škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Günlük yakıt değerleriniz..

gokcen59 · 4900 · 2258416

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;383445
Bizde max mesafe 6-7 km :D

Fiestaya bakınca yakıt yine de fazladır tabi...

Alıntı yapılan: FF;383463
100 km'i tek seferde yapmıyor ki adam, zırt pırt zırt pırt gidiyor :D o şartlarda normal bence :)
Fistifaya iyi alıştın sen tabe, ne görsen çok diyon çopan yıldızım :D
Fiesta değil de Jetta' nın sıfırlanmamış ortalaması 7,9lt/100km.:D Kısa mesafe, yardır king, her şey dahil.:D
Alıntı yapılan: turker;383522
o fiesta motorunun aynısı bizim arkadaşta c3'te var. adamın hiç sıfırlanmamış genel ortalaması 5.2 falandı...
Fiesta' nın da 5,4lt/100km olarak sabitlendi kaldı.:wnk:
İyi motor hoş motor ancak nefesi çok çabuk kesiliyor. Alt devirlere ve şehiriçi kullanımına yönelik ayarlanmış herşeyi.:wnk:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;383522
o fiesta motorunun aynısı bizim arkadaşta c3'te var. adamın hiç sıfırlanmamış genel ortalaması 5.2 falandı...

Kuzenimde önceki kasasından vardı, bildiğin eşşek gibi binilirdi, devirdaimi bile olmadan yürüttük o motoru su ekleye ekleye :D aynı senin dediğin gibi 5 civarlarından yukarda ortalama yazmadı bilgisayarında :D

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;383575
Fiesta değil de Jetta' nın sıfırlanmamış ortalaması 7,9lt/100km.:D Kısa mesafe, yardır king, her şey dahil.:D

Fiesta' nın da 5,4lt/100km olarak sabitlendi kaldı.:wnk:
İyi motor hoş motor ancak nefesi çok çabuk kesiliyor. Alt devirlere ve şehiriçi kullanımına yönelik ayarlanmış herşeyi.:wnk:

Yukarda yazdığım gibi eskisi vardı, eskisiyle yenisinin arasında fark vardır sanırım motorda ama eskisi uzun yolda hiç fena gitmiyordu ama işte 1.4 dizel sonuçta be abicim. Şehiriçi arabası bunlar tabi aslında, çok tiplerinede aldanmamak da lazım.TDCi iyidir ama, kudretlidir.:ok:

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta yola çıkmadan depoyu doldurdum ve 794km yol yaptım, bunun tam 700'ü şehirlerarası yol.

Tatilden dönmeden yine doldurdum depoyu, 30,67 litre yakıt aldı bu da 3,86lt tüketim demek :D

Güzergah: Ankara, Eskişehir, Bursa, Balıkesir, Ayvalık.

Dönüşte ne kadar yaktı bilmiyorum, bugün yarın gidip yakıt alınca anlarım :D

Kafama takılan şey, otobanda sabit hızla giderken bile bu kadar az yakmadı.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.3 M.JET 90 HP Yeni Doblo şehir içi ortalamam 7,7 oldu :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Styric

• DT Gediklisi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bir haftadır 10 - 11 litre yakıyorum şehir içi.. Klimada yok. Tam otomatik hiç tahmin ettiğim gibi değilmiş..

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CC03;386845
Geçen hafta yola çıkmadan depoyu doldurdum ve 794km yol yaptım, bunun tam 700'ü şehirlerarası yol.

Tatilden dönmeden yine doldurdum depoyu, 30,67 litre yakıt aldı bu da 3,86lt tüketim demek :D

Güzergah: Ankara, Eskişehir, Bursa, Balıkesir, Ayvalık.

Dönüşte ne kadar yaktı bilmiyorum, bugün yarın gidip yakıt alınca anlarım :D

Kafama takılan şey, otobanda sabit hızla giderken bile bu kadar az yakmadı.

araç ne ola ki?

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
her gün k.çekmece havalanı arası yaklaşık 8 km gidine kadar motor bile ısınmıyor doğru düzgün ortalam yakıt tüketimi 5.7 6,0 arası şehir içi rekorum uzun yol 120 km hız sabitleyici 4.9 lt niyeyse 90 100 gidince daha fazla yakıyor ama 120 olunca sanırım devir daha uygun olduğundan 120 130 arası aldım hep min değerlerimi

bu arada araç 1.4 tsi

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;386873
araç ne ola ki?

Corsa 1.7 abi. Valla anlayamadım bu arabanın yakıt sistemini, o kadar dağlık yol geçtim, hız 60-130 arası gidip geldim.. Bunların yanında arabada hala kış lastikleri var ve bunlara rağmen 3,86 gibi bir sonuç elde ettim.. Hesap da yanlış değil, araba aldığım yakıtın kalitesi fark eder mi?

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CC03;386946
Corsa 1.7 abi. Valla anlayamadım bu arabanın yakıt sistemini, o kadar dağlık yol geçtim, hız 60-130 arası gidip geldim.. Bunların yanında arabada hala kış lastikleri var ve bunlara rağmen 3,86 gibi bir sonuç elde ettim.. Hesap da yanlış değil, araba aldığım yakıtın kalitesi fark eder mi?

Nede Olsa Dizel Motorun Kralı İsuzu Motoru.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;387000
Nede Olsa Dizel Motorun Kralı İsuzu Motoru.

Aynen ;) Maşallah iyi gidiyor araç, Shell'den yakıt almaya başladıktan bu yana daha da iyi gitmeye başladı :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CC03;386946

eder. şimdiki yakıtlarda kullandıkları katkılar, reçine gibi bir katılık veriyor bu da uzun soluklu yanmasına sebep oluyor. az yakarken motora zararı oluyor. tabi bu her firma için geçerli değil. yani diyolarki benzinden tasarruf et, git o parayı ustaya ver hesabı.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CC03;387016
Aynen ;) Maşallah iyi gidiyor araç, Shell'den yakıt almaya başladıktan bu yana daha da iyi gitmeye başladı :)

Banada Nedense Shellden Alınca Gitmiyor Gibi Geliyor :D

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;387021
Banada Nedense Shellden Alınca Gitmiyor Gibi Geliyor :D

Valla normalde aldığım yakıt ile 110-120 arası iyidi, şimdi alıp başını gidiyor :D PO dizeli kötü ama, yola çıkmadan önce oradan aldım, siyah duman attı.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mesafe 155 km mpı octavia benzinle klima kapalı cc açık hız 100 km 6,4
mesafe 155 km mpı octavia benzinle klima kapalı hız 120 km cc açık 7,1
mesafe 155 km mpı octavia benzinle klima açık hız 120km cc açık 7,9
bu değerler araçta bagaj dolu 3 kişi ile seyahat şeklinde idi.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mutluoztan;386897
her gün k.çekmece havalanı arası yaklaşık 8 km gidine kadar motor bile ısınmıyor doğru düzgün ortalam yakıt tüketimi 5.7 6,0 arası şehir içi rekorum uzun yol 120 km hız sabitleyici 4.9 lt niyeyse 90 100 gidince daha fazla yakıyor ama 120 olunca sanırım devir daha uygun olduğundan 120 130 arası aldım hep min değerlerimi

bu arada araç 1.4 tsi

Aynen öyle abi,bende farkettim uzun yolda. Araç 120 de sabitken daha az yakıyor 100 km/h e oranla :)