škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

...Yok Artık...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Arkadaşlar Facebook'ta Bursa Radar ve Çevirme (Live) Sanal Selektör diye bir grubumuz var orada bir arkadaş bu resimleri paylaşmış ben inanamadım tamam şahin teneke ama skoda bu hale getirebilir mi bir arabayı yorum sizin ALLAH kimsenin başına vermesin...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Getirebilir, çünkü;
öncelikle segmentleri farklı,
sonrasında teknolojileri,
üretim yılları ve ayrıca Şahin'in kaçıncı kazası olup, kaç kere kaynaklandığı,
hiç kaza geçirmediyse metal yorgunluğu ve kasadaki pas, çürük durumu.

Sonuç normal yani...bu şahin yerine aynı model favorit, polo  olsaydı  bu kadar olmasa da buna yakın hasar görebilirdi.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

ozankoz

• Ziyaretçi
Bu Şahin bir şeye daha çarpmış olabilir mi?

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Görünen o ki , ya kafadan da başka bir araçla ya da bir nesneyle falan da çarpışmış çok net...

yoksa skodanın vurduğu yerle mesela tamponun , ön panjurun veya sağ ön çamurluğun ne alakası var değil mi ???

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
aynen bence de şahin skoda ile başka bir şey arasında sıkışmış sanki yada nasıl olduysa artık bilmiyorum ama bu kadar da fark olamaz iki araç arasında akla mantığa ters..
bu resimler her ne olmuşsa artık geçmiş olsun diyelim (büyük bir kaza)
skodanın sağlamlık konusunda testi geçtiğinin kanıtıdır..

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
super b sağlam bir araç olabilir ama bu fotoğrafın sağlamlığı kanıtlamakla ilgisi yok...

1-zaten kafadan başka birşeyle çarpışmış olan ve durmakta olan bir Şahine yandan ve kapısından vurunca Super b ye zaten ne olmalı ki ???

2-Ayvayı alıp kayısıya bastırıyorsunuz , işte bizim ayvanın sağlamlığının ispatı diyorsunuz :D

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozankoz;535206
Bu Şahin bir şeye daha çarpmış olabilir mi?
Kuvvetle muhtemel öyle olmuş zira sağ-ön kısma başka bir yerden de darbe gelmiş gibi görünüyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

ozankoz

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Redneck1980;535209
aynen bence de şahin skoda ile başka bir şey arasında sıkışmış sanki yada nasıl olduysa artık bilmiyorum ama bu kadar da fark olamaz iki araç arasında akla mantığa ters..
bu resimler her ne olmuşsa artık geçmiş olsun diyelim (büyük bir kaza)
skodanın sağlamlık konusunda testi geçtiğinin kanıtıdır..

Sağlamlıktan önemlisi güvenlik tabii ki yoksa hiç hasar almayacak araba da yaparlardı ama araba hasar almayınca içindekiler ne hale gelirdi siz düşünün. :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Şahinlerde şasi olduğuna inanmıyorum, yan yana birleştirilmiş kartonlar gibi... Çok sıkışınca araba sahibini alttan bırakıveriyor :D

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;535238
Şahinlerde şasi olduğuna inanmıyorum, yan yana birleştirilmiş kartonlar gibi... Çok sıkışınca araba sahibini alttan bırakıveriyor :D
Octaviada da sasi yok ama..

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eger şahin aradan bi yerden çıkıyordu ve superbde caddeden cok hızlı sekilde gelip vurduysa tek başına başarmış olur bide superbin tam köşeden gelmis darbe en saglam yerlerinden arabanın:)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu kazada superb olsaydı, içinde canlı adam kalmazdı.

http://www.bugun.com.tr/yasam/bursada-parcalanan-otomobilden-7-kisi-1772004.html

Ama yolcu güvenliğini düşünen TOFAŞ firması ne yapmış? Kaza anında , içindekileri dışarı atan bir sistem geliştirmiş . Dolayısıyla kimsenin kılına dahi zarar gelmemiş.

Süper bir sistem:
https://www.youtube.com/watch?v=1cqStdIj5NY

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda octavia nın 2005 modeli vardı ailede. sürücü emniyet kemeri bagli fakat yanindaki arkadas arkadan esya alirken cikarmis o an. Otobanda otobus yuzunden direksiyonu kirmis bizim sofor ve 7 takla atmıştı sürücünun burnu bile kanamamiştı ancak obur arkadas 3. Takladan sonra on camdan disari firlamis. Cok sukur suan 2 side saglikli fakat boyuna bele platin felan takildi. 8-9 sene oldu. Skoda kesinlikle taş gibi araba yapıyo diye dusunuyorum. 1 sene öncede bizim enisteye broadway çarpmisti ama onun aracı 2014 jetta idi. Broadwayin halide buna benzerdi fakat jettada kaputtan girmesine ragmen kaput bile kalkmamisti sadece yan taraftan girmisti. Ufak bir kaza degil broadwayli arkadas 110 ile kirmizi isikta gecmiste carpmisti. Bir defada yolda karsılasmistim. Reno fluence e arkadan biri girmisti ve bagaj resmen arabanin icine girmis durumdaydi. Çarpma siddetininde bundan daha cok olacagini dusunmuyorum. Bu yüzden wv ve skoda bana ayrı bir güven veriyor. Sanki daha sağlamlar ve taş gibiler maşallah

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mgenco;535269
Skoda octavia nın 2005 modeli vardı ailede. sürücü emniyet kemeri bagli fakat yanindaki arkadas arkadan esya alirken cikarmis o an. Otobanda otobus yuzunden direksiyonu kirmis bizim sofor ve 7 takla atmıştı sürücünun burnu bile kanamamiştı ancak obur arkadas 3. Takladan sonra on camdan disari firlamis. Cok sukur suan 2 side saglikli fakat boyuna bele platin felan takildi. 8-9 sene oldu. Skoda kesinlikle taş gibi araba yapıyo diye dusunuyorum. 1 sene öncede bizim enisteye broadway çarpmisti ama onun aracı 2014 jetta idi. Broadwayin halide buna benzerdi fakat jettada kaputtan girmesine ragmen kaput bile kalkmamisti sadece yan taraftan girmisti. Ufak bir kaza degil broadwayli arkadas 110 ile kirmizi isikta gecmiste carpmisti. Bir defada yolda karsılasmistim. Reno fluence e arkadan biri girmisti ve bagaj resmen arabanin icine girmis durumdaydi. Çarpma siddetininde bundan daha cok olacagini dusunmuyorum. Bu yüzden wv ve skoda bana ayrı bir güven veriyor. Sanki daha sağlamlar ve taş gibiler maşallah
Fluence demeyim de reno grubu dış kasadan ziyade yasam alanını saglam tutuyo camurluk kaput falan rahat dagilabiliyo ama yasam alani dedigimiz kafes gayet saglam oluyo

ozankoz

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 06lkn66;535298
Fluence demeyim de reno grubu dış kasadan ziyade yasam alanını saglam tutuyo camurluk kaput falan rahat dagilabiliyo ama yasam alani dedigimiz kafes gayet saglam oluyo

Amaç da o zaten yoksa Renault bütün güvenlik testlerinde en yüksek puanları nasıl alabilir ki? Aracı kazada belirli bir oranda hasar alıyor olması gerekiyor ki çarpışmanın şiddetini emerek azaltsın.