škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 90 HP Spaceback Hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı swashbuckler

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba,

uzun zamandır spaceback 1.2 dsg 90 hp modeli araştırıyorum. motor ve hp ile ilgili kafamda sorular var acaba bu kasa için bu motor yeterli midir? örneğin araçta 4 kişi varken, klima açıkken düz bir yolda 150 km hız yapabilir miyim motorun canına okumadan ? birde aracın ses yalıtımı nasıl ?

şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı AhmetFatih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende 15 gün önce 1.2 tsi 90 bg aracımı aldım ve kafanda ki tereddütlerin hiç birini yaşamadım. Peugeot da çalışan arkadaşımın yanına gittim aracı görmesi için dururmu aldı anahtarı 4 kişi bindik klima açık 3 . viteste 130 km hıza ulaştı. Tamam yavaşla dedim yeni araba yapma :) motor ustası biri olarak tek kelime olarak güle güle kullan dedi.Kendi kullanımımı söyleyeyim: Aracı Adanadan aldım ve hemen Elazığın yolunu tuttum ve hiç durmadan 520 km yol yaptım araç dirhem yormadı beni. Ortalama olarakta 120km hızın altına düşmedim ve 0,280 krş yaktı yeni olmasına rağmen ben çok memnunum. Tavsiye ederim.

Çevrimdışı swashbuckler

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetFatih;532779
Bende 15 gün önce 1.2 tsi 90 bg aracımı aldım ve kafanda ki tereddütlerin hiç birini yaşamadım. Peugeot da çalışan arkadaşımın yanına gittim aracı görmesi için dururmu aldı anahtarı 4 kişi bindik klima açık 3 . viteste 130 km hıza ulaştı. Tamam yavaşla dedim yeni araba yapma :) motor ustası biri olarak tek kelime olarak güle güle kullan dedi.Kendi kullanımımı söyleyeyim: Aracı Adanadan aldım ve hemen Elazığın yolunu tuttum ve hiç durmadan 520 km yol yaptım araç dirhem yormadı beni. Ortalama olarakta 120km hızın altına düşmedim ve 0,280 krş yaktı yeni olmasına rağmen ben çok memnunum. Tavsiye ederim.

hocam peki ses yalıtımı nasıl acaba?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
100 km nin üstünde rüzgar sesi geliyor hocam fakat b segmentinin üzetinde. Motor gürültüsü yok 3000 devirde 132 km/h gmrüyor ve motor sesi duymuyorum ama rüzgar sesi var bu hozlarda. Yol sesi ortalama fena değil. Düşük hızlarda gayet huzurlu bir ortamı var. Bilmem arkadaşlarda bana katılır mı.

Çevrimdışı AhmetFatih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ses yalıtımı da gayet başarılı. Ben baz modelini aldım ve bence bu fiyata alınabilecek b segmenti her marka araçtan çok üstün ve geniş. 43 44 bin lira verip clio fiesta vb sınıftaki araçlar alınacağına rapid kaçmaz bence. Adanadan 48 bin liraya aldım ben. Dokunmatik ekranı yeter :) Yol bilgisayarı çok kapsamlı stop&start şehir içinde çok ideal. Siteden donanımlarınada bakarsınız ve karşılaştırın diğer araçlarla öyle karar verin bence. Skodacı oldum iyice çünkü konfor güvenlik sürüş keyfi 20 günde bağımlılık yaptı abartmıyorum nasip olur alırsanız hak verirsiniz. Görüşmek dileğiyle.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende dün 1.4 Tdi Dsg aldım otobanda 200 lere yaklaştım 130 dan sonra yol sesi vb artıyor fakat yol tutuş vb çok Hoşuma gitti

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mesajımdaki bir hatayı düzelteyim yol sesi b segmenti üzerinde değil. Bu konudaki yalıtım b segmenti üzerinde ş.içi huzurlu bir ortamı var.