škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yıllık bakım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tatar331

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
s,a arkadaslar
bu ayın 22 de arabamın  1 yaşı doluyor bakıma götüreceğim.Şuan km 9800 de ... ayın 22 den sonra gitsek sorun olur mu... yoksa erken mi gitmeliyim...

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence olası arızalar için servise koz verme. Zamanında gitmek en iyisi.

Çevrimdışı mokur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aleykümselam orhun bey
bakım zamanı gelince yol bilgisayarında uyarı çıkmıyor mu?
ben uyarı zamanı geçtikten bir hafta kadar sonra gittim. Herhangi bir sıkıntı çıkartmadı servis.

Çevrimdışı tatar331

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mokur;569400
aleykümselam orhun bey
bakım zamanı gelince yol bilgisayarında uyarı çıkmıyor mu?
ben uyarı zamanı geçtikten bir hafta kadar sonra gittim. Herhangi bir sıkıntı çıkartmadı servis.

uyari yok sistemden bakınca .. avrupa için 30.000km gösteriyor...20000km kaldı diyor...ekranda...

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
uyarı vermesi lazım. ilk aracı çalıştırdığınızda; yağ bakımına x gün var şeklinde..

Çevrimdışı mokur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tatar331;569401
uyari yok sistemden bakınca .. avrupa için 30.000km gösteriyor...20000km kaldı diyor...ekranda...

Orhun Bey,
İlk sene bakımı ya da kilometre bakımı tarihi yaklaştıkça 30 günden (tam hatırlamasam da) aşağı doğru günlük olarak uyarı vermeye başlamıştı benim aracımda.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
km dolmadıkça sene olarak bir kaç hafta hatta ay olarak bile geçse sıkıntı olmaz

Çevrimdışı heredot mehmet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de bir yerlerde hem gün cinsinden hem km cinsinden bakım zamanına kalan süreyi yol bilgisayarından gördüğümü hatırlıyorum.

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;569496
km dolmadıkça sene olarak bir kaç hafta hatta ay olarak bile geçse sıkıntı olmaz
emin misiniz bundan?
nisan'ın ikinci haftası senesi dolacak aracımı mayıs ayı içerisinde götürmeyi planlıyorum.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;569803
emin misiniz bundan?
nisan'ın ikinci haftası senesi dolacak aracımı mayıs ayı içerisinde götürmeyi planlıyorum.

Daha önce servisi aramıştım 1-2 hafta geç geleceğim  diye sıkıntı olmaz demişlerdi isterseniz sizde gideceğiniz servisi arayın bilgi alın içiniz rahat etsin

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;569820
Daha önce servisi aramıştım 1-2 hafta geç geleceğim  diye sıkıntı olmaz demişlerdi isterseniz sizde gideceğiniz servisi arayın bilgi alın içiniz rahat etsin

bi kaç ay önce aramıştım ben bu konuda. çok fazla km yapmaz iseniz ya da üzerinden çokça zaman geçmezse sıkıntı olmaz demişti bayan görevli ama çokta emin konuşarak söylemiyordu.
gerçi tatsız bir durumda arkamı döner çıkar giderim, bi yerde evet aracım garanti dışında kalır ama neticede onlarda müşteri kaybeder.
tam bir sağlıklı bir bilgi yok sanırım bu konuda..

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğim gibi km geçmedikten sonra sıkıntı olmaz. Motor yağ tam bir yıl dolunca  mı özelliğini yitiriyor alakası yok ama, bu sadece servislerin dayatması maksat müşteriyi tedirgin etmek. Benim bakım tam kampanya ayına denk geldiği için tam zamanında oluyor ama kampanya bir kaç ay erken yada geç olsa bende o zamanlarda yaptırırım tam gününde gitmem.

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
az önce servise uğradım, 1 ay sonra getirebilirsiniz dediler. bakım kampanyaları da geçen sene mayıs haziran arasında idi dedi bayan. bir ay daha beklesin durduk yere 568tl veremem.