škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

biri bana roomsteri sevmem için bir neden söylesin????

emre01 · 49 · 15145

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yani kısaca pes diyorum önceki aracım fiorino otomatik vites idi sattığım gün nerdese mevlid okutacaktım tama fio savrulmaz yüksekliğine rağmen savrulmaz da tek numarası bu işte başkada bi numara yok yani. birde şuna mana veremedim bu nasıl bi kıyaslama sanırım ki o araç sizde kısa süre kalmış ve çok ciddi methiye dizmişsiniz araca. ben 3.5 yıl kullandım 1300 motora chip yapmama rağmen yinede kıçını kaldırmakta zorlanıyordu ki bu fionun bariz sıkıntısı aynı motor linea da var o böyle değil mesela. fio demek yılda bir ön amartisör takoxu değişmek demek siz birde fio formunu okuyun orada yöneticilikde yaptım görün milletin dertlerinde o kıytırık araca suv diyenmi ararsın allamei cihalar gören mi bulursun git bi incele sen bile gülersin kınamıyorum ama şimdi bindiğim araca bakınca fio dan önceki focus Cmax ımı bile eleştiriyorum ki çok severim fordu ama yeti deki performansa sahip değildi yaniii. bu arada aracı sanırım 40 binde almışsınız enebekliyorsunuz ki araç önceden kullanılmış tabiki sorunlar olacak ve siz bu sorunlarını gidereceksiniz yoksa sıkıntı yaşamaya devam edersiniz ben yetiyi aldığımda oda 40 bin de idi ve bakımı yeni yaptıklarını söylediler olsun ben yag hava vs filtrelerini ve tam bakımını istiyorum dedim yeni yaptık boşa masraf etme hocam dediler çıktım başka yerde yaptırdım yani olay böle önce dertleri arayıp bulacan önce verecen sonra hizmet bekliycen. bende yetide senin aksine kazık fren olmasından şikayetçiyim tek memnun olduğum aracım fren konusunda lada samara ve vlada vega idi çapraz fren sistemi vardı ve nekadar durmak istiyorsan okadar pedala basıyordun ama bilmeyenler yada bi kullanumla ahkam kesmeyi sevenler o araçların freni tutmuyor deyip çıkıyordu adam fren kullanmayı bilmiyom demiyordu
sonuç sen iybir frenci bul gergi kollarını denge çubukalrını fişekleri bi elden geçirt ama adam gibi bi usta bul önce acizane tavsiyem...

istanbuldaymışsın arzu edersen usta ve özel servis konusunda isim verebilirim kartal sanayide ben manisadan gelip orada baktırıyorum buralarda kimsenin elini sokturmuyorum aracıma
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı emre01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;455591
yani kısaca pes diyorum önceki aracım fiorino otomatik vites idi sattığım gün nerdese mevlid okutacaktım tama fio savrulmaz yüksekliğine rağmen savrulmaz da tek numarası bu işte başkada bi numara yok yani. birde şuna mana veremedim bu nasıl bi kıyaslama sanırım ki o araç sizde kısa süre kalmış ve çok ciddi methiye dizmişsiniz araca. ben 3.5 yıl kullandım 1300 motora chip yapmama rağmen yinede kıçını kaldırmakta zorlanıyordu ki bu fionun bariz sıkıntısı aynı motor linea da var o böyle değil mesela. fio demek yılda bir ön amartisör takoxu değişmek demek siz birde fio formunu okuyun orada yöneticilikde yaptım görün milletin dertlerinde o kıytırık araca suv diyenmi ararsın allamei cihalar gören mi bulursun git bi incele sen bile gülersin kınamıyorum ama şimdi bindiğim araca bakınca fio dan önceki focus Cmax ımı bile eleştiriyorum ki çok severim fordu ama yeti deki performansa sahip değildi yaniii. bu arada aracı sanırım 40 binde almışsınız enebekliyorsunuz ki araç önceden kullanılmış tabiki sorunlar olacak ve siz bu sorunlarını gidereceksiniz yoksa sıkıntı yaşamaya devam edersiniz ben yetiyi aldığımda oda 40 bin de idi ve bakımı yeni yaptıklarını söylediler olsun ben yag hava vs filtrelerini ve tam bakımını istiyorum dedim yeni yaptık boşa masraf etme hocam dediler çıktım başka yerde yaptırdım yani olay böle önce dertleri arayıp bulacan önce verecen sonra hizmet bekliycen. bende yetide senin aksine kazık fren olmasından şikayetçiyim tek memnun olduğum aracım fren konusunda lada samara ve vlada vega idi çapraz fren sistemi vardı ve nekadar durmak istiyorsan okadar pedala basıyordun ama bilmeyenler yada bi kullanumla ahkam kesmeyi sevenler o araçların freni tutmuyor deyip çıkıyordu adam fren kullanmayı bilmiyom demiyordu
sonuç sen iybir frenci bul gergi kollarını denge çubukalrını fişekleri bi elden geçirt ama adam gibi bi usta bul önce acizane tavsiyem...

hayır aracı 11 yılında 0 aldım  .. tam da bu çapraz fren olayına gelecem bende işte serviste bana çapraz fren oldugu söylendi roomsterdede yani evet ani frende kızakladıgı zaman freni bırakıp pompaladın mı duruyor durmasına ama agırlıgı bakımından biraz daha iyi bir performans verecek sistem bekliyor insan

birde fiorinoyu methetmek degil asıl amacım ama şöyle bir durum var yakın bir arkadaşımda scirocco ve fioriono var ve fiorinosu benim bindigime göre kat be kat bakımsız 4 amörtisörü patlak marş motorundan ses geliyor 3 aydır 4 tane kabak lastige ragmen hala ayakta.. asla bir fiorinoyla bir alman arabasını tamamen karşılaştıramassın zaten bir kere kalite farkı var fakat teknik bakımdan artıları fren ve yol tutuş bunlar önemli özellikler oldugundan altını çizmek istedim

Alıntı yapılan: alaysa61;455495
kardeşim öncelikle gerçekten arkadaşların da dediği gibi sevmiyorsan binme derim ama bana !!!!!!ne olur kimse fiorinoyla kıyaslama yapmasın ne olur diyorum!!!!! frenler konusunda da ben roomster da hiç bir sorun yaşamadım bugüne kadar tamam çok daha iyi frene sahip araç da kullandım ama ne olur bu fiorino değil yani asla

biraderim inan diyorum freni bizimkinden iyi malesef  :S yani bu beni de şaşırtsada gerçekler

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle arabamı çok seviyorum.. kime ne derse desin kendi ayarında hiç bir arabaya değişmem ..öyle savrulma filan da yaşamadım. ama biri bana fabia nın frenleri nasıl diye sorsa zayıf derim. 100 km üstündeyken firene basınca öyle hemen durmuyor.. ABS de kolay açmıyor.. iyi asılmak lazım heralde.. henüz hiç açamadım.. arkadaşın 96 civic bile daha iyi duruyor. roomster da aynıdır diye tahminen arkadaşa katılıyorum..

Çevrimdışı Falcon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mrh. Bende 2012 sifir aldim, köye gelip giderken full viraj 80-90 ile viraja giriyorum cok sükür ne bir savurma nede baska bir sikinti cikarmadi,frenler konusunda da gayet iyi.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiorino nun yol tutuşu berbattır. Roomster ile kıyas kabul etmez.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;455608
Fiorino nun yol tutuşu berbattır. Roomster ile kıyas kabul etmez.
Yanlış bir kanı bence fio da yol tutş yüksek araçlar kategorisinde çok çok iyidir. doblo öyle değildir mesela bilhassa eki kasaları. ama roomster bilmeme çünkü hiç binmedim.

Alıntı yapılan: emre01;455596
biraderim inan diyorum freni bizimkinden iyi malesef :S yani bu beni de şaşırtsada gerçekler

her aracın bence fren sistemi iyidir yapısına göre yapılır çünkü, sen bence yine söylüyorum frenlerini iyibi elden geçirt
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
şahsen daha dün başımageldi ben frenlerinden çok memnunum elazığ havalianı yolunda 90la giderken önüme köpek forladı frene sertce bastım ne savurma ne kızaklama çok güzel bir tepki verdi arkamdan aynadan şahinin kızaklayarak geldiğini görünce ayağımı çektim frenden Allahtan köek kaçtı ama köpeğe vurmadan dururdum yani hiç bir savurma falan yapmadı bu güne kadar bir sorun vardır baktırın bence

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Lastiklerin güzelse (sertleşmemiş ise), fren ayarların düzgün ve balataların tamam ise hiç derdin olmaz

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1) ticari küçükler gibi (fiorino..vs) kullanışlı olmasına rağmen otomobil sınıfında olması ve vergisinin az olması
2) yere yakın olmasından dolayı yol tutuşunun diğer ticarilere göre iyi olması
3) skoda olması

Çevrimdışı emre01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar uzun süre buralardan uzak kaldım. öncelikle yorumlar için teşekkürler geçen gün arabamın 45 bin bakımını yaptım sagolsun özgen otomotivde yardımcı oldular iyide indirim yaptılar fren ayarlarını yaptırdım balataları degistirdim abs ayarı yapıldı önceden çok erken giriyordu  abs . şuan frenler size yakındığım seviyeden 1-2 gömlek üste çıktı fakat fabrika çıkışı bridgestone lastiklerim artık iyice sertleşti 5.5 milim derinlik var fakat artık değiştirme vakti geldi arabayı satıp bir octavia alayım dedim fiyatlar uçuşlarda...bende rapid speedbacki denedim kırmızı cam tavan full+full allahım araca resmen aşık oldum bildiin volkswagen olmuş bu :) 90 beygir olmasına ragmen çok başarılıydı :) espyi kapatıp bi kaç makas attım daha da hoşuma gitti :D buarada sormak isterim aracıma toyo lastik almalı mıyım toyo lastik fiyatı civarında başka lastik önerileriniz var mı vede 1 ebad büyük almayı düşünüyorum alacagım lastigi ne dersiniz

Çevrimdışı ewregungor

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Resimlere bak nedenini anlarsın :)

fiorinomda vardı bir roomster hayranı olarak roomster ile 180 ile tatlı virajlara hiç tereddütsüz girdim keskinlerde ise 100 110 civarı sert direksiyon hareketleri ile sürekli kullandım, 205x40x16 lastikle şu an romi'mi sattım megan2 cabriom var 215 daha kalın lastik var roomster daki yol tutuşu hiç bi araçta yok bence

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre01;479640
arkadaşlar uzun süre buralardan uzak kaldım. öncelikle yorumlar için teşekkürler geçen gün arabamın 45 bin bakımını yaptım sagolsun özgen otomotivde yardımcı oldular iyide indirim yaptılar fren ayarlarını yaptırdım balataları degistirdim abs ayarı yapıldı önceden çok erken giriyordu  abs . şuan frenler size yakındığım seviyeden 1-2 gömlek üste çıktı fakat fabrika çıkışı bridgestone lastiklerim artık iyice sertleşti 5.5 milim derinlik var fakat artık değiştirme vakti geldi arabayı satıp bir octavia alayım dedim fiyatlar uçuşlarda...bende rapid speedbacki denedim kırmızı cam tavan full+full allahım araca resmen aşık oldum bildiin volkswagen olmuş bu :) 90 beygir olmasına ragmen çok başarılıydı :) espyi kapatıp bi kaç makas attım daha da hoşuma gitti :D buarada sormak isterim aracıma toyo lastik almalı mıyım toyo lastik fiyatı civarında başka lastik önerileriniz var mı vede 1 ebad büyük almayı düşünüyorum alacagım lastigi ne dersiniz

Makas atarken esp kapatma ihtiyacınızı anlamadım hem makas atıp hem yanlamayı mı istiyosunuz mantığım bir an almadı kayan bi önden çekişliyle nasıl makas atılır :) ama allahtan espnin kapanmadığını sadece asrnin devre dışı kaldığını bilmiyormuşsunuz da hissiyatınız esp kapalı zannetmiş canınız da çok tehlikeye girmemiş :)

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Hocam araba 2012 mi 2011 mi yoksa daha eski mi anlamadım,ilk yorumunuzdan problemin lastikte olduğuda anlaşılıyor,yumuşak  hamurlu güzel bir lastik alın hatta imkanınız varsa inç büyütün hiçbir probleminiz kalmıcaktır bunu iddia ediyorum.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Yumuşak hamurlu dememim sebebi ise
Bizim arabalarımızda gelen lastikler Avrupa'da yürümesi için yapılmış,bizim ülkede dişsiz, yer yer asfalt olmayan çukurlu  yollarında o lastik ısınmaz ve yol tutmaz ondan dolayı yumuşak hamurlu diyorum ki çabuk ısınsın.

Çevrimdışı emre01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;479734
Makas atarken esp kapatma ihtiyacınızı anlamadım hem makas atıp hem yanlamayı mı istiyosunuz mantığım bir an almadı kayan bi önden çekişliyle nasıl makas atılır :) ama allahtan espnin kapanmadığını sadece asrnin devre dışı kaldığını bilmiyormuşsunuz da hissiyatınız esp kapalı zannetmiş canınız da çok tehlikeye girmemiş :)

bu tarz yorumlarınızla böyle çok bilmiş edalarınızı lütfen kendinize saklayın beyler espyi kapatmamdaki amaç aracın çekiş kontrolün yani senin dedigin gibi asryi kapatmaktı ama butonun üzerinde "esp" yazdıgından esp demiş olabilme ihtimalini göz önünde bulundurdunuz mu acaba ? ;)