škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

-rapid spaceback- görüşleriniz benim için önemli.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emre-usta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merehaba herkese. Foruma bugün üye oldum, bir honda civic kullanıcısıyım. Kısmetse yakında bende bir Skoda rapid spaceback sahibi olmak istiyorum ama sizlere kısaca bir kaç sorun olacak. Bilgi sahibi yada bu araca sahip olanlar beni aydınlatırsa sevinirim.

ilk olarak kafamdaki modelin söyleyeyim. 1,4 TDI 90 PS DSG.

1'inci sorum bu araç 3 silindir artıları ve eksileri nelerdir kafama en çok bu takıldı.
2'nci sorum yaptığım araştırmalara bu motor seçeğeni çok gitmiyor gibi neden kaynaklandığını merak ediyorum. (Genelde tutulan 1,6 motor olmuş. Benim nacizane araştırmalarım yanlışlık olabilir)
3'üncü sorum fiyat şu an 72-73.000 civarı (donanımlar dahil) pazarlık payı oluyormu ve galeriden galeriye değişirmi. Ayrıca bu paraya değecek bi araçmıdır.
4'üncü sorum yedek parça ve sevis kalitesi olacak bu konuda benim için önemli.
5'inci sorum Kasım-Aralık gibi genelde fiyatlar geriliyor tüm markalarda 3-5000 kadar (benim planımda bu tarihlerde sahip olmak) sizce yıl sonu almak avantaj sağlarmı.
6'ncı sorum motor vw ondan şüphe yok yürür aksamdan memnunmusunuz.(Malum türkiye yolları hepinizin malumu ön düzen olsun amartisor olsun)

Daha kafama takılan çok nokta vardı ama aklıma gelen önemlileri bunlar arkadaşlar. Bu bilgilere gidip bi galaridende sahip olabilirim ama sizin görüşlerinizz daha önemli benim için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle tanışma bölümüne kendinizi tanıtan bir konu açmanız gerekiyor.
Bende yeni fabia III aldım sıfır, bütün soruların cevabını veremem ama aldığın zaman kesinlikle pişman olmayacaksın, kalitesi piyasa araçlarına göre daha çok parasını hakeden araçlardır skodanın araçları.

Çevrimdışı emre-usta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Özür diliyorum. Böyle bi uygulamadan haberim yoktu kusura bakmayın. Hemen yerine getiriyorum.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorularınızın birçoğunun cevabı önceki konularda detayları ile birlikte bulunuyor :)

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
emre usta bey , hoşgeldiniz.

1.4 TDI DSG Spaceback kullanıcısı olarak yanıtlayayım:

1-1.6 TDI daha çok tutulmuş demeyelim de 1.4 TDI daha yeni çıktığı için 1.6 piyasada çok diyelim. Bu arada sıfır düşünüyorsanız 1.6 TDI DSG olark yok bildiğim kadarı ile sadece manuel var.

2-3 silindir olmasının avantajı tabii ki başta yakıt tüketiminin biraz daha düşmesi ama elbette 1.6 4 silindir biraz daha performanslıdır. (Beklenti meselesi)

3- Parasını bence hakeden bir araç

4-Servis kalitesi biraz da sizin gideceğiniz servise bağlı.

5-Benim bu forumda çok detaylı yazılarım var , keza diğer arkadaşların. Benimkiler özellikle 1.4 TDI DSG Spaceback. Gözatın lütfen .
Hayırlı karar alın inşallah.

Çevrimdışı emre-usta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
korhan bey çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için. saolun.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
rica ederim.

bu arada fiyat konusu bayağı değişkendir , sıfır alacaksanız ben de fiyat bulurum size.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre-usta;527647
Arkadaşlar merehaba herkese. Foruma bugün üye oldum, bir honda civic kullanıcısıyım. Kısmetse yakında bende bir Skoda rapid spaceback sahibi olmak istiyorum ama sizlere kısaca bir kaç sorun olacak. Bilgi sahibi yada bu araca sahip olanlar beni aydınlatırsa sevinirim.

ilk olarak kafamdaki modelin söyleyeyim. 1,4 TDI 90 PS DSG.

1'inci sorum bu araç 3 silindir artıları ve eksileri nelerdir kafama en çok bu takıldı.
2'nci sorum yaptığım araştırmalara bu motor seçeğeni çok gitmiyor gibi neden kaynaklandığını merak ediyorum. (Genelde tutulan 1,6 motor olmuş. Benim nacizane araştırmalarım yanlışlık olabilir)
3'üncü sorum fiyat şu an 72-73.000 civarı (donanımlar dahil) pazarlık payı oluyormu ve galeriden galeriye değişirmi. Ayrıca bu paraya değecek bi araçmıdır.
4'üncü sorum yedek parça ve sevis kalitesi olacak bu konuda benim için önemli.
5'inci sorum Kasım-Aralık gibi genelde fiyatlar geriliyor tüm markalarda 3-5000 kadar (benim planımda bu tarihlerde sahip olmak) sizce yıl sonu almak avantaj sağlarmı.
6'ncı sorum motor vw ondan şüphe yok yürür aksamdan memnunmusunuz.(Malum türkiye yolları hepinizin malumu ön düzen olsun amartisor olsun)

Daha kafama takılan çok nokta vardı ama aklıma gelen önemlileri bunlar arkadaşlar. Bu bilgilere gidip bi galaridende sahip olabilirim ama sizin görüşlerinizz daha önemli benim için şimdiden teşekkürler.
Ben de spaceback ten önce honda kullanıyordum, 2010 mdl. eğer sizde yüksek modelli bir honda kullandıysanız iç aksam kaplamalarının hondaya kıyasla daha az kaliteli olduğunu söylemeliyim, honda da torpido ve kapı plastikleri silikonlu ve yumuşaktır, rapidler ise hep sert plastiktir, aracı yakından inceleyip dokunarak alın derim, ben görerek ve bilerek aldım, çünkü dizel ve otomatik araç almam gerekiyordu, önce honda alayım dedim ama parama göre eko civic otomatik kalmamıştı bayilerde, zaten çoğu da dolu hasarlıydı, bir de lpg olayı sıkıntılı geldi bana o yüzden dizel otomatiğe yöneldim ve parası uygun olarak spaceback te karar kıldım, ne pişmanım ne de çok memnun orta şeker bir durumda kullanıyorum, en azından hem dizel hemde otomatik.
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2015, 17:48:17 Gönderen: saday »

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
emre bey herşeyin cevabı beklentilerinizde gizli , ne umduğunuzu neye öncelik verdiğinizi ve bugüne kadar kullandığınız araçları yazabilirseniz yardımcı olalım

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Emre bey,  bende mayısta aldım aracımı. 1.6 TDi otomatik sedan aracım.  Aracımı çok seviyorum ancak eğer biraz daha fiyat olarak çıkabiliyorsanız octavia almanızı tavsiye ederim.  
Aksesuar çeşidi,  özellikler ve görsellik olarak daha çok hakediyor.
Söyleyebilexrklerim bu kadar

Çevrimdışı Managerhtd

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
17 temmuzda aracı teslim almıştım, şu an 3250 km oldu.1.4 tsi dsg style 125 hp.70 km mesafede 95 km  sabit hızla 4.1 lt/100 yakıt var. Çok cimri yakıt hususunda ayrıca süratli gitmek isteyince yakıtta doğal olarak artış oluyor ama yakıtın hakkını fazlasıyla veriyor.dizeller nasıl bilmem ama 1,4 tsi insanı heyecanlandıran bir sürata sahip.

Çevrimdışı terazi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldiniz,hakkınızda hayırlısı olsun .
3 silindir performansı bence tatminkar ki 1.2 fabia kullanıcısı olarak söylüyorum ki 1.4  ve 90 hp de daha iyi performans alırsınız .
Fiyat olarak bugün sordum dediğiniz araç style paket 62500 fiyat verdiler tabi skoda kullanıcısı olduğumu söyleyerek verdiler,buna panaromk cam ve spor paketi ekleyerek 68500 fiyat verildi.Ellerinde metalik renk yoktu bu donanımlı paket metalik hariç fiyat.

Sizin Honda dan vazgeçme sebebiniz nedir ?