škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0 Arabama vurdular

law23 · 21 · 5723

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

3 gün önce aldığım 0 araca bugün kırmızı ışıkta dururken arkadan carptilar.Kafayı yedim.Çarpmanın şiddeti ile öndeki araca yapismisim.
Boyasız göçük ve tampon tamiri yaparsam 500Tl istedi tanıdık usta,trafik sigortasından yaparsam para çıkmayacak cebimden ama 1000 tl hasarlı gözükecek araç .Yetkili servis direkt kaskodan yapıyor en iyi ihtimal 1500 Tl hasar kaydı ve boyalı bagaj kapağı.
Kararsız kaldım ne yapacagimi, 500 TL vererek dışardan yaptırmayı düşünüyorum, yardımcı olur musunuz

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
500tlye disardan yaptirin en temizi,  hic icinize dert olmasin. Arabanizin tadini cikarin

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: law23;591750

3 gün önce aldığım 0 araca bugün kırmızı ışıkta dururken arkadan carptilar.Kafayı yedim.Çarpmanın şiddeti ile öndeki araca yapismisim.
Boyasız göçük ve tampon tamiri yaparsam 500Tl istedi tanıdık usta,trafik sigortasından yaparsam para çıkmayacak cebimden ama 1000 tl hasarlı gözükecek araç .Yetkili servis direkt kaskodan yapıyor en iyi ihtimal 1500 Tl hasar kaydı ve boyalı bagaj kapağı.
Kararsız kaldım ne yapacagimi, 500 TL vererek dışardan yaptırmayı düşünüyorum, yardımcı olur musunuz

Geçmiş olsun, trafikte dikkatsiz sürücü çok fazla. Ancak aracınızda çok bir şey yok gibi gözüküyor. Plakalığın altı vakum yöntemi ile düzeltilebilir, diğer kısımlar da pasta ile çıkar gibi duruyor. Ancak park sensöründe arıza ya da tamponun içinde de eğilme olabilir. Bu kısımlara da bakmak lazım. Benim tavsiyem yetkili serviste yaptırın. İlerde başınız ağrımaz.

En önemli kısım ise her ne yöntemle yaptırırsanız yaptırın aracı satarken bu durumu satın alacak kişilere bildirin lütfen. Fotoğrafları saklayın ve aracımın başına şu şekilde bir şey geldi diye belirtin. Piyasada kazasız/boyasız diye ilana çıkan ama aslında araçta kaza ve boya olan yüzlerce araç var.

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;591751
aracı satın

Şaka yapıyor olmalısınız

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemoandcemo;591752
500tlye disardan yaptirin en temizi,  hic icinize dert olmasin. Arabanizin tadini cikarin

Bende öyle düşünüyorum,ama bir yandan da araca iyice zarar verirler(örn park sensörünü bozarlar vs) diye korkuyorum.Bir yanım da yaptırma diyor.

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;591755
Geçmiş olsun, trafikte dikkatsiz sürücü çok fazla. Ancak aracınızda çok bir şey yok gibi gözüküyor. Plakalığın altı vakum yöntemi ile düzeltilebilir, diğer kısımlar da pasta ile çıkar gibi duruyor. Ancak park sensöründe arıza ya da tamponun içinde de eğilme olabilir. Bu kısımlara da bakmak lazım. Benim tavsiyem yetkili serviste yaptırın. İlerde başınız ağrımaz.

En önemli kısım ise her ne yöntemle yaptırırsanız yaptırın aracı satarken bu durumu satın alacak kişilere bildirin lütfen. Fotoğrafları saklayın ve aracımın başına şu şekilde bir şey geldi diye belirtin. Piyasada kazasız/boyasız diye ilana çıkan ama aslında araçta kaza ve boya olan yüzlerce araç var.

Bagaj kapağını boyasız düzeltiriz(az bişey çatlak oluşur, onuda rütüş yaparız)
tamponuda biraz geri çekmemiz lazım dedi usta.Muhtemelen çarpmanın(çarpan araç doblo tamponlar iyice esnedi ve doblo amblem kısmı vurdu bagaj kapağına, plaka bile diğer araç araç üzerinde kalmış, arayıp duruyorum plakayı, görenler diğer aracın üzerinde kaldı dediler de öyle buldum plakayı) şiddeti ile tampon demiri eğilmiştir.Şimdi sökecekler sonra başka bir şeyi bozarlar diye korkuyorum.

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemoandcemo;591752

Allah büyük dert vermesin, ancak ne tadı kaldı arabanın ne tuzu

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun çok büyük hasar yok bagajı boyasız düzeltirler sıkıntı olmaz tampon patlamadıysa rötuş yapıp fazlalığı alabilirsiniz yada en kötü boya koduna göre dışarıda boyattırın gitsin. 500-1000 lira hasar kaydından nolacak hocam tamponu boyattım dersiniz alan adam öğle alsın, tampon boyandı diye araba almayan manyaklar gitsin 0km alsın o zaman. Bence bu hasar kaydı olayına takılmamak lazım. Trafikte olan araçlar parçaları da pahalı. :)

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: law23;591761
Allah büyük dert vermesin, ancak ne tadı kaldı arabanın ne tuzu

Nazarlık diyelim. Allah beterinden saklasın üstad. Hiç dert etmeyin, büyükşehirde yaşıyorsunuz. Vuruk da olur çizik de boya da. Arka tampon sonuçta, arabadan anlayan dert etmez bunu.

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
servisler hemen koca bagajı niye boyamak ister kucuk bisey icin. bölgesel tamir yapmazlar

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun aynen nazar diyelim
benimde araç 15 günlükken başıma geldi özellikle site içerisine parkediyorum ki yabancılar çizmesin diye fakat olacak ya oluyor bisiklet sürmeyi yeni öğrenen komşunun çocuğu tam sol arka kapının biraz arkasına doğru bisikletle birlikte düşüyor. çizik çok derin değil beyaz boyayı 30cm boyunda  hafiften kazımış  açıkçası 2 gün üzüldüm o çiziğe :(

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: taner_octavia;591780
servisler hemen koca bagajı niye boyamak ister kucuk bisey icin. bölgesel tamir yapmazlar

Adamlar ne uğraşacak,tamiri geçin hemen değiştirme yapıyorlar zamandan kazanmak için.Avek'e gittim, aman Allahım bütün İstanbul orda Eminönü meydanı halt etmiş,10 katlı plaza birine değmeden geçemiyorsun,3 günde eksper gelir 10-12 günde anca alırsın arabayı dedi servisteki arkadaş.

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Acaba Auto King den mini onarım yapabilirler mi kaskoyu bozmadan,boyasız göçük düzeltme ile?

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazmayı unuttum eski aracımız Fabia 2'yi alalı 2 ay 100km olmuştu, kışın babam karda kaydırmış kaza yapmıştı çok bişey yoktu ama sağolsun efe skoda kaput ve sağ ön çamurluğu değiştirip 9 bin tl hasar kaydı çıkarmıştı. Hatta o zaman bizim arabayı haberlerde de görmüştüm meşhur olmuştu kerata. :D Birde böyle olması var Allah beterinden korusun.