škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0 araç alrken hediye olarak neler talep edilir ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
selam !
arkadaşlar inşallah cumaya kadar aranızda oluyorum.
octavia 1.6 dizel elegance siyah aracı almak için her konuda anlaştık. bankanın kredi onayını bekliyoruz. satış elemanı hediye konusunda bir şeyler yapacağını söyledi ama ne verecek bilmiyorum.
peki ben olmazsa olmaz ne talep edeyim.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Çelik kartel koruma, arka park sensörü(yoksa).

Biz bu ikisini almıştık. Olayda şöle gelişti, gittik arabayı teslim alacaz, söz verdiği gibi arka park sensörü takılı, eleman plakayı falan takıyor, içerdede bi adam bişiler anlatıyor (sanki uzay mekiği aldık ulan sesi kısıp açmaya kadar :D) sora indik peder baktı lan oğlum bu pek alçağımış lan içerde yüksek duruyolar, köyde karteli ney delmiyelim :D

Satış elemanıda dedi ki 105 liraya çelik kartel muhafaza takarız. Babam dedi hediye et. Adam dedi etmem.

Peder dedi o zaman satışı iptal et daha 24 saat olmadı reddeiyom anasını satiyim almıyom ver paramı geri dedi :++: :++: :++:

Adam tamam takacam al lanet olsun dediydi :D

Sizde böle yapın bişi hediye ettirmek için her tür zarf atılmalı.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adana'daki Skoda bayisine sordum sizde niye aksesuar yok hep getirtiyonuz diye. Eleman millet hediye istiyor ondan elimizde yok dediydi. :++:

Çevrimdışı Şahinbey

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Octimi alırken adamları çok zorlamış ve tüm istediklerimi de almıştım.Park sensörü,trafik seti,kauçuk paspas seti,bagaj filesi,çelik karter koruma sacı,boya ve koltuk koruma.Ha birde bir sürü anahtarlık.Bir yıl sonra hanıma Fabıa almak için tekrar aynı bayiye gittiğimizde "şahin bey inanın elimizde hiç aksesuar yok" deyip ilgilenmek istemediler bende fiyatı şu rakama yaparsanız alacam yoksa kalsın araç deyip kestirdim altıyüz lira kadarda o şekilde indirim almıştım...
Yeniden...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aah ben bir sıfır Skoda çekersem neler isteyeceğimi çok iyi biliyorum :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kauçuk paspas,bagaj filesi,bagaj havuzu, tüm özellikleri açık bir elegance araç, alış veriş yapanlardan duyduklarım ve aklıma gelenler bunlar.hayırlı olsun.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
doşeme korumayı zaten veriyorlar , trafik seti ve kartel koruma isteyin...aracınızda hayırlı olsun.

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Karter korumasi faydali ama kaza aninda motorun kayarak alttan cikmasi ve surucu yolcu tarafina girmemesi olayini engelliyor, dolayisiyla'da biraz sakincali diye biliyorum. Bilen arkadaslar varsa duzeltirlerse memnun olurum.

Sorunun diger kismina gelince, acimasiz olun, para sizin, istedikce isteyin :). Ben sis farlarini bedavaya getirebilmistim sadece :). Yukarida yazilanlari istemedigim icin simdi pismanim :).

Edit: En onemli seyi soylemeyi unutmusuz, hayirlisi olsun, tanrim guzel gunlerde binmeyi nasip etsin insallah.
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2010, 14:23:25 Gönderen: Muhlis OZTURK »

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sağolun arkadaşlar allah sizlere daha güzelini versin.
bu arada fmaka arkadaş ''tüm özellikleri açık'' ifadesini kullanmış. bazı özelliklerinin kapalı olması gibi bir durum söz konusu olabiliyor mu?
octavia 1.6 TDI elagance 2011

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;160294
Karter korumasi faydali ama kaza aninda motorun kayarak alttan cikmasi ve surucu yolcu tarafina girmemesi olayini engelliyor, dolayisiyla'da biraz sakincali diye biliyorum. Bilen arkadaslar varsa duzeltirlerse memnun olurum.

Çok doğru dediğiniz ama yılda 5 milyar kere ben bu aşağıdaki yollarda gidiyorum yapacak bir şeyim yok, kartel muhafazanın üzerine sayaç taksam 1000 km olmuştu :D Kimi zamanlar (özellikle yağmur sonraları) çay içersinde 2-3 km kadar aralıksız aracın altını kum tepelerine sürterek gidiyorum :)

Hatta çelik muhafaza öyle sağlam bişey ki, arabayı üzerine oturttum, ön tekerler bomboştu, yamulmadı bile ;)

Ama bizim gibi kırsal kesim insanı değil, kent hayatı yaşıyorsanız elbette gerek yok :) Zaten fabrika ya hiç takmıyor, ya da bi ara plastik bişi takıyordu sanki öle hatırlıyorum motorun salınımına engel olmayacak bişiydi.

« Son Düzenleme: 23 Kasım 2010, 21:52:40 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karter korumaya hiç ihtiyacım olmadı.Plastik korumada çizik bile yok desem yeridir..Ama Hakanın girdiği yollara giriyorsanız kesinlikle düşünün..

Aracınız hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin inşallah...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan şehir içi karter muhafazaya gerek olmayabilir diyorsun da bazı yollarda yolun ortasında rögar kapağı 30-40cm yukarıda olabiliyor. Çoğunu düzelttiler ama ara sokaklarda falan hala mevcut. Geçen birisi yazmıştı gülmekten öldüm ya;bizim sokakta bir rögar kapağı var allah sizi inandırsın cumhurbaşkanı gelse çıkar konuşma yapar diye :++::++::++:
Karter sadece altta yağ deposu görevi görmüyor aynı zamanda yağın akışını da düzenliyor. Bizim servise birçok araç geldi motor problemi ile. Eğilen karter yüzünden yağın akışı bozuluyor ve motor direk yatak sarıyor. Hatta 2008 model 20.000km.de bir civic.e ufak bir karter eğikliği yüzünden komple motor yapıldı.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mc pherson;160423
Hakan şehir içi karter muhafazaya gerek olmayabilir diyorsun da bazı yollarda yolun ortasında rögar kapağı 30-40cm yukarıda olabiliyor. Çoğunu düzelttiler ama ara sokaklarda falan hala mevcut. Geçen birisi yazmıştı gülmekten öldüm ya;bizim sokakta bir rögar kapağı var allah sizi inandırsın cumhurbaşkanı gelse çıkar konuşma yapar diye :++::++::++:
Karter sadece altta yağ deposu görevi görmüyor aynı zamanda yağın akışını da düzenliyor. Bizim servise birçok araç geldi motor problemi ile. Eğilen karter yüzünden yağın akışı bozuluyor ve motor direk yatak sarıyor. Hatta 2008 model 20.000km.de bir civic.e ufak bir karter eğikliği yüzünden komple motor yapıldı.

Evet kesinlikle haklısın abi. Hatta sen rögarları bırak, kamyonların gittiği sağ şeritte tekerin bastığı yerler çukur, yolun ortası yüksek oluyor ve yüksek süratle oraya altını sürttüğümü hatırlıyorum, keşke gece arabamın arkasında olsaydımda kıvılcımları görseydim :D Muhafazayı değilde az daha yukarıda bi engel olsa, karteli sürtsen oraya afedersin şey gibi yarılır :D

Artık kusura bakmasın motor bloğum altını vura vura gittiğim memleketim yollarında eciş bücüş ot b.k güvenliğiyle falan uğraşamayacam :++:

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabayı düzgün versinlerde yemişim hediyesini zihniyetindeyim ben :D

0 km arabaya yetkili serviste bile hiçbir şey yaptımam... uzun vadede mutlaka karın ağrısı olur fabrikasyon olmayan şey...

veriyorsa paspas, hediye bakım paketi , garanti uzatma,  yedekparçalar , ilk trigeri beleş değiştireceklerine dair antetli kağıda yazılı imzalı kağıt vs :kiki:

Çevrimdışı erdemmm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende 2 hafta önce octi tsi elegnce aldım hiç bi hediye de vermediler. sanırım trafik seti mi ne ,onu da son bi tane kalmıs elimizde bu da sizin olsun demislerdi. baska bisey de vermediler daha dogrusu ben de istememistim zaten. bi daha alacak olsam ambiante alıp bir sürü özelliği hediye ettirecem D