škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2 gündür başıma gelen

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba...
benim iki gündür sıkıntım var araba birden soguk üflemeye başlıyor ve hararet göstergesi hızlı bie şekilde yukselmeye başlıyor işin komık tarafı dışarısı - lerde okadar soguk varken hararet cıkması mümkün degil hadi cıktı diyelim arabanın kendi kaloriferi ile corum kaloriferi resmen buz gibi üflemeye başlıyor ve  bu olay rampada falanda olmuyor düz yolda oluyor
gündüz de olmadı akşam karanlıgında ve 1 saatlık bir yol sürüşünden sonra digeride 20 dk lık sürüşte oldu
ilk başıma geldigimda farketmedim sadece kaloriferler neden soguk üflüyor diye düşünürken hararetin kırmızıya cıktıgını görüp hemen sağa cekip boşta calıştırdım bu esnada kaportayı acıp (karanlıkta) radyotörün fanın dönmedigini gördüm hemen el sistemi ile fanı devreye soktum hararet düşmeye başladı.
ertesi günü gündüz suyunu baktım baya azaltmış idi yine antifiriz koydum bugünde 2. olayı yapınca soguk üflemeye hemen fanı elle devreye soktum bu sefer erken davrandım yarın gündüz gözü ile suyuna yine bakacam.
Asıl ilginç olan araba hararet yaparken nasıl olurda kaloriferler buz gibi üfler
konuyu uzun yazdım şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Termostat'ınızda sorun var sanırım. bende sanayide bir ustaya bırakmıştım arabayı çok hararet yapcak kadar ısınıyor diye herif termostatı sökmüş bide onun için para almıştı,tabi söktüğünü hemen ısındığında farkettim. arabayı güvendiğiniz bir ustaya götürün yada servise götürün biraz para alır ama sıkıntı olmaz. bizim favoritlerin geninde var ısınma olayı.özellikle 30-40 derecelerde bayırı 2yle tırmanmaya gelmiyo fırlıyo hemen,sonra rüzgarı gördümü düzeliyo,
İşin ilginç tarafı kalorifer nasıl sıcak üflemez ? hemen aklıma çorum kaloriferini yapan usta geldi şimdi. Bir gösterin bakalım ona :)
Not: 1 saat yol yapmışsınız birde. dikkatli olun şakaya gelmez conta yakarsınız kalırsınız Allah korusun :)
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2010, 00:11:54 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bence kaloriferlere su taşıyan borularda bir tıkanıklık var.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:blm::blg:valla karışık bişi geldi bana.hararet neden olur ki bunlarda da lada gibi motor mu var,hadi onlar soğuk iklim aracı,favo neden böyle bişi yapsın ki.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
nasip olursa 5 inde erzuruma inecem soruna baktıracamda kafama fena takıldı bu olay :)
bende fanı elle calıştırma düğmesi var acil durumlarda devreye sokuyorum onu calıştırınca sorun düzeliyor herşey normale dönmeye başlıyor sıcak üflemeye başlıyor.
arabamdan cok memnunum bu sorun nerden cıktı birden anlamadım
sorun bulundugu gibi yazacagım belki birilerine faydası olur bu sorununun cözümü.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: bedirkaya;172208
...bende fanı elle calıştırma düğmesi var acil durumlarda devreye sokuyorum onu calıştırınca sorun düzeliyor herşey normale dönmeye başlıyor sıcak üflemeye başlıyor...
Tamam işte! Sistemde hava kalmış. Havayı kalorifer hattına sıkıştırıyor hararet yükselince. Bence önce hava alma işlemini titizlikle yaptırın veya yapın.

Belki yardımcı olur:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=38

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ever sorunu buldum radyotör fanı devreye girmiyor hemen manual açtım fanı sorun vermedi yanı sıra sistemdeki havasını aldım sanki araba rahatladı gazı cıkmış gibi:++:
iyiki bu site var iyiki favo dostları var saolun ilginiz için :ok:

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı alwaysloser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Contayı yakmışım bu nedenden dolayı bu olayları yaşıyormuşum bugün sökülüp contaları degiştirdiler 100 tl taşlama 100 tl ustaya 35 tl malzemeler 15 tl antifiriz 45 tl yağ 300 ü buldu işte
sorun düzeldi ama cepten eksildik yahu

mertcankar

• Ziyaretçi
zaten hararet kırmızıya yükseldi ve bunu farketmediyseniz conta yakmanız çok yüksek bi ihtimal. aynı şey benimde başıma gelmişti zamanında :) conta değişir üst kapak taşlanır güzel bi subap ayarı yapılır. belkide iyiki yakmışım dersiniz çünkü yapan usta iyi bir ustaysa aracınızda eskisine göre gözle görülür bi değişim olur.. conta çin malıysa bi dahakine conta yakma ihtimaliniz yüksektir buna dikkat edin.

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
favorit ilk arabam ve hedefim passat
favo cok uygun yakıyor şuan dağın tepesindeyiz bu yola başka araba sokulmaz:)
araba bakımdan cıktıgı gün 20 tl gaz ile 160 km yol yaptım küçümsenecek bir km degil :)
ayın 28 inde turkiyeyi turluyacaz   ispirden düzce  ,düzceden kuşadası, kuşadasından ispire dönüş :)
kaç km gittigimi nekadar cepten cıktıgını yazacam :)

Çevrimdışı ercan_korulu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar.Bende birkaç gün önce hayatımda ilk kez bir araba sahibi oldum,favo pickup...Arabalar hakkında hiçbir fikrim yok.Bu formu özellikle skoda formu olunca hayırlısıyla üye oldum...Benimde kalorifer soguk üflüyor..Fan devreye giriyormu bilmiyorum.Fan dediğiniz radyatörün önündeki oluyor herhalde?Hararet göstergem çalışıyor ve küçük bir oynama yapıyor.Aracı aldıgımızda yaklaşık olarak 110 km yol yaptık ve yol boyunca kalorifer hiç ısıtmadı.Bu arada hararet göstergesi çalışmıyordu.(Fişi çıkmış)Gerçi içersi hafif bir ılık oldu ama oda belki motorun sıcaklığın içeri vurmasıdır sanıyorum.Bir ustaya gösterdim orasını burasını söktü 30 tl verdik yine bişey olmadı.Anladımki ustalarla bu iş olmayacak...Sorun ne olabilir...?