škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0 rapid mi 2. El octavia mı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uysaloguz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.  Araba alma arefesindeyim ve hemen soruma geçeyim; 68000 TL gibi bir rakama sıfır 2017 model 1.0 tsi 95 ps rapid sedan mı yoksa 78000 TL gibi bir rakama 12000 km de 2016 ,1.0 tsi octavia mı alınmalı?  Her iki araçta ambition paket.  Nedenleri ile birlikte cevap verirseniz sevinirim.

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uysaloguz;635343
Merhaba arkadaşlar.  Araba alma arefesindeyim ve hemen soruma geçeyim; 68000 TL gibi bir rakama sıfır 2017 model 1.0 tsi 95 ps rapid sedan mı yoksa 78000 TL gibi bir rakama 12000 km de 2016 ,1.0 tsi octavia mı alınmalı?  Her iki araçta ambition paket.  Nedenleri ile birlikte cevap verirseniz sevinirim.

2017 model 1.0 tsi dsg dynamic spaceback kullancısı olarak cevap vereyim

Aracımdan memnunum alalı 6 ay oldu 1.0 yokuşlarda vs gayet seri yakıt ilk zaman biraz yuksek zamanla düşüyor ılk zaman 10 lt gorurken suan cok sakin kullanımda 4.5 lt goruyorum

iç mekan ferah şehir içi için ideal kullanımı zevkli

Ayrıca rapidin makyajlı son paketini satın alıcaksınız

Octavia kullanmadım ama bende aracı almadan önce ıkıncı el octi bakıyodum sıfır rapid kısmet oldu

Fikrimi sorarsanız rapid imkan var ise daha üst donanım paketi seçebilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Uysaloguz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevap için teşekkürler.  Araç içinde kullanılan malzeme kalitesi,  bazı ekstra donanımlar, daha iyi yalıtım kafa karıştırıyor işin açığı.  Üst donanım paketi olsa dediğiniz gibi daha iyi olurdu ancak sınırlı imkanlarla ancak bu kadar. Artı 10000 TL gibi rakam var üst donanım paketi ile arada.  Değer mi bilmiyorum
« Son Düzenleme: 27 Mart 2018, 09:35:56 Gönderen: Uysaloguz »

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia ses yalıtımı daha iyi bir üst segment araçtır. Sıfır almak her zaman daha caziptir sorunsuz ve garantide olması rahatlıktır. 2.el almaya karar verirseniz mutlaka yetkili servise göstermenizi tavsiye ederim. Rapid kullanması keyifli uzun yolda yüksek hızda bile güven veriyor uzun mesafede yormuyor tavsiye ederim. Oktavianın ses yalıtımı haricinde bir üstünlüğünün olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsedeceğim 2017 makyajlı octavia ya ait hislerdir. 2015 rapid sb aracımla 30 la patır kütür girdiğim tümseğe 40 girdim bana mısın demedi. Rüzgar yalıtımı çok iyi. Otoyolda bayağı rüzgar varmış direksiyonda hissettim yoksa hissedemezdim. Rapidde rüzgarın içeri geldiğini ve araca vurduğunu hissedersiniz. İç döşemeler, plastikler, halı kaplamalar, En basitinden tavan ışıklandırma düğmelerinin hissi dahi bambaşka. Bagaj ve diz mesafesi rapidden çok çok iyi. Motor yalıtımı da rapid e göre çok iyi. İki aracın da giriş paketiyle kıyasladım. Sanırım koltuk minderleri de bir tık daha uzun octaviada. Kol dayamanın bulunduğu kısım rapid ile kıyaslanamaz bile. Ses sistemi de bir tık daha iyi gibi. Giriş pakete kıyasla rapidin tek artısı direksiyondan kumanda olmasıydı. Kısacası kesinlikle octavia alın geçin.
Edit: Yol tutuş açısından octavia, sürüş kabiliyeti ve serilik açısından rapid derim. Rapidin direksiyon hissi bir tık daha iyi.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2018, 13:19:07 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
semih bey rapidden oktaviaya gectin herhalde. ben de buyutmeyi dusunuyorum ama 1.0 in bakimlari daha masrafli falan diye duydum

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mistery;635365
semih bey rapidden oktaviaya gectin herhalde. ben de buyutmeyi dusunuyorum ama 1.0 in bakimlari daha masrafli falan diye duydum

Malesef geçiş olmadı servisin ikame aracını 150 km kadar kullandım her gün geçtiğim yollarda. İki araç arasında bu kadar fark olabileceğini düşünmüyordum. 86 hp lik tsi olmasına rağmen performans olarak da 90 lık rapidimi aratmadı.

Çevrimdışı weneorn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Boy olarak pek fark hissedilmese de genişlik olarak octavia daha rahat bir araç. 3 kişi rapidde kısmen sıkışıyorken octaviada rahat oturuyor(arka zemin ortasındaki vites tümseğini saymazsak). Makyajlı rapidin ses yaılıtımı bana eskiye göre daha iyi gibi geldi(bende yeni sedan, arkadaşımda makyajsızı var) ama octaviada daha iyi gibi haliyle. İki aracın ambition donanımları arasındaki farkı bilmiyorum ama media sistemi gibi şeyleri kendiniz de taktırırsınız garanti bittiği anda. Araçlar dsg ise ikinci el olanı iyi incelenmeli, manuel ise normal ekspertiz yeter genel olarak.

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uysaloguz;635346
Cevap için teşekkürler.  Araç içinde kullanılan malzeme kalitesi,  bazı ekstra donanımlar, daha iyi yalıtım kafa karıştırıyor işin açığı.  Üst donanım paketi olsa dediğiniz gibi daha iyi olurdu ancak sınırlı imkanlarla ancak bu kadar. Artı 10000 TL gibi rakam var üst donanım paketi ile arada.  Değer mi bilmiyorum

Benim aracım bahsettiğim gibi dynamic orta paket ve yanlış bilmiyor isem bu makyajlı kasa ile birlikte satışa sunuldu.

Üst paket rapid içini inceledim aradaki fark şuan 10 bin tl ise o kadar büyük fark yok.

Ben 25 ekim 2017 de rapid sb 1.0 dsg dynamic aracı 69.750 tl ye teslim almiştim

şuan sıfır için sizden istenilen fiyat nedir ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı furuko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 dizel rapid 2017 model ama 2018 ocak 22 de teslim aldim.
96 bin tl
İkinci el octavia  alabilirdim ama maalesef piyasa sahtekârlarla dolu km düşüren. Motor arızası şanzıman arızası söylemeyen çok o olsun dedim.
Rapid styl ful olanı  rüzgar sesi yok bugün otobanda son sürat bastım 0 100 km 10 sn de ulaştı.
Yalnız 190 da tak kaldı  hız kesici gibi bir şey var  heralde tek eksisi bence plastik aksamı sert başka hiç bir şeyi yok  yok octavia  kasa aynı şirin bir araba sedandan bahsediyorum