škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI hangi eurodizel tavsiye edersiniz?

dragut · 61 · 26107

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06lkn66

• Ziyaretçi
opet kullanıyoruz 2004 ten beri hiç bi sorun yaşamadık anlaşmalı istasyon var hem hediyeleri fazla oluyo hemde bazen indirimli alıyoruz her hafta altı yedi araba depo fulleyince bazen haftada iki adamlar hizmette sınır tanımıyolar :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;99291
Shell'den alırken dikkat edin, en kontrolsuz istasyonlara sahip ya da fiyat politikaları öyle -ki ben öyle politikaya....neyse. İstanbul'un göbeğinde ben BP'den 3.650'den alırken Shell 3.700'den basıyordu depoya. Neredeyse 20 yıldır BP kullanıyorum bir kere şikayetim olmadı, ne pislik ne arıza v.s. Bir kaç kere yolda bırakıyordu,saçma salak yaptı arabayı, değil yakıt içme suyu almam Shell'den. BMW, Mercedes dizelleri için BP "tavsiye" ediyor.

Abi skodada shelli tavsiye ediyor:hhh:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
La bi gidin bırakın şu tavsiye işlerini, bana para verseler Ataya gidin derim :D

Hacı burdan çıkan sonuç şu ki, iyi-güvenilir-tanıdık-güzel-dürüst bir istasyın bulunda, ambleme takılmayın.

efe_38

• Ziyaretçi
ağalar paşalar bu iş görücü üsulü evliliğe benziyo :hanz:

şimdi her ildeki benzin istasyonları farklıdır,kimine iyisi kimine kötüsü denk gelir.

en iyisimi akrabadan tanıdıktan sormak,diyeceklerki şurdaki benzinlik iyi,bitmiştir :ok:

misal kayseride sanayinin içinde bir benziklik vardır kayserinin en temiz en iyi yakıtı ordadır,2 tane pompası var :D ama nam salmış adam,ne yalan söyliyek bizde oraya girmeye eriniyoz :) bi girsen 30 dkda çıkaman sanayiden :D

onun için markaya değil kaliteye takılın...

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;99339
Ama ben yine Shellden alacam :++:

o zaman kızı verdik gitti:hanz::hanz:

sonra mesuliyet kabul edimez ona göre abi :D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;99291
Shell'den alırken dikkat edin, en kontrolsuz istasyonlara sahip ya da fiyat politikaları öyle -ki ben öyle politikaya....neyse. İstanbul'un göbeğinde ben BP'den 3.650'den alırken Shell 3.700'den basıyordu depoya. Neredeyse 20 yıldır BP kullanıyorum bir kere şikayetim olmadı, ne pislik ne arıza v.s. Bir kaç kere yolda bırakıyordu,saçma salak yaptı arabayı, değil yakıt içme suyu almam Shell'den. BMW, Mercedes dizelleri için BP "tavsiye" ediyor.
+1985

aynen bu şekilde. en az denetlenen en zayıf dağıtımcı shell.
katılıyorum size.

bu arada doğuda defalarca kaçak yakıt aldık. kaçak olmayandan çok daha kaliteliydi o yakıtlar. bizim külüstür  kamyon bile kendine geliordu aha nan adam gibi mazot geldi ciğerlerime diye bayram ediordu :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;99317
Abi skodada shelli tavsiye ediyor:hhh:

Skoda yıllardır Castrol'dür aslında, hatta 2004 sonu Fabia'lara kadar Castrol yazar kaput künyesinde sonrakilerde Shell yazar :) Arkadaşımın 2004 Special'de Castrol bende Shell yazıyor 2005 olduğu için :) Skoda dizel için tavsiye ettiği Shell ise bu nedenle ediyordur abuk kaçmasın diye. Yağ anlaşmaları en son Shell çünkü :) hadi herşeyi bir kenara bırakalım, büyük bir şehirde ve bu derece göz önünde aynı oktan yakıtı daha yüksek fiyata satan adamı sorgularım ben.

Alıntı yapılan: mayham85;99362
+1985

aynen bu şekilde. en az denetlenen en zayıf dağıtımcı shell.
katılıyorum size.

bu arada doğuda defalarca kaçak yakıt aldık. kaçak olmayandan çok daha kaliteliydi o yakıtlar. bizim külüstür  kamyon bile kendine geliordu aha nan adam gibi mazot geldi ciğerlerime diye bayram ediordu :D

Benim bildiğim kadarıyla ve bu doğrultuda hep gözlemlediğim kadarıyla da firmaların nakil araçları kendilerine ait olur, prosedür olarakta doğrusu bu olmalı sanırım ama başka detayı varsa bilemiyorum tabi. Yani Opet'se o sırada nakil eden tanker aracı Opet olur, BP ise BP v.s ama ben özellikle çevre yollarındaki Shell istasyonlarında üzerinde Shell yazmayan ama nakil eden tanker gördüm defalarca.
Neyse tabi, memnun olan memnun olduğu yerden alıp kullansın tabi, sorun yoksa sorun yok ama dediğim gibi alınan fiyata dikkat edin derim, nacizane tavsiye.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;99328
La bi gidin bırakın şu tavsiye işlerini, bana para verseler Ataya gidin derim :D

Hacı burdan çıkan sonuç şu ki, iyi-güvenilir-tanıdık-güzel-dürüst bir istasyın bulunda, ambleme takılmayın.
:++::+1::ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı dragut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
BP Ultimate Eurodisel ile başladım, henüz 220 km deyim. Rodaj tamamlanana kadar BP Ultimate kullanayım diyorum. Performans gerektiğinde shell i deneyeceğim, şimdilik sakin kullanmalıyım 1500 km ye en az bir ay var.

Çevrimdışı dragut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İstasyondan yakıt alan arkadaşlara danışarak aldığımıda vurgulayım, bilmediğiniz yerden kesinlikle marka ne olursa olsun almayın, mutlaka komşu tavsiyesi olsun, son pişmanlık fayda etmez.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;99272
Shell alın, yada deneyin zaten kendiniz Shell almaya kanaat getirirsiniz TDI makinesine. Shell GTL ile daha az km gidiyor bariz ama devirlenme daha tatlı. İnce bir yakıt şahsen tercihimdir.

aynen :+1:907

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı aldığımızdan beri (2.5 sene oldu) Eskişehir yolunda Shell'den yakıt (Eurodizel) almaktayız. Çok şükür, şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadık. Tabii sıkı bir şekilde hep aynı istasyondan yakıt alma kuralını uygulamaktayız, o ayrı.:ok: Diğer Shell istasyonları nasıldır bilemem.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Can_517

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
renklerinden olsa gerek dizel olsun benzin olsun opetten şaşmam : )))

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle