škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1,2 tsi rapid ile ben de aranıza katıldım..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Anlıyorum o zaman turbo candır o halde diyelim :) beklentilerimin üstünde bir araba bu rapid :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Yedek depo diye pompacıların ısrarla doldurmak istedikleri genleşme deposudur. Genleşen benzinin ilerleyebileceği kısımdır. Doldurmayın o kısmı hiçbir zaman.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hadi yaa doldurmuş bulundum bilmeden, zararı olmaz bir kerelik inşallah, kırmızı yanınca daha fazla km yaparsın gibisinden bişeyler demişti pompacı...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;471562
Anladım bunu öğrendiğim iyi oldu mümkün mertebe yakıtsız bırakmamak gerek yine de.. 2000 devirde aracın üst vites değiştirme için uyarıda bulunması bana ilginç geldi o şekilde motor sağır olmaz mı sizce hocam

Olmaz TSI motor, alttaki grafikte görüldüğü gibi 1550-4100 devir arası max. tork olan 175nm torkunu rahatlıkla üretiyor. 2000 devirde yük ve rampa dezavantajı yoksa rahatlıkla üst viteslere geçiş yapabilirsiniz..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur57;471606
Hadi yaa doldurmuş bulundum bilmeden, zararı olmaz bir kerelik inşallah, kırmızı yanınca daha fazla km yaparsın gibisinden bişeyler demişti pompacı...
Işık yandığında zaten o genleşme kısmı da bitmiş oluyor ve ışık yanarken daha fazla gitmesi gibi bir şey kesinlikle sözkonusu değil.:wnk: Bir seferden de bir şey olacağını zannetmiyorum.
Alıntı yapılan: 44cihan44;471565
...onemlu olan aracın torkudur beygır gucu degıl
Öyle değil maalesef. Tork tek başına yeterli olsaydı kamyonların en az 300km/s hız yapabilmeleri gerekirdi. Tek başına HP yeterli olsaydı da otomobillerin 30 ton yük taşıyabilmeleri gerekirdi.:wnk:

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;471628
Işık yandığında zaten o genleşme kısmı da bitmiş oluyor ve ışık yanarken daha fazla gitmesi gibi bir şey kesinlikle sözkonusu değil.:wnk: Bir seferden de bir şey olacağını zannetmiyorum.

Şimdi anladım bir daha kanmam öyle demesine,inşallah bir sorun olmaz, 62 lt yakıt aldı, zaten artık depoyu da fulleyemem benzer soruyla da karşılaşmam :D peki önce yedek depodan mı yakıtı tüketiyor çünkü yaklaşık 190 km falan yol yaptım ibre hiç oynamadı

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tork ve beygur gucu bırbırını desteklemıyor mu zaten ancak torku dusuk aracların tekerlegı ıtme gucu az olur dıue bılıyorum

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 44cihan44;471643
Tork ve beygur gucu bırbırını desteklemıyor mu zaten ancak torku dusuk aracların tekerlegı ıtme gucu az olur dıue bılıyorum

Her ikisi de eser miktarda gerekli. Fabia I 1.4 101 HP' nin azamî torku 126Nm' dir. Yani Şahin 1.6 ile aynıdır ancak çevirebildiği 6600d/d ile bir çok 1.6' dan daha performanslıdır.:wnk:

Alıntı yapılan: Uğur57;471635
...peki önce yedek depodan mı yakıtı tüketiyor çünkü yaklaşık 190 km falan yol yaptım ibre hiç oynamadı

Evet. Genleşme deposu borunun başlangıcında yer aldığı için önce orayı bitirir.:wnk:

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle