škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Hafizali koltuk sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Superb34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bu siteye yeni uye oldum ve cok hosuma gitti...

Simdi; benim 2011 Superb aracimda elektrikli koltuklari ayarladiktan sonra hafizaya alamiyorum! Ne yaparsam yapayim tekrar 1 e bastigimda daha once hafizaya alinmis ayara geri donuyor!

Bu konuda bilgisi olan varsa paylasabilirmi acaba?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
:wlc:

Alıntı yapılan: Superb34;234786
Arkadaslar bu siteye yeni uye oldum ve cok hosuma gitti...

Simdi; benim 2011 Superb aracimda elektrikli koltuklari ayarladiktan sonra hafizaya alamiyorum! Ne yaparsam yapayim tekrar 1 e bastigimda daha once hafizaya alinmis ayara geri donuyor!

Bu konuda bilgisi olan varsa paylasabilirmi acaba?

Ayarlı haliyle düğmeye uzun süre basılı tutulunca hafızaya alıyordu diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akustik ses gelinceye kadar basmalısınız tuşa.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Superb34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servise gittim; koltuk hafiza ayar dugmeleri arizaliymis!

Almanya siparisi verdiler; o sebeple hafizayi kullanamiyormusum...

Tesekkurler!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Superb34;236867
Servise gittim; koltuk hafiza ayar dugmeleri arizaliymis!

Almanya siparisi verdiler; o sebeple hafizayi kullanamiyormusum...

Tesekkurler!
Neyse ki sorun tespit edilip çözüm yolunda adım atılmış. Parçanın gelmesi biraz zaman alacaktır sanırım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
oncekı hafza dedgnze gore ıkncı el aldnz hralde arcı.aldgnz adam nasl kaydetms ozman ayarnî?

Çevrimdışı umitaltindas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ayrıca kumandayada kaydedebiliyorsunuz kilit açma tuşuna 1 kişinin koltuk ve ayna hafızasını. Bİlmeyen arkadaşlar için anlatıyorum;
Aracın kontağını açın, koltuğunuzu ve aynalarınızı ayarlayın, set tuşuna basın sonra 3 adet numaralı tuştan birine basın ve sonra tekrar set tuşuna basın. Daha sonra anahtarı kontaktan çıkartın ve 10 saniye içinde uzaktan kumanda da yer alan aracın kilidini açma tuşuna basın akustik bir ses gelecek işlem tamam.
Bundan sonra aracınızın kilitlerini açıp şoför mahalinin kapısını açtığınızda otomatik olarak koltuğunuz ve aynalarınız hafızaya aldığınız kişiye göre ayarlanacaktır güzel bir özellik olmuş.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: umitaltindas;238117
arkadaşlar ayrıca kumandayada kaydedebiliyorsunuz kilit açma tuşuna 1 kişinin koltuk ve ayna hafızasını. Bİlmeyen arkadaşlar için anlatıyorum;
Aracın kontağını açın, koltuğunuzu ve aynalarınızı ayarlayın, set tuşuna basın sonra 3 adet numaralı tuştan birine basın ve sonra tekrar set tuşuna basın. Daha sonra anahtarı kontaktan çıkartın ve 10 saniye içinde uzaktan kumanda da yer alan aracın kilidini açma tuşuna basın akustik bir ses gelecek işlem tamam.
Bundan sonra aracınızın kilitlerini açıp şoför mahalinin kapısını açtığınızda otomatik olarak koltuğunuz ve aynalarınız hafızaya aldığınız kişiye göre ayarlanacaktır güzel bir özellik olmuş.

İnce bir ayrıntı teşekkürler bilgilendirmeniz için...:ok:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umitaltindas;238117
Çok güzel bir paylaşım. İlk fırsatta deneyeceğim..

Çevrimdışı umitaltindas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok bilgili değilim aslında ama deneme yanılma :) Eğer yardımcı olabileceğim konular olursa herzaman çalışırım, Çek cumhuriyetine yazacağım birkaç şikayet var istanbul pek dikkate almıyor sizde eklerseniz şikayetlerinizi ortadoğu pazarlama müdürü Petr Horak la görüşmelerim devam ediyor ve çok kısa zamanda cevap veriyor hatta dün hürriyet gazetesinde resmini görünce şaşırdım türkiye pazarına çok önem veriyorlar.
Ben 2 konuda cevap bekliyorum aracın yazılımının türkçeleştirilmesi için ve superb elegance modelinde nasıl pirelli lastik olur bence bir michelin yada yokohama süspansiyonu çok rahatlatırdı bunları soracağim. Ben aracı aldım ama sonra alacaklar rahat etsin enazından.

Çevrimdışı umitaltindas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün anlattığım koltuk ayarını kumandaya atama süper bişey babam kullanıyor mesela ona ayarlı kalıyor sonra kilidi açıyorum ve şoför kapısını bir açıyorum uzay mekiğine biniyormuş hissi uyanıyor insanda :)
Ayrıca uzaktan kumanda ile bagajı otomatik küçük açılım yapabiliyoruz, uzaktan kumandada ki bagaj açma kapağı tuşuna 2 sn basın yeter, fakat twindoor u açma yok sanırım onuda yapsalar güzel olurdu bence

Çevrimdışı Superb34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kerem61;237022
oncekı hafza dedgnze gore ıkncı el aldnz hralde arcı.aldgnz adam nasl kaydetms ozman ayarnî?

Araci sifir aldim; arac geldiginde bu sekildeydi veya benden once araca bakan veya satan arkadaslar hafiza ile oynamis olabilir diye dusunuyorum..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umitaltindas;238405
Dün anlattığım koltuk ayarını kumandaya atama süper bişey babam kullanıyor mesela ona ayarlı kalıyor sonra kilidi açıyorum ve şoför kapısını bir açıyorum uzay mekiğine biniyormuş hissi uyanıyor insanda :)
Ayrıca uzaktan kumanda ile bagajı otomatik küçük açılım yapabiliyoruz, uzaktan kumandada ki bagaj açma kapağı tuşuna 2 sn basın yeter, fakat twindoor u açma yok sanırım onuda yapsalar güzel olurdu bence
Bahsettiğiniz her iki özellikten de kullanma klavuzunda bahsetmiyor sanırım; klavuzu baştan sona okumuştum zira aracı ilk aldığımda ancak sizin bahsettiğiniz 2 özellikle ilgili bir ibare hatırlamıyorum.
Güzel keşifler yapmışsınız..

Çevrimdışı oguzmahmut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hafıza sorununu da detaylıca araştırdım ve ulaştığım hatta test ederek emin olduğum sonuca göre; koltuk arkalığı ya da alt mesafe güvenli sürüş pozisyonu dışında ise veya ayarladığınız pozisyona göre hava yastığından optimum korumayı alamayacağınız şekildeyse kesinlikle hafızaya almıyor. Ne zaman ki güvenli bir konuma getiriyorsunuz hafızaya alıyor. Yani arkadaşınki gibi düğmelerde sorun yoksa, bu sorun değil teknolojik bir güvenlik önlemi...
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2011, 12:14:35 Gönderen: oguzmahmut »

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu hortlatıyorum :)

Aracı kapatıp inince koltuk kendiliğinden 3 numaralı hafızaya geliyor. Elle 2 numaraya tekrar alıyorum, sabah geliyorum tekrar 3 numaraya geçiyor koltuk. Neden olur acaba? Veya koltuk hafızaları nasıl resetlenir bilgisi olan var mı?