škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klimadan gelen ıslık benzeri ses

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;637583
görüştümde getir aracı bakalım dedi
Hiç kompresör değiştirmedik dedi bana da.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabian;637683
Hiç kompresör değiştirmedik dedi bana da.

Bana da aynisi dendi ama israr edince bakti vaz gecmiyorum degistirdiler

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar. Bu başlık altında da belirttiğim gibi klima kompresor değişimi yapılmıştı. Değişim sonrası ses kesilmişti ancak bu aralar farklı bir ses sorunu ile karşı karşıya kaldım. Eski ses, ıslık benzeri tiz bir ses idi. Şu anda ise elektrik süpürgesi sesine benzer bir gürültü çıkıyor. Klimayı kapattığım anda, ses azalarak yok oluyor. Ses kaybolması da aynı elektrik süpürgesi kapanışı gibi, bir iki saniye içinde azalarak kayboluyor. Soğutma performansı gayet iyi ama şehir içinde kafa şişiriyor. Klima sesi konusunda yüzümüz bir gülmedi :)

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;641845
Arkadaşlar selamlar. Bu başlık altında da belirttiğim gibi klima kompresor değişimi yapılmıştı. Değişim sonrası ses kesilmişti ancak bu aralar farklı bir ses sorunu ile karşı karşıya kaldım. Eski ses, ıslık benzeri tiz bir ses idi. Şu anda ise elektrik süpürgesi sesine benzer bir gürültü çıkıyor. Klimayı kapattığım anda, ses azalarak yok oluyor. Ses kaybolması da aynı elektrik süpürgesi kapanışı gibi, bir iki saniye içinde azalarak kayboluyor. Soğutma performansı gayet iyi ama şehir içinde kafa şişiriyor. Klima sesi konusunda yüzümüz bir gülmedi :)

Bu arada, bu yazıyı aracı 15bin bakımına götürdüğümde yazmıştım. Aracı az önce teslim aldım. Klima sesine bakmışlar, herhangi bir gariplik yok dediler. Ben de gelirken tarif ettiğim sesi duyamadım. Polen filtresinin tıkanması ya da başka bir sebeple yasanip bakım sonrası çözülmüş de olabilir. Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yeniden bilgi vereceğim.

Çevrimdışı medaveria

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim Rapid de de aynı sorun vardı. Dediğiniz gibi, bildiğiniz ıslık sesi.. Fanı kapatınca kesiliyor, açınca devam.
Serviste hallettiler. Sağ ön kapı döşemesini sökme izni istediler benden (çünkü hiç bir yeri bana sormadan sökmeyin diye not yazdırmıştım). İzin verdim, muhtemelen orayı sökerek bir şeyler yaptılar.