir ederiz.   :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;452244
Aldığım yılın ilk yazından itibaren sıcak havalarda tavan kendiliğinden açılıyordu.

Geçen yıl klipsler değişecek dediler yaz bitti klipsler geldi. Değiştiler ama bu yaz havalar ısınınca klips değişiminin işe yaramadığını gördüm.

Tekrar başvurduğumda servis müdürü (Bozkurt Oto Resul Bey) aracın kronik sorunlarıyla ilgili çözüm ekranına bakınca bu problemin sadece bende olmadığı ve Skoda'nın çözüm için ilave parça ürettiği ortaya çıktı.

Bu parça da Türkiye'de ilk sipariş olduğundan ancak 2 ayda gelebildi. Yani ilk banim araca takılmış oldu bu diyarlarda.

Fotoğrafını bir türlü çekemedim ama parça 2'şer adet karşılıklı  mıknatıstan oluşuyor ve tavan açma kulpunun yer iki yanına kendinden yapışarak uygulanıyor. Oldukça da verimli. Elle bile zorlayarak açılabiliyor şu anda.

Tavan sorunu olanlar varsa servislerine bu konuyu hatırlatabilir. Yada buralarda misafir ederiz.   :)

roomsterde cam tavanı biliyorum da açılır tavanı yeni duydum, aracınız kaç model? hangi tip?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açılır tavan derken perdeyi kastetmiş olmalı.. Sorununuzun çözüme ulaşması sevindirici..:)

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yahu yanlış yazmışım. Cam Tavan Perdesi olacaktı. :) Açılır tavan da ne ki:D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Cafer :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorununuzun çözülmesi sevindrici, güle güle kullanın. Bütün mesele, olaylara iyi niyetle yaklaşmakta .
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı erkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende de aynı sorun var ve ankaradaki bayiler bir haber bu söz ettiginiz parcadan. komple sistemi değiştirelim diyorlar ve garanti biteli 2 ay oldu malesef... bu mıknatıslı parcayı bi şekilde temin edip sizden alma ihtimalim var mı acaba?

Alıntı yapılan: agasarca;452244

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle geçmiş olsun. servis ücreti ne kadar öğrenebilirmiyim. bu uygulamayı parça getirtmeksizin kalıpçı mıknatısları ile bu işi kendi imkanlarımızla daha ucuza yapacağımızı düşünüyorum. vereceğim linkte her tip mıknatıs mevcut.
 Link: http://www.miknatis.net/miknatis/tr/urunlerimiz/34/yumusak-serit-miknatislar

Çevrimdışı erkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;497894
öncelikle geçmiş olsun. servis ücreti ne kadar öğrenebilirmiyim. bu uygulamayı parça getirtmeksizin kalıpçı mıknatısları ile bu işi kendi imkanlarımızla daha ucuza yapacağımızı düşünüyorum. vereceğim linkte her tip mıknatıs mevcut.
 Link: http://www.miknatis.net/miknatis/tr/urunlerimiz/34/yumusak-serit-miknatislar

çok teşekkür ederim paylaşımın için.. bir arastırayım bu tip mıknatısı nerden bulup ve tabi önemlisi o bölgeye nasıl uygularım.. aslında duşakabinlerdeki mıknatıslar aklıma geldi ama tabi o bölgeye onu yapıştırmak tutturmak nasıl olacak bakalım...

Çevrimdışı erkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bendeki de soru:) tabiki çinden getirtecegim artık bi şekilde yapıştırıp uygulayınca resmini koyarım..

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Erkan bey ben otomotiv firmasında çalışıyorum çeşit çeşit mıknatıslar mevcut biz bunların tedariğini büyük hırdavatçı firmalardan alıyoruz. Loctite isminde yapıştırıcı kullanıyoruz genellikle ömürlük oluyor bu yapıştırıcılar. Bence yapıştırmak yerine tam incelemedim ama perdenin plastik kenarlarına içten takılabilirse hem orijinal gibi görünür sıkıntı olduğunda da kolayca değiştirilebilir.
maliyeti inanılmaz derecede ucuz olacağı mıknatıs fiyatlarına bakarak inanabilirsiniz.
http://miknatismarket.com.tr/Default.asp?sayfa=2

Neodyum Mıknatıs olarak Google arattırınız istediğiniz ölçülerde bulabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2015, 11:09:34 Gönderen: EMİR_EFE »

Çevrimdışı erkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tesekkurler Emir bey.. mıknatıslı bir çözüm arıyorum artık tutacak yerlerine mi yapıstırırım yoksa kenarlara ince mıknatıs nasıl uydururum bilemiyorum..
tekrar tesekkurler.

Alıntı yapılan: EMİR_EFE;497910
Erkan bey ben otomotiv firmasında çalışıyorum çeşit çeşit mıknatıslar mevcut biz bunların tedariğini büyük hırdavatçı firmalardan alıyoruz. Loctite isminde yapıştırıcı kullanıyoruz genellikle ömürlük oluyor bu yapıştırıcılar. Bence yapıştırmak yerine tam incelemedim ama perdenin plastik kenarlarına içten takılabilirse hem orijinal gibi görünür sıkıntı olduğunda da kolayca değiştirilebilir.
maliyeti inanılmaz derecede ucuz olacağı mıknatıs fiyatlarına bakarak inanabilirsiniz.
http://miknatismarket.com.tr/Default.asp?sayfa=2

Neodyum Mıknatıs olarak Google arattırınız istediğiniz ölçülerde bulabilirsiniz.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erkan;499276
tesekkurler Emir bey.. mıknatıslı bir çözüm arıyorum artık tutacak yerlerine mi yapıstırırım yoksa kenarlara ince mıknatıs nasıl uydururum bilemiyorum..
tekrar tesekkurler.

İnşallah sorununuz bu şekilde basit ve ucuzca ortadan kalkar. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erkan;499276
tekrar tesekkurler.

Sorununuzu giderebildinizmi ? merak ettim.:hmm: