škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

arac alcatma hakında bılgı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı feliş_3437

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
slm arkadaşlar öncelik le aranıza yenı katıldım biraz bilgi istiyorum siz deyerli ustat larımdan  benım felinin arka basık önkalkık ama be önude basmak ıstıyorum yere nasıl bır yol ızlemelıyım bılgısı olan arkaşlar bilgilendirilerse sevinirim özel yayı yok ama sanayıdekı ustalardan aldığım bilgiler dorultusunda kesme yoluyla olrmuş birde ısıtarak olurmuş hangısını yapayım sız ce?
FELİCİA_LX
34_YLT_20
                      :srk:

Çevrimdışı feliş_3437

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: remusmark;138406
yay kesme işi sakat daha öncede sorulmuştu.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=5544&highlight=yay+kesme
daha önce sorulduhunu bılemıyorum yukardada belirtiğimgibi aranıza yenı katılmış bulunuyrum ve 3 gundur butun uye atelyesınde konuları ve felicia ve favorite ki konuları tamamıyla okudum ama  bulamadım
FELİCİA_LX
34_YLT_20

Çevrimdışı remusmark

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: feliş_3437;138407
daha önce sorulduhunu bılemıyorum yukardada belirtiğimgibi aranıza yenı katılmış bulunuyrum ve 3 gundur butun uye atelyesınde konuları ve felicia ve favorite ki konuları tamamıyla okudum ama  bulamadım

galiba yanlış anlaşıldım daha önce soruldu derken. topic e yazanların ortak fikri yayın kesilmemesi olduğunu belirtmek istemiştim.:)

Çevrimdışı feliş_3437

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet ben yanlış anladım kuzura bakmayın şünkü böle bır konu acılmışmı dıye 3 gundur sölediğim gibi butun konuları inceledım by wadoo mükemle şeyler yapmış bır buna deyınmemiş ama bılgısı varsa bılgılerını beklıyorum benı acayıp iştaha getırdı
FELİCİA_LX
34_YLT_20

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Öncelikle şunu söyleyim, feliciaya uygun yay tr de yok.. Ama yurt dışından getirtilebilir..

'98 poloların yayı uydurulabiliyor diye duymuştum, araştırmak lazım..

Onun haricinde yayları kesmek her ne kadar aracın görünümüne bir artı  katacaksada, yayların yine yumuşak olması yola tutuşunuzuda pek fazla  etkilemeyecektir.. Ayrıca fren mesafesinide uzatıyor diye duymuştum..

Tek çareniz spor yay alıp basmak, yada kovanlardan indirme durumu var ama oda yay kestirmekle aynı olur diye düşünüyorum..
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı feliş_3437

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yanı dıyorsun ışe yaramaz mı peki bunları kesıpte yapsam aracı hırpalarmı
FELİCİA_LX
34_YLT_20

Çevrimdışı Vtec

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Isıtmayı kesinlikle yapmayın , yayın hiçbir özelliği kalmıyor alçaltması dışında.

Çevrimdışı feliş_3437

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hıc yaptıran yokmu böyle bırşey ıstmayıp kestısek nasıl olur oeki
FELİCİA_LX
34_YLT_20

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bi tane adam akıllı bi şaseci bulun 150 lıra verin gereken herşeyi eksiksiz yapar.

Çevrimdışı feliş_3437

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şaseci buişle uraşırmı bılmıyorum ama ıyı fıkır yarın ılk ışım bu olsun
FELİCİA_LX
34_YLT_20

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı feliş_3437

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yarın araştırachım bu ışı
FELİCİA_LX
34_YLT_20

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Isıtmayın da kestirmeyin de. Alçaltılmış yaylar bir çok ar-ge sonucunda yapılıyor. Öyle olmasa her aracın yayı birbirine uydurulurdu. Bu yollara girmeyin canınıza bile mal olabilir.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: feliş_3437;138404
... benım felinin arka basık önkalkık...
Favorit ve Felicia' da arka kısım her zaman ön kısımdan daha yüksekte durur. Tabii ki oynanmamış tamamen orijinal süspansiyonla bu böyledir.
Felicia' ya Favorit' in ön amortisörleri uyuyor, takılırken cıvata yerinde falan bir sıkıntı çıkmıyor ancak Felicia' nın ön kısım arka kısımdan daha fazla yükseliyor.
Bana kalırsa, aracınızın ön amortisörleri değiştirilmiş ve "yov her ikisi de birbirinin aynısı araba, sonuçta ikisi de Lada (!)" diye fikir beyân eden mesleğinde duayen denilebilecek bir usta tarafından Favorit' in ön amortisörleri takılmış ve aracın önü arkasından daha yüksekte kalmış.