škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Far yıkama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Skoda Buğra

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar far yıkama olayı nasıl gerçekleştiriyor?

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla ön camlara su püskürtüldüğünde aynı zamanda farlara da su püskürtülüyor.

Çevrimdışı Skoda Buğra

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;434856
Bildiğim kadarıyla ön camlara su püskürtüldüğünde aynı zamanda farlara da su püskürtülüyor.

maalesef bende öyle biliyordum ama olmadı.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim araçtada keyfe keder çalışıyor far yıkama.Daha çözemedim bende.Ama eminim ki vardır bi tekniği, yolu.

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
far yıkama çalışması için farların yanması gerekiyor farı yakın ve cam su püskürtmesini biraz daha uzun çekili tutun o zaman farlara da su püskürtmesi yapıcaktır ;)

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Skoda Buğra;434860
maalesef bende öyle biliyordum ama olmadı.

Burak kardeşimizin de söylediği gibi park lambalarının, uzun yada kısa farların açık olması lazım. Bunu yazmayı unutmuşum. Far yıkama cam yıkamadan 1 sn sonra çalışır.

Çevrimdışı alicinkilic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kısa ya da uzun farlar açıkken cam suyu püskürtmeye basınca o muhteşem hareket gerçekleşiyor (far yıkama) :)

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşların dediklerine ek olarak ilk spreyden sonra her 5 silecek suyu püskürtmesinin ardından bir kez tekrar eder.

Kullanırken biraz dikkat etmek lazım zira arkadan gelenleri ve arabanın büyük bir kısmını epey bir ıslatıyorlar.

Çevrimdışı Skoda Buğra

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
farları yakarsanız veya autoya alırsanız silecek kolunu 1. kademeye alıp bir kaç saniye basılı tutarsanız çalışır. ama dikkat edin ben su püskürten yerdeki kapağı iki kere düşürdüm. fabrika  hatası fazla gergin takmışlar. fiyatı 27.5 tl. yüksek süratte dikkatli olun.

Çevrimdışı coolpassenger

• Yeti2.0TDİ4x4DSGOCTtuning
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kodlama ile gündüz farlar kapalı iken de farları yıkayabilirsiniz.

Çevrimdışı BRS99

• VAG Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kromajlılarda mı far yıkama var yoksa araç rengindekilerde mi bende ki comfort'ta parlak varmı far yıkama bilmiyorum :S

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BRS99;437779
Kromajlılarda mı far yıkama var yoksa araç rengindekilerde mi bende ki comfort'ta parlak varmı far yıkama bilmiyorum :S

2010'dan itibaren  üzeri araçlarda kromajlı o kısımlar ama kromajın bir önemi yok.  Bi-xenon AFS'lerde far yıkamanın standart olduğunu biliyorum. Farlarınız açıkken eğer ön kısımda far yıkamalar açılıp su püskürtüyorsa vardır. Zira açıldıkları ve su püskürttükleri hem dışardan hem de içeriden bariz belli oluyor.

Çevrimdışı BRS99

• VAG Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;437787
2010'dan itibaren  üzeri araçlarda kromajlı o kısımlar ama kromajın bir önemi yok.  Bi-xenon AFS'lerde far yıkamanın standart olduğunu biliyorum. Farlarınız açıkken eğer ön kısımda far yıkamalar açılıp su püskürtüyorsa vardır. Zira açıldıkları ve su püskürttükleri hem dışardan hem de içeriden bariz belli oluyor.

aracım 2010 model deniyorum dediğiniz olayı bi cızıltı çalışacakmış ama sıkışmış gibi bi ses yapıyor göstericem p.tesi