škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1,2 tsi rapid ile ben de aranıza katıldım..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet DSG yoktu, 6 ileri manuel ve elegance donanımlı aldım ben, kendiminkinden başkasını test edemeyeceğim malesef :) yine de bu forum iyi ki var :gut:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur57;471239
Evet DSG yoktu, 6 ileri manuel ve elegance donanımlı aldım ben, kendiminkinden başkasını test edemeyeceğim malesef :) yine de bu forum iyi ki var :gut:
1.2TSI Rapid' in 6 ileri olduğuna emin misin? Fabia 5 ileri çıkmıştı, biz 6 ileri diye bilirken.:kiki:

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;471242
1.2TSI Rapid' in 6 ileri olduğuna emin misin? Fabia 5 ileri çıkmıştı, biz 6 ileri diye bilirken.:kiki:

Evet eminim hocam aracım yaklaşık iki hafta önce geldi ve bizzat baktım 1.2 TSİ 105 hp 6 ileri manuel şanzıman, 2014'te bu aracı baya değiştirdiler eksiklikleri gidermeye çalışıyorlar kullanıcı dönütlerine göre. 1.2 TSİ Elegance paketi koymaları bunun bir göstergesi :gut:

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
O kadar yuksek devır olmuyor hocam 120 km ıle 2000-2200 aralıgında araba kasılmadan gıdıyor yalnız duz yolda ugur hocam motoru acmak ıcın arac vııtes tavsıyesı yardımcı olmaz o yakıt tasarrufu ve turboyu korumak ıcın zaten yenı arabalarda motor scılma olayı eskısı gıbı degıl zaten motor acacagım dıye kasmaya gerek yok yalnız hocam yarın aracı teslım aldıktan sonra srrpne olculerıne bakar mısunız 215-45-16 mı aracın ustunde o olcude gelıyor benım arabada 15 lık teker vardı

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
anladım inşallah açmayı becerebilirim :confused:, satış temsilcisi tam boy demişti araç geldiğinde baktım ama hiç dikkat etmedim 16 mı 15 mi diye yarın teslim alınca bakıp yazarım buraya, 15 saçma değil mi sizce az önce gördüm sahibindende bir ilanda adam stepnenin fotoğrafını da koymuş baktım 185/60/15 var stepnede
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2014, 21:24:26 Gönderen: Uğur57 »

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla hocam bence de sacma ama fabrıkadan boyle gelıyor dedıler bu 16 o nsl olacak pekı dedım bu zaten ıdareten tamurcıye gıtmek ıcın falan dedıler ısrar ettıler ıyı dedım aracı alıp yol donecegım ıcın sıze de sorayım dedım bagajı acınca cok kolay bagaj tabanını kaldırınca stepne gorunuyor zaten bır de eger o ılanı hatırlıyorsanız baglantı adtesını yollar mısınız bır bakayım bu arada benım aracta dunlup performans lastıgu takılıydı bılgınıze ;)

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-fiyati-dusurdum...pazarlik-yok-168575105/detay ilan bu hocam, yanlış görmüyorsam 185/60/15 şeklinde stepne, araç geldiğinde baktım benimkine ama hiç de dikkat etmedim, şüphelenmemiştim açıkçası sizden duyana kadar, yarın bakarım ama. yanılmıyorsam benimkinde de bridgestone vardı. yarın hepsi netleşir :) tam boy stepne demişti aslında bana ama ne saçma şey tam boy da benim aracımın boyu mu bu nasıl kelime oyunudur böyle :)

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tam boy dan kasıt bu stepnedir. Diğer tabir ne bilmiyorum, mesela fordlarda çok ince tabanlı stepne oluyor yer az kaplasın diye. Artık BMW falan yedek lastik koymuyor mesela :D

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Onu duydum ben de emre bey :) yalnız burada yine de kelime oyunu var tam boy derken benim aracıma uyan lastik bu değil ki, patlak lastik hariç 3 lastikte 16" jant varken birinde 15" olması sorun yaratmaz mı diye meraktayım :)  fabrikadan öyle geldiğine göre olmaz diye umuyorum ama inşallah kullanmaya gerek de kalmaz :) skoda ford,bmw gibi de değil maşallah bagajdan korkuları yok ova gibi maşallah

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Emre hocam da epwydır gorunmuyordu ıcımızde en tecrubelısı o aslında bızı arada aydunlat hocam :) valla ugur hocam kelıme oyunu mu bılmem ama ben de baya takmıstım bunu kafaya demek kı nırmalı buymus bu arqda verdıgunız ılandakı arabada da dunlup takılı galıba baktım da olcusude 180-60-15 dogru yanlıs gormemıssınız

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tecrübelerinden faydalanmak isterim elbette, evet dunlop ordaki, herkese öyle gelmişse sorgulamanın pek faydası olur mu bilmem ama bu forumda yazanlar sayesinde marka kendinde geliştirmeler yapıyordur diye düşünüyorum :)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Forumu takıp edıyorlar mı bılmem ama baya gelıstırmeler oldu valla araba ulkeye geldıgınden berı arabam bu dedım gıttım aldım cok da memnunum her halıyle ıstedıgım araba kendımden baska ıkı kısu daha tavsıyelerım dogrultusunda rapıd aldı onlar da cok memnunlar bırı dızel bırı 1.2 ambıtıon bır arkadasımızı da kandırmak yzereyım valla su otv kazıgı olmasaydı fıyatı bıraz daha az olsaydı mukemmel olacaktı ama ona da araba ne yapsın araba az yakıyor bennzın pahaı araba ucuz otv cok :( aracın faturasında cıplak 29000 tl yazıyor 53000 lıste fıyatıyla satılıyor :? neyse hoccam sız yune de ıyı bır tercıh yapmıssınız hem performans hembde yakıtıyla sahıbını uzmeyen bır arac

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Allah razı olsun, haklısınız ideal bir aile aracı olduğunu düşündüm özellikleri de bana yeter de artar bile, amacım az kullanılmış ikinci el bir otomobil almaktı ama ötv nedeniyle ikinci el piyasası da artınca, adam az kullanılmış arabasına sıfıra yakın fiyat çekince en iyisi sıfır almak dedim, zaten binmek amacıyla alıyorum rabbim hepimize kazasız belasız kullanmak nasip eylesin. Her şeyde bir hayır vardır ötv artmadan almaya kalksaydık ambition donanım almak zorunda kalacaktık bu tarafından bakalım Cihan bey :):D

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman bundan ucuza rapıd dızel elegance alırdık belkı de ama buna da sukur canavar ayagımızı yerden kesıyor

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Haklısınız kesinlikle :) aksesuar falan aldınız mı hocam, şu uygun şundan memnunum gibisinden önerebileceğiniz bir şey  var mı? Ben bir krom kapı çıtası ilanı var internette ona bakıyorum da taktıran var mı nasıl duruyor merak ediyorum