škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ilk çalışmada rölanti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodacıyım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar,benim bir sorum olacak.bu sorun mu bilmiyorum ama kafamı kurcalıyor.aracım genelde 10-12 saat bekleyip çalıştırdıktan sonra devir saati 1100 devirlerde ve gaza basmış gibi sesli çalışıyor.yaklaşık 1 dk sonra tüpe geçiyor yine aynı 20 sn sonrada devir saati 700 devirlere yani normal devrine düşüyor.sanki hava soğukta devirli çalışıyormuş gibi.ilk öncelerde yani havaların yeni ısındığı zamanlarda farkettiğimde ekrandaki sıcaklığa bakıyordum 15 derecenin altında ise normal çalışıyordu 15 derecenin üzerinde ise devirli çalışıyordu.(yaz ayına göre ters).tabiki bu arada göstergedeki yakıt sarfiyatı devirli çalışırken 3,5lt/h gösteriyor ve yavaş yavaş düşüyor.normale dönünce 0,8lt/h gösteriyor.birde egzozdan devirli çalıştığı için mi bilmem normalden yükses ses ve ilk çalıştığında benzin kokusu geliyor.sonrasında koku yok.(yada ben kokuya alışıyorum).tüpe geçtikten sonra tekrar benzine alıyorum sorun yok.yardımlarınızı bekliyorum.teşekkür ederim.

Çevrimdışı skodacıyım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bugün mesela 8-9 saat durdu araç normal çalıştı.birde boşta hafif gaza basınca anlık olarak sürtünme sesine benzer bir ses geldi sonra kayboldu.hafif gaza basınca tekrar geldi sonra kayboldu 30 sn falan böyle tekrarladı sonrasında bişey yok.konuyla alakalı mıdır bilmem ama belirtmek istedim.teşekkür ederim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk mesajdaki hersey normal problem yok. İkinci mesajdaki seste muhtemelen kayis sesi bu aralar bende dinleyip duruyorum bu sesi. En son evin altindaki oto elektrikcinin tavsiyesiyle nescafe 3\1 doktum v kayisina. Zaten ilk calismada geliyo sabahleyin.

Çevrimdışı skodacıyım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
herşeyin normal olduğuna sevindim.mesajınız için teşekkür ederim.