škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Performans hava filtresi (1.4 16v için)

cSKn · 18 · 7671

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Amaç ses içinse piyasadaki bütün açık filtreler iş görür :) hatta bazı çokta kaliteli olmayan filtreler çok daha güzel ses verebiliyor :) gerçi sesi veren filtre değildir, kullanılan boru ve borunun şeklidir ses üzerinde etkisi olan parça :) JSV yerli markadır, uzakdoğuda yaptırıp burada satıyorlar :)

Çevrimdışı cSKn

• Rockford Fosgate
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;335352
Vardır. Lakin bizim arabalara göre tam hazırlanmış kitler zor oluyor, universal kit oluyor genelde. Çelik boruyla beraber şekli motora uygun kitler vardır, asıl kitler onlardır lakin fiyatları dehşet pahallıdır, değer mi? Bence değmez, birde şekil verilebilen hortumları olan kitler vardır universaldir onlar, motorunuza uygun şekilde takabilmenizi sağlarlar lakin bunlarda gene pahallıdır, sadece filtreyi alıp hortumu kendiniz halletmeniz çok daha ekonomiktir. Tuning mağazalarına gidin oralarda filtre için uygun çapta körük hortumlar vardır onlardan isteyin verirler lakin daha da ucuzu vardır, sanayide kamyon parçaları satan yerlere gidin, hava hortumu isteyin 60'lık, kelepçe zaten sorun değil o da oluyor buralarda. Bu iş birazda el yeteneğinize kalıyor tabi sonuçta, ben kendi kitimi kendim yapmıştım, egzozcumda boru büktürmüştüm ucunada filtreyi takmıştım :D kendiniz yaparsanız ciddi ekonomik olur sizin için, yok uğraşamam derseniz o zaman bu kit denilen şekilde alacaksınız.

Açıkçası tek tek uğraşmak istemiyorum. Kit olarak almayı düşünüyorum. Gerçi önceki aracım megane'da bi filtre bağlantısı yapmıştık akıllara zarar sanayi işi :D   Dükkanda bir kenarda duran boş şişe çelik sprey kutusunun altını delip  filtreye kelepçeleyip kullanmıştık :D gerçi ne kadar faydalıydı bu yöntem orası tartışılır :D ama 2011 araca bu tür yöntemler kullanmak istemiyorum :) birkaç yere danışırım burda, olmadı kit olarak alacağım sanırım ama hala açık tipte doğru ürün hangisi çözemedim. Kesin olarak 2997 midir ?
Renault
Megane II Sedan
1.6 16V
Authentique

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
2997 kutu içi filtre ve sana olmaz ;) Bundan eminim, Briskoda'da en çok adı geçen ürün vRS ve TSİ motorlar için ;)

Filtrenin K&N sitesindeki fotoda göremediğin diğer kısmı çok çok büyüktür, fotoda aynı filtrenin Revo marka olanı var ;)

Ben Fabişimin filtresini görünce çok şaşırdım, dev gibi silindir çıktı  :)

2997'nin diğer tarafı (marka aynı değil ama ağız böyle)

Baki'nin verdiği referans linkine bak, tüm Skoda 1.4 motorların sonunda TSI yazar listede ;)
http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=E-2997

1.4 16 V MPI motor için bakman lazım, kutu içi kodunu vermiştim zaten ;)