škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1,2 tsi rapid ile ben de aranıza katıldım..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet Ali Bey aynı arabadan bahsediyoruz :D Önemli olan araca içinizin sinerek binmesi kaza bela olmadan ağız tadıyla binin inşallah. Nasıl memnun musunuz bari araçtan.Ben aslında rapid dizel istiyordum ama malum son ötv zamları sağolsun artık el arabasına bile binemeyecek hale geleceğiz diye bari benzinli alalım dedik 1.2 tsi aldık.Ben araçtan memnunum biraz süspansiyonlar sert ama onu da zaten biliyordum.Yakıt tüketim değerlerini nasıl buluyorsunuz ? bu soruyu 1.2 tsi kullanan diğer arkadaşlara da yöneltmiş olayım bir kıyaslama yapalım.

Çevrimdışı ali uslu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
depoyu hiç fulleyemedik henüz.. bu hafta sonu uzun bir yol yapacağım inşallah onun sonucunu yazarım.. onun haricinde ölçüm yapmadım.. :) siz ne ölçmüştüz?

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi Ali Bey benim araç daha yeni olduğundan oturmuş bir tüketimim var demek yanlış olur arcak aracı istanbul sultanbeyliden aldım depo fulledim biraz izmit şehir içi trafiğe girdim ordan boluya geldim 245 km yoldan sonra depo fulledim 62 tl benzin almıştı onun o da yaklaşık 25 krş yapıyor onun haricinde 2 numaralı ortalama tüketim 6.6 lt/100 km gösteriyor araç o da 33 krş yapıyor ama aracın depo hesabı ne çıkar bilmiyorum.

Bu arada 6.6 tüketim istanbul-Bolu hariç tamamen şehir içi tüketim , sizin uzun yol değerlerinizi merak ediyorum bakalım ne çıkaracak araba

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 2014 model sıfır km Rapid 1.2 TSİ elegance ile aranıza katıldım, araştırdım ama MTV sebebiyle henüz kullanmaya başlamadım kullanmadan önce deneyimli arkadaşlardan tavsiye istiyorum şöyle yapsan daha iyi olur şunu yapma gibisinden :) bence oldukça dolu bir araç sensörler de olmayıversin :)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracinız hayırlı olsun ugur bey ben de mayıs ayında almıstım aynı aracı su an 1000 km olmak uzere 981 km deyım arabayı ben de tanıyorum ama arastırmalarım bılgıletım cetcevesınde
Arabayı calıstırdıgında ve kontak kapatmadan rolantıde bıraz bekleyeceksın turbo ıcın
Araba 1550 devırden sonra max tor verır yakıt ekonomısı ıcın bunu  250 devır ustunde kullan 2000 devırden sonra vıtes at cok yuksek devırde surme arabayı arabanın arka koltugun orta bolumunun bej kısmını korumak ıcın bır care bulun bır de ben kucuk bır kılım attım ;) aklıma glenler bunlar zaman ıcınde deneyımlerınızı yakıt tuketımınızı buradan paylasırsanız kıyaslama yaparız gule gule kullanın

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Turbo konusunda söyledikleriniz benim için önemli, zira ilk defa turbolu araç kullanacağım, önceki aracım 2001 megane 1 idi. yılda 10000 km falan yaptığım için benzinli araç tercih ettim elegance paketi olmasaydı vazgeçebilirdim bu forumda yazılanlar sayesinde olduğunu düşünüyorum ilk çıktığındaki olumsuz özellikleri oldukça değiştirmişler, heyecanlıyım daha kullanamadığım için :)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu aracı tr pazarına gırdıgınden berı takıp edıyorum hocam ıl basta surucu tarafından ıkı cam kontrol edılıyordu bluetooth usb gıbı ozrllıkler yoktu onu tamamladılar benım hala cok ıstrdıgım ve taktırmayı dusundugum navıgasyon standartlasmadı ama o kotu elegance paket bır aracta olmalı zaten neyse hocam ben bu aracın dızel elegancesını dusunuyordum esasında ama malum hukumetın otv kazıgı gelınce benzınlı arac alayım artık dedım benzınlı sınıfına gırdıysem octavıa ambıtıon mu alsam bır ara dıye dusundum ama donanım benım ıcın onemlıydı o yuzden rapıd elegance da yıne son kararımı verdım sorması ayıp hocam arabayı hangı bayıden ne kadara aldınız yazabılır mısınız bır de sedan kasa degıl mı spaceback mı yoksa

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet ben de dizel pahalı olduğu ve yıllık çok km yapmadığım için benzinli tercih ettim. Bu fiyatlarda çok araca baktım ama (vergisi olsun bakımı olsun bunlar da belirleyici oldu) Rapid'de karar verdim. Trabzondan aldım ilk başta spaceback e aşık oldum ama hanımdan veto yiyince vazgeçmek zorunda kaldım :D Bu nedenle opak beyaz sedan aldım 51e, siz nerden ve ne kadara aldınız? sıfır km araç almak aklımın ucundan geçmezdi, ama ötv ikinci el piyasasını bile uçurduğu için geçmişi bana ait araç almak güzel olur dedim bütçemi buna zorlayabildim en fazla.  Navigasyon olsaydı güzel olurdu ama ileride durumum olursa taktırırım inşallah :)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sızınlr aynı fıkır ve yollardan gecmısız senede en cok 15000 km yapavagım ıcın benzınlı alma fıkrı benı cok zorlamadı spacrback benım hanımdan da veto yedı ama sedqnın bagajı da bana lazım qcıkcası
Ben de aracı ıstanvuldan 51000 tl ye almıstım yaklasık bır buck ay once

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aslında bagaj vb hepsi artıları ama elegance olmasaydı asla almazdım, yapılan iyileştirmeler sanki ben alayım diye beni cezbetsin diye yapılmış, dört kollu direksiyon, cam düğmelerinin kontrolü vb değişmesi gayet güzel, bir tek canımı sıkan aksesuar konusunda arabanın piyasaya çıkalı iki senelik olmasına rağmen hala aksesuar yelpazesinin dar olması. Yorumlarda okudum 1.2 tsi yakıt tüketimi de beni üzmeyecek gibi geliyor. Şey soracağım hocam bu rodaj durumu var ya onu nasıl idare ediyorsunuz?  Nelere dikkat etmek gerekiyor?

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ugur bey arabanın katologuna gore hareket etmekte fayda var ben ıne gore hareket edıyorum ılk bın km de arabayı cok yuksek devırlerde kullanmıyorum kucuk vıteslerde arabayı bogmuyorum ayrıca yuksek vıteslerde de yuksek suratlere cıkmıyorum bın km gevtıkten sonra kı ben yaklastım 1500 kmye kadar kademelı olarak arabayı kademelı olarak hız ve devırını arttıracagım sız galıba aracı daha teslım alamadınız galıba alınca muylaka kılavuzu okuyun cok faydalı bılgıler mevcut

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aracı yarın teslim alacağı inşallah :gaz: kılavuzu da okudum 170 küsür sayfa :) test aracı dizel dsg idi. Onda 7 ileri olduğu için devir saati çok dikkatimi çekmişti 120 km hızla giderken devir 2000 devir altındaydı 1.2 tsi de nasıl olur acaba? test aracının tsi olmaması büyük eksi benim için yabancı bi arabaya bineceğim keşfetmek zaman alacak,ama bu forumun yardımı oluyor :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Devir benzeri bir değer olacak:)
TSI çok keyifli bir motordur, güle güle kullanın:D

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu benim gibi alışık olmayan biri için çok güzel bir şey, zira megane 1 ile 100 km hızla giderken 3000 devir görüyordum :) vites değiştirirken ekran üzerindeki yardımcıyı kullansam motoru güzel bir şekilde açabilir miyim?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur57;471224
aracı yarın teslim alacağı inşallah :gaz: kılavuzu da okudum 170 küsür sayfa :) test aracı dizel dsg idi. Onda 7 ileri olduğu için devir saati çok dikkatimi çekmişti 120 km hızla giderken devir 2000 devir altındaydı 1.2 tsi de nasıl olur acaba? test aracının tsi olmaması büyük eksi benim için yabancı bi arabaya bineceğim keşfetmek zaman alacak,ama bu forumun yardımı oluyor :)
Sizin araç manuel ise -ki 1.2TSI Rapid' i DSG ile getirmediler- tahminim biraz daha yüksek devir çevirecektir.