škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1,4 TSİ Yakıt Tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ibrahimguclu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar;

Aracım Rapid Spaceback elegance 1.4 TSİ. Araç 2500 km'de. Yakıt değerleri bayinin beyan ettiği değerlerden biraz fazla gibi geldi bana. Şehir içi ve dışı karışık ortalama şu an 7.8 litre civarında yakıyorum. Bayiye sorduğumda yakıt değerlerinin 10.000 kilometreye doğru dahada düşeceğini söylediler. Bu işin aslı var mıdır? Bu kilometrelere ulaştığımızda yakıt değerleri düşüyor mu? tecrübe eden arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Hayırlı günler...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bayi doğru demiş, üstelik soğuk kış günlerinde tüketim daha da artıyor.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Su an havalar kıs sartlarında 1.2 ler dahı o cıvarlarda gezıyor yaza dogru km de oturunca aracın tuketım degerlerını daha net gorursunuz

dtsnr

• Ziyaretçi
ilk motor yağı değişiminden sonra da aracın tüketim değeri düşüyor ayrıca buna bağlı olarak son km.yi beklememekte fayda var ilk yağ değişimi için bilgilerinize sunulur...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A5 kasa Octavia'mda 10bin kilometreyi geçince sanki ayarlamışlar gibi gözle görülür bir düşüş olmuştu. Bunda da öyle olacak diye bekliyorum bakalım.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Alıntı yapılan: dtsnr;491814
ilk motor yağı değişiminden sonra da aracın tüketim değeri düşüyor ayrıca buna bağlı olarak son km.yi beklememekte fayda var ilk yağ değişimi için bilgilerinize sunulur...

Ilk yağ ne zaman değişiyor.

dtsnr

• Ziyaretçi
Benim araç TDI 15000 km de bir yağ değişecek deniyor ya da km. dolmazsa yılda bir kez; ben  15000 km yi beklemedim 12000 km .de ilk bakımını yaptırdım.Hava filtresi simsiyah olmuştu polen filtresi yine aynı durumda leş gibiydi.Erken değişim yapmak daha mantıklı geliyor bana...
TSI motor olanlar da 15000 km .de bir değiştiriyor galiba Skoda bakım sayfasında öyle yazıyordu...

http://www.skoda.com.tr/new/Resimler/SiteIcerik/Skoda_Periyodik_Bakim_Tablosu_2013.pdf
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2015, 20:52:04 Gönderen: dtsnr »

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinlide dizelde 15 binde ya da 1 yılda bakıma giriyor. Ama toz toprağın çok olduğu yerlerde yaşıyor ve kullanıyorsanız aracın sağlığı açısından daha erkende değiştirebilirsiniz filtreleri falan.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslında  5000 de bir yada daha erken hava ile polen filtrelerini tazyikli hava ile temizlemek de çok faydalı ben aklıma geldikçe temizliyorum.
Benim ş.içi, ş.dışı 2500 km lik ortalamam 7,2 lt idi, 10000 km bakımı yeni yapıldı ve diğer bakıma kadar trip 2 yi sıfırlamıycam, şu an 700 km geçtim ve ortalamam 8,2 lt
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2015, 00:03:15 Gönderen: mşah »