škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1,2 tsi rapid ile ben de aranıza katıldım..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uğur Hocam ben bahsettiğiniz krom kapı çıtasını bir octavia da gördüm. Yan sanayi parçayım diye gözü tırmalıyor. Bence hiç orijinalliğini bozmayın aracınızın.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
evet. arkadasalr bende bugun fabia 1.2 classic (htp) 2004 alarak aranıza katılmış bulunuyorumm :)))

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur57;471310
...tam boy stepne demişti aslında bana ama ne saçma şey tam boy da benim aracımın boyu mu bu...

Fiesta' da da o şekilde maalesef. Aracın üzerindekiler 195/50/15 ancak stepnesi 175/65/14.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun alone 34, Allah kaza bela vermesin, stepneyi o şekilde vermekle kim bilir neyin peşindeler uğur hocam

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben arabada genelde sadelıkten yanayım  ama aksesuar olarqk bagaj havuzunu sayarsanız onu aldım ıdareten kaucuk paspas aldım ama rapud   ıcın uygun cıkarsa degısecegım paspaslar tam uyumlu degıl cunku ya da ben bılmıyorum bır de kılıf dıktırebılırım bej renkte ,arabayı teslım aldınız mı bu arada :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur57;471354
...stepneyi o şekilde vermekle kim bilir neyin peşindeler uğur hocam
Daha ucuz stepne lastiği daha ucuz jant:wnk::wnk::wnk:

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet geç kaldım haber vermeye ama bugün itibarıyla rapidime kavuştum allaha şükürler olsun, stepneye baktım 185/60/15 ölçülerinde dunlop lastik var :) arabamda da bridgestone turanza var 215/40/16 ölçülerinde şanslı mıyım acaba :D dunloptan iyidir diye düşünüyorum bridgestone, bir de bagajda file çıktı şansıma :D

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hhayırlı olsun kazasız belasızz surun ınsallah stepne demekkı herkeste aynı  soun yok bagaj fılesı butun arabalarda sabıt aksesuar ben daha posetını bıle acmadım : arabaya alıstıkca gozlemmlerınızı yakıt tuketımınızı paylasırsınız

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
55 lt yakıt deposu var diye yazıyordu donanım özelliklerinde meğer yedek depo varmış 62 litre aldı daha devam ediyordu da yeter dedim deve gibi hörgücü var mübarek :D 150 km falan yaptım yakıt beni hiç üzmeyecek gibi geliyor helal olsun 110-120 km hıza sabitleyince klima kapalı 4.8-5 civarı açınca da bi 0.5 lt daha artıyor ama olsun şimdiden beklentilerimin üzerinde :) stepne olayı herkeste aynı demek ama kullanmak nasip olmaz inşallah kazasız belasız kullanmak nasip eylesin rabbim

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yedek depoyu doldurmayın hocam bıraz bosluk kalsın bır de bu arabalarda benzın tankının 1/4 u kadar yakıt tankta kalack benzının tam bısalmasını beklemesen dolsurun araca benzını

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hadi ya pompacı dolduralım mı diye sordu kırmızı yandığında daha uzun km yapar dedi tankın 1/4ü 10 lt den daha fazla yani, bilmiyordum bunu nedeni nedir peki ben zaten ibre kırmızıya gelmeden doldururum da :)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt pompası ıle ılgılı hocam mumkun oldugunca ıcerde ceyrek.depo ya da bıra azı bulunsun aeada sırada bosalır ama alıskanlık yapmayın yanı

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Anladım bunu öğrendiğim iyi oldu mümkün mertebe yakıtsız bırakmamak gerek yine de.. 2000 devirde aracın üst vites değiştirme için uyarıda bulunması bana ilginç geldi o şekilde motor sağır olmaz mı sizce hocam

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dun dedıgım gıbı motor acma olayı eskıdendı motorlar turbolu oldugu ıcın bu arabalarda turbo benzıının daha verımlı yanması ıcın ıcerıye o kadar cok oksıjen alıyor bununla zengın karısım oldugu ıcın arabq alt devırlerde de yuksek basınc verıyor kı aslında o alt dwvır bıze gote alt qrabaya gore yuksek deevırdır cunku araba 1550 devırden sonra maksımum torkunu verıyor kı bu tork da az uz degıl zaten onemlu olan aracın torkudur beygır gucu degıl