škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bijon da düştü sonunda

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İki hafta önce İzmir seyahati öncesi yazlık lastikleri taktırmıştım. Geldikten bir hafta sonra (dün) arka lastikte bir bijon ve kapağının eksik olduğunu fark ettim. Aslında ufaklık hanıma birkaç gündür gösteriyormuş oyun oynuyor zannetmiş. Ben bakınca anladım.

Lastikçiye götürdüm abi bunu biri sökmüş dedi. İş yerinde ve sitede araç korunaklı yerde ve güvenlik de var. Bana kalırsa az sıkılmış ve düşmüş.

Asıl kafama takılan balas iyi yapılmadığından atmış olabilir mi?

Bijon sanayide yoktu. Yarın açıksa servise soracağım kapaklar tek satılıyormu acaba.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, bijon kolaydan düşmez, bildiğim kadarıyla dönüş yönünün tersine yivli.
Bu sayede döndükçe sıkışır.
Tahminim ya bijonhiç takılmadı ya da takılırken bijon seti ya da yivin dişini bozuldu.
tutmayıncada düştü.
Kapak tek satılmaz, lastikçilerden çıkma bulabilirsiniz, bijonu da jant satan yerlerden temin edebilirsiniz..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Cafer. . Allah tan araçlar 5 bijonlu.. Yuvada sorun yoksa muhtemelen iyi sıkılmadığından düşmüştür. Bijon serviste set halinde satılıyor dur muhtemelen. .. lastikcilerde bijon bulunabilir tek olarak.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: mygokhan;431357
Geçmiş olsun Cafer. . Allah tan araçlar 5 bijonlu.. Yuvada sorun yoksa muhtemelen iyi sıkılmadığından düşmüştür. Bijon serviste set halinde satılıyor dur muhtemelen. .. lastikcilerde bijon bulunabilir tek olarak.

+1

Geçmiş olsun

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese teşekkür.  Bugün servisi aradım. Ellerinde yokmuş. Iki bijon ve iki kapak sıparis ettim.
Inşallah yivi bozulmamistir
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2013, 13:30:32 Gönderen: agasarca »

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;431394
Herkese teşekkür. Bugün servisi aradım. Ellerinde yokmuş. Iki bijon ve iki kapak sıparis ettim.
Inşallah yivi bozulmamistir
Geçmiş olsun, basit göründse de aslında çok önemli bir detay,,,
Kapak fiyatının ne kadar,  olduğunu yazabilirmisiniz.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi geçmiş olsun. Aynısı başıma geldi jantlarıma şifreli bijon aldım. Şifreli bijonlar uymamış zamanla kendine yer yapmış oymuş diğer bijonlarıda gevşetmiş biri fırlamış yolda. Arkadasım farketmişti. Büyük bayiliklerde goodyear michelin falan orjinal bijonları bulunuyor. İyiki farketmişsiniz.

Bu arada bijon kapak fiyatı 2.5 TL
-------------------------------------------------

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun.işn tuhaf tarafı aynı sıkınt ilk kez benimde başıma geldi.ön sol lastikte bijon ve kapağı yok...sökülme ihtimalinide göze alıyorum ama neden düşmüş olabilir?yarın servise gideceğim.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta bijon takıldı serviste. Bijon 6 küsür, kapak ise 3 civarında idi. 2 bijon 2 kapak için 20 TL ödedim. İzinde köyde falan düşerse yedek elimde olsun dedim

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim şifre düştü 90 tl dediler şimdilik başka bi şifre ile idare edeceğim. Lastik ci nin azizliği