škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motordan gelen bu ses normal mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı okidoki

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araç 30.000 km’de 1.0 TSİ motor. Motor rölantideyken tiz ve seri bir çınlama sesi alıyorum. Motorun o bilindik gürültüsünün arkasından geliyor ses. Sanki hızlı bir şekilde çay karıştırıldığına çıkan o çın çın sesine benziyor. Sesin kaynağı tam olarak neresi anlayamadım ama sanki motor takozunun,kulağının oralardan geliyor gibi geldi. Kabin içine gelmiyor ses. Sizlerde  de var mı bu ses? Bir gariplik farkettiniz mi?

Sesin videosu(özellikle 10.saniyeden sonra duyuluyor):https://youtu.be/sYiInE99Y08

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ses devamlı geliyor mu yoksa ara sıra mı geliyor araç soğukken falan

Çevrimdışı okidoki

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;653400
Bu ses devamlı geliyor mu yoksa ara sıra mı geliyor araç soğukken falan
Sürekli geliyor ama kabin içine gelmiyor. Kaputu açtığımda duyuyorum. Bir fikriniz var mı sizce ne olabilir?

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar
Alternator kayışı ses yapıyor olabilir.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her hangi bi fikrim yok ama bende ara sıra buna benzer ses duyuyorum ama ara sıra her zaman yapmıyor

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bana normal geldi, telefonlar da sesi daha tiz ve titreşimli kaydediyor. Aynı motordan 3. aracım, hepsinde buna benzer ses vardı. Ustam ne sesi olduğunu da söylemişti ama adı aklıma gelmedi, kadehlerden olabilir

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence ses motordan gelmiyor. Hatta ses değişken tonlarda geliyor. Bağı kısa birşey gevşemiş veya yerinden kurtulmuş da titreyerek biyerlere çarpıyormuş gibi.
Aracın soğukken, göre bildiğin ve elinin uzanabildiği tüm kablo, borulama, kelepçeli veya bağlı, herşey, hazneler vs hepsini kontrol etmeni tavsiye ederim.
tamamen çıkması kurtulması veya boşta olması şart değil. birazcık gevşeyen bir ekipman veya uzuvun biraz fazla salınım yapması bile yeterli. Şase, çamurluk, motor bloğu gibi metal aksamlara yakın olan kısımlara özellikle bakmanı tavsiye ederim. ses bana sanki kelepçe gibi bir ekipmanın metale tıkırdaması gibi geldi.